El Señor de los Cielos (TV seriál)

The Lord of the Skies

Akční / Krimi / Drama

Mexiko / Kolumbie, 2013

Rafael Amaya, Carmen Villalobos, Mauricio Ochmann, Marlene Favela, Angélica Celaya, Rocío Verdejo, Alberto Trujillo, Jaime Estrada, Lisa Owen, Gabriel Porras, Ari Brickman, Alejandro de la Madrid, Vita Vargas, Raúl Méndez, Juan Pablo Campa, Arturo Barba, Irineo Álvarez, Juan Ignacio Aranda, Alejandro Navarrete, Fernanda Castillo, Arnulfo Reyes Sanchez, Ximena Herrera, Carmen Aub, Manuel Balbi, Geraldine Zinat, Ramón Medína, Alejandro Peraza, Alejandro Belmonte, Guillermo Quintanilla, Veronica Falcón, Eligio Meléndez, Mar Carrera, Ofelia Medina, Edgar Wuotto, Paco Mauri, José Luis Chávez, Tomás Goros, Francisco de la O, Alan Del Castillo, Sergio Mur, Jorge Luis Moreno, Daniela Wong, Plutarco Haza, Daniel Martínez, Javier Díaz Dueñas, Antonio de la Vega, Viviana Serna, Alberto Guerra, Iván Arana, Gerardo Bosco, Aldo Escalante, Jorge Lan, Moises Arizmendi, Ana De los Riscos, Leonardo Daniel, Marco Zetina, Everardo Arzate, Patricio Sebastián, Emilio Galvan, Abraham Sandoval, Pedro Joaquín, Francisco Calvillo, Marco Pérez, Fernando Noriega, Julio Escalero, Patricia Rojas, Perla Encinas, Ausencio Cruz, Carlos Torres, Ricardo Lorenzana, Carlos Hernan Romo, Paul Choza, Roberto Uscanga, Marco Antonio Aguirre, Ernesto Benjumea, Julián Martínez, Roberto Montiel, Iñaki Goci, Alejandro Ávila, Flavio Peniche, Alejandra Toussaint, Gabriel Godínez, Martín Brek, Sara Corrales, Matías Novoa, Luis Gerónimo Abreu, Carlos Puente, Aquiles Cervantes, Paola Arrioja, Daniela Zavala, Lupita Adriana, Patricia Vico, David Ponce, Julio Casado, José Juan Meraz, Erwin Berzaín, Sebastián Ferrat, Juan Carlos Terreros

Máte rádi mafiány ? Myslíte si, že mafie je "fakt něco"... ? Tak se podívejte na Señora de los Cielos... proti tomu je mafie jen střílení pistolkama na vodu... Začalo to nevinně... dověděli jsme se o jeho manželce (Mi amor řekl snad 100x za díl) , o jeho dcerce , mámě, krásným velkým baráku... ale kde na to bere ? No... Celej jeho život je jeden velkej byznys ( pokud teda zrovna nespí s Monikou, nebo popřípadě nějakou další mimo ženskou...) . Postupně se ale všechny ty tahy začnou sakra kazit, no jo no, ono komu by nebylo divný když vám na vlastní svatbě spadne ze středy mrtvej kněz... No, nic příjemného :/ ! Jimena už to taky nevydržela... a když vám manžel řekne že jste "Sos el amor de mi vida" a řekne, že vám vrazil facku právě proto, že vás tak moc miluje.. ... - 1.SÉRIE TOP, zlato, prachy, střílení..... ve 2.SÉRII už se Aurelio trošku "probere" k lidskosti a z nemorálního padoucha co zabije vlastního psa jen proto, aby ukázal synovi jak se střílí, se stane lidská bytost. Ale zabít manželku nemusel, a nechat zabít jejího přítele taky ne, ani jejího tátu nemusel uškrtit... stalo se.... Čekám, čekám na 3.SÉRII...(7.4.2015)

Poslední dobou natočilo Telemundo hodně zajímavých produktů. Problém byl v tom, že to všechno byly klasické telenovely natřené novou fasádou(ztracené děti a znovu nalezené děti, tajemno, vraždy, sex, X rozchodů a X usmiřovacích stupidních fázi). El Señor de los cielos je jiný. Je to klasický seriál rozdělený na řady, seriál se spoustou velmi kvalitní akce(žádné máchání plastovou pistolkou od vietnamců) a dobrým příběhem(aby ne, když je natočen podle skutečnosti!!!). Pokud je něco, co mne na seriálu vytáčelo, tak je to někdy až moc laciná kamera. Herecké obsazení se docela vyvedlo, ale Marlene Favelu jsem nemohla ani cítit. Do hlavní role by mi sedl víc Manolo Cardona, který má s něčím podobným zkušenosti z kolumbijské pecky El Cartel.(13.9.2015)

• - Pro natáčení 6. série tvůrci využili i lokací tureckého Istanbulu – seriál se tak díky tomu stal prvním seriálem společnosti Telemundo, jehož natáčení probíhalo na nejvíce kontinentech, a to na čtyřech – od roku 2013 tvůrci natáčeli v Severní Americe (USA, Mexiko), Jižní Americe (Kolumbie, Venezuela), Evropě (Španělsko) a nyní i v Asii (Turecko). (fiLLthe3DD)

• - Součástí velkého finále 6. série (2018) se stala i herečka Aracely Arámbula, jež si zde zahrála postavu Altagracie "La Doñy" Sandoval. Tatáž postava i v podání stejné herečky byla hlavní protagonistkou seriálu La Doña (od r. 2016), který (narozdíl od tohoto seriálu) nezapadá do subžánru tzv. narconovel. Seriál je navíc spjatý i s dalšími produkcemi společnosti Telemundo, konkrétně: Páni ráje (od r. 2015) – v obou seriálech se objevuje postava Leandra Quezady v podání Miguela Varoniho, El Chema (od r. 2016) – spin-off tohoto seriálu, dále Señora Acero (od r. 2014), ve kterém zase hostoval Rafael Amaya ve své roli Aurelia. (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: V 1. epizodě 2. série (ihned v úvodu) si můžeme všimnout, že se epizoda odehrává v roce 1997, přičemž hlavní hrdina Aurelio (Rafael Amaya) leží na operačním sále kvůli změně tváře. Poté má Aurelio komplikace a málem zemře. Amado Carrillo Fuentes (podle jehož života je seriál natočen) ve skutečnosti zemřel právě na operačním sále, avšak tvůrci se rozhodli (kvůli úspěchu samozřejmě), že hlavního hrdinu nechají přežít. (fiLLthe3DD)