Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vivian Bloomová byla přijata na univerzitu dodatečně, uprostřed semestru. Bydlet bude na koleji Usher. Vivian je dívka, která se potýká s psychickými problémy, je velmi stydlivá a nesnáší své tělo. Je poněkud obézní a nemá hezkou pleť. Má sebevražedné sklony, které její psychiatr řeší tak, že jí dává silná antidepresiva. Nyní je sama v novém prostředí a má obavy, že bude velmi osamělá. Moc si přeje, aby alespoň dobře vypadala, což by jí jistě umožnilo kontakt s ostatními studenty. Má štěstí protože si jí všimne dívka jménem Sarah, která jí vezme mezi své přátele Heather a Marcuse. Protože Vivian přišla do školy později, musí si vybrat z omezené nabídky předmětů. Sarah jí doporučuje kurz profesorky Ferluciové o řecké mytologii. Asistentem profesorky je mladík Phillip, který se Vivian líbí, ale netroufá si na něj ani pomyslet. Vivian vyhledá studentka jménem Sue a varuje ji před její novou partou. Doporučuje jí, aby jim nevěřila, aby nedopadla jako dívka Violet, která žila v jejím pokoji před ní. Prý si podřezala žíly. Sarah však tvrdí, že Violet jen přerušila studium a Sue je patologická lhářka. Později Sue spadne z okna. Není jisté, zda skočila, nebo to byla nešťastná náhoda, nebo jí někdo pomohl. Chvilku po pádu z budovy vychází Sarah. Od svých nových přátel dostává Vivian k pití bylinkový čaj, který jí způsobuje mírné omámení a halucinace. Vivian začíná slyšet nějaké hlasy. Sarah však tvrdí, že má i hubnoucí účinky a když jí pak přátelé dají nějakou pleťovou masku, po které se jí okamžitě zlepší pleť, chce Vivian, aby jí Sarah pomohla s vylepšením vzhledu. Pokračuje v pití čaje a opravdu po něm hubne. Z původně šedé zakomplexované šedé myšky se postupně stává sebevědomá krásná dívka. Sarah vypráví Vivian o Violet. Byla posedlá svým vzhledem a udělala by pro vylepšení své krásy cokoliv. Dokonce sama praktikovala paleolitický albanismus. Myslela, že vyvolá duchy, aby přeměnili její tělo. Vivianina sestra ji varuje, aby nepila ten čaj. Vivian to řeší se svým lékařem. Slyší hlasy a jako by periferně něco viděla, ale nikdo tam není. Její halucinace se zvětšují. Vídá podřezanou dívku v tratolišti krve. Zřejmě Violet. Vivianin nový vzhled a sebevědomí má za následek, že jí jeden ze studentů osloví a myslí si, že je Violet. Také si jí všimne Phillip a skončí spolu v posteli. Vivian má divné halucinace, má pocit, že jí kdosi řeže do kůže, ale Phillip jí uklidňuje, že je jen opilá. Její vztah s Phillipem spustí u Sarah žárlivost. Věděla sice, že se Vivian změní, ale netušila, že tak rychle. Opravdu si myslí, že je tak úžasná, že ji všichni obdivují? (TV Prima)

(více)

Recenze (19)

kingik 

všechny recenze uživatele

Kterak studentka ne antidepresivech ke své proměně v sebevědomou (možná i mrtvou) krásku přišla. Zakřiknutá a depresemi zmítaná Vivian přijíždí na vysokoškolskou kolej, kde se ubytovává na pokoj, v němž před ní bydlela i dívka, která před časem záhadně zmizela, a o níž se studenti na koleji nechtějí moc bavit. Vivian s atraktivní Violet neměla mnoho společného, snad jen počáteční písmeno ve svém jméně, ale přesto od té doby začne procházet dramatickými změnami. Den ze dne se začne fyzicky podobat na záhadně zmizelou Violet, která se na koleji těšila velké popularitě. Tenhle film je docela divný, neodhadnutelný, místy strašidelný a na televizní poměry je schopně natočený. Jedná se o hororový příspěvek z produkce MTV, která na brutalitu a explicitnost příliš necílí, ale režisérka Rachel Talalay, o které jsem dlouho neslyšel, se s televizními podmínkami vyrovnala dobře. Však má s televizní produkcí bohaté zkušenosti. Vtip filmu spočívá v tom, že divák do posledního záběru filmu neví, zda se jedná jen o paranoidní stav studentky, nebo nevědomé zasvěcení do obskurního rituálu, jež rezultuje do proměny v ducha, nebo zda se nejedná o případ rozdvojené osobnosti. Film si pohrává se všemi třemi možnostmi, ale i s možností závěrečné pointy, která by vše objasnila lépe, případně to celé postavila ještě do jiné, absurdní roviny. Nebudu prozrazovat, pro jaký závěr se tvůrci nakonec rozhodli, ale poradili si s tím decentně. Z filmu byl cítit tvůrčí přístup, režisérka zaznamenala nebývalý invenční progres, herecké obsazení naprosto adekvátní. Neokoukaná Alexis Knapp musí absolvovat proměnu z uzavřené dívky ve sličnou mrchu. Filmu by zřejmě prospěl psychologický rozměr, ale je třeba uvážit, že "mtv" mládež určitě nedá moc filmům Briana De Palmy, Mike Figgise, Davida Lynche a spol. Možná jsem jen diváckou obec podcenil a nějaký náročnější rozměr ve zpracování této látky by třeba i uvítali, ale budou se muset bez toho obejít, ale určitá inspirace díly od výše zmíněných náročnějších režisérů je znát. I tak se Rachel Talalay překonala a hodila se do dobré režijní formy. Chvílemi příjemně straší, náhle do toho zamíchá okultismus, proměna z ošklivky v krásku probíhá pozvolna a působivě. Film se mohl opřít o svoji tvůrčí originalitu. Bylo poměrně odvážné mládeži naservírovat horor prostý drastických scén, který i přesto solidně bavil. 80% ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Rejčl v službách MTV - no a ?! Svojím príspevkom k Nightmare sérii dokázala, že je zručná, no "Tankovým úletom" odplávala do seriálových....vôd. MTV je kábel o mladých a pre mladých. Kto sa takto necíti či už fyzicky, alebo psychicky, tak mu stravu ponúkne kolísavý SYFY, ktorý ma na rozdiel od MTV tento žáner v náplni práce. Žiadne ambície škrtnúť " INCIDIOUS / SINISTER/... tu neboli, no poteší to viac, ako "bloncka" ktorá na internáte nezapadla medzi bloncky ai..ai..ai ( v tomto žanri to nie je moja prvá MTV skúsenosť, od ktorej som dostala svoje očakávania - áno bol tam Kutcher ) ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Není to takový blábol, jak na první pohled vypadá, ale na rozdělávání sektu to také rozhodně není. Na televizní poměry solidně natočené, obsahově je to ovšem průšvih. Holka se dostává do školního prostředí, které skýtá několik tajemství, ona se mění z ošklivého káčátka, občas někdo vybafne, děvče trápí vidiny a diváka skutečnost, že to vesměs nedává smysl. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

MTV sa rozhodlo prispieť svojou troškou (resp. troskou) do tohtoročného halloweenskeho mlyna a ponúklo svoj horor o mladej študentke, ktorá sa dostane na nový intrák, medzi nových ľudí a z tichej, utiahnutej myšky sa premení na sexi kravku. A aby sa nezabudlo na ten „horor“, ktorým to chcelo byť, tak okolo toho všetkého sa vznáša tajomstvo jej ošarpaného obydlia a neistého osudu minulých nájomníkov. Je to však iba trápna, tisíckrát prežutá teenagerská kravina, ktorá možno zabaví mladé baby, ale prečo sa to snažilo hrať na niečo, čím to nemalo šancu byť akosi nechápem. ()

pornogrind odpad!

všechny recenze uživatele

Tenhle " hororovej skvost " dávali v jednu ráno v bedně. Tak jsem to prubl. A výsledek? Katastrofa. Přeměna ošklivýho káčátka, hlasy, vidiny, školní tajemství, tajný spolek, ....Prostě " horor " ze školního prostředí jakých už tu byly mraky. Nuda, nuda, nuda a jako třešnička na dortu trapnej konec. Tohle nebrat. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama