Pěsti ze železa 2

Päste zo železa 2

• Austrálie

Akční

USA, 2015, 90 min

Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $524,261 //počet predaných kusov 14,422Tržby za predaj DVD v USA $870,339 //počet predaných kusov 27,877║ už len rutinná béčkovina bez vyšších ambícii narozdiel od prvého dielu /40%/(1.6.2015)

• Acrobat

Pevne dúfajme, čo je v našom obecnom záujme, aby RZA už konečne našiel Chi. Lebo ak ho nenájde, bude Trojka. Nekonzistentnosť tohto škorpióna je prvoradým prvkom gloriálnej nudy, a vymyslenej konečnej bitky každého s každým, bez predchádzajúcich súvislostí. Bez osudu, dôstojnosti, s hanbou a nervozitou. "Tarantino" a iné vplyvy s ako-takej jednotky sa vytratili a zostal nektár horký ako blen. (videné 19.04.2015,BDrip)(19.4.2015)

• VanTom

Krystalickému béčku - imitujícímu zašlá čínská wuxia céčka - nesluší moderní angličtina ani rapové soundtrackové rytmy, natož zkoprnělý černoch v titulní roli a "indiánské" (resp. thajské) typy v komparzu - však také okoralou zápletkou připomíná spíš tradiční western. Ovšem režisér zvládá prodat thajské exteriéry vysoko nad rámec mizivého rozpočtu a v dlouhé závěrečné, nejspíš za odpoledne secvičené bitvě dokonce i lehce dějově překvapit. Až tak, že mi vyloudil přiblblý úsměv na tváři a já najednou nevím, jestli toto "GP" na 3 hvězdičky nenadhodnotit. :-)(10.1.2018)

• Lacike

Jednotka mi nesadla. Zapletka bola dost chaoticka a stylizacia miestami az prilis WTF. No a ani bitky v ktorych sa neustale lietalo neoblubujem. V tomto smere je na tom dvojka lepsie. Zapletka je jednoducha. Nie je tu bambilion postav a hned mate prehlad kto a za co vlastne bojuje. Cele to je tentoraz pojate seriozne, takze tu nenajdete ziadne vtipy. No a bitky su tiez tradicne pojate, pokial nebojuje RZA. Vtedy sa bohuzial stale lieta a pouzivaju rozne trikove vylepsenia. Ked bojuju hlavne hviezdy, tak su zostrihane dost dynamicky, aby sa zakryla jednoducha choreografia, ale ked bojuju nejakí no name thajski kaskaderi, tak sa dockame aj par slusnych chvatov. Co je trochu blbe. Od RZA som nejake kvalitne bitky necakal, ale mrzi ma, ze nic poriadne nepredvedie ani Dustin Nguyen. Najviac sa mi na celom filme pacili lokacie a pôsobive kamerove najazdy vdaka ktorym ta dedinka vyzerala fakt pekne. Celkovo je technicka stranka na urovni. Vzhladom na rozpocet film vyzera velmi pekne. Ale väcsina slabych bitiek a nezazivna zapletka potapaju tento nadejny filmy do hlbin mierneho podpriemeru. Co mi je luto, lebo Roel Reiné patri medzi tych lepsich videobeckovych reziserov. 4/10,(10.4.2015)

• Trustme

33%, 7 komentářů - víc si tohle zbytečné pokračování nezaslouží. Po neortodoxním původním filmu, kde se RZA vypovídal ze své vášně ke kung-fu filmům se pokusil neštastně o pokračování a jediný magor, který do toho šel byl akce chtivý neposeda Roel Reiné, který potřeboval vykázat činnost a z něčeho platit hypotéku.(10.5.2015)