poster

Řidičský průkaz

 • francouzský

  Le Permis de conduire

 • slovenský

  Vodičský preukaz

Komedie

Francie / Itálie, 1974, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Merťas

  V pražských kinech se promítal od 23.10.1975 (U Hradeb)(13.3.2013)

 • dopitak
  ****

  Komedie s hořkou příchutí, vždyť nevěru tímto způsobem legitimizovat nelze. Sladká Francie dojížděná z pařížského venkova, trable s autem, dobrosrdečný švagr, sexy milenka a kolegyně v práci, sladce nadabovaná ženuška (Hana Maciuchová v době Krkonošských pohádek). Louis Velle v některých úhlech podobný Richardu Burtonovi. Podobný film je můj oblíbený Norman Wisdom v jedné z mála vážných rolích, z bankovního prostředí a taky s nevěrou.(14.6.2015)

 • bloom
  **

  Bankovní úředník Michel (Louis Velle) si užívá spokojeného života na venkově s manželkou a dvěma dětmi. Michelův odpor vůči automobilům a vytrvalá necohota pořídit si vlastní vůz jsou příčinou hašteření mezi ním a jeho švagrem. Díky dobrým výsledkům v bance je Michel povýšem a přeložen do Paříže. Po neúspěšné snaze dojíždět do nové práce jinými dopravními prodtředky je nucen se přihlásit do autoškoly, kde se seznámí se sličnou spolužačkou...Námět na komedii z autoškoly vypadal slibně, snímek bohužel dojel na obsazení hlavních rolí. Louis Velle a Pascale Roberts tvoří dokonalý manželský pár vystřižený jak z nějakého časopisu, díky jejich plochým výkonům však snímek i přes krátkou stopáž spíše odzíváte. Jakoby pánové Girault a Vilfrid byli bez výraznějšího protagonisty typu Funése či Gabina dočista ztraceni. V momentech, kdy se obejví jistoty jako Paul Préboist, Pierre Tornade či Daniel Prévost, se sice scéna trochu rozsvítí, celkově ale mají opravdu nedostatečně málo prostoru, aby výsledek zachránili. Je mi to líto, ale nemohu jinak.(20.3.2013)

 • Martin741
  ***

  Typicky produkt 70. rokov, ma to obcas cosi do seba, ale nuda suverenne prevlada, Giraultova rezia nevyvazena a miestami az amaterska : 50 %(4.7.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace