Tak tenhle film je naprostá bomba. Dostal mě už když ho dávali na čt2, byl jsem nemocný a náhodou jsem to na něj přepnul. Celý film jsem se náramě bavil, film mě dostal svojí srdečností a upřímností. SPOILER: Scéna v hotelovém pokoji na závěr filmu měla za následek probuzení všech našich sousedů bujarým smíchem.(15.12.2008)

Ze začátku se to tváří všelijak, ale ve finále se z toho vyklube velmi poctivá, severská komedie. Plná bláznivých situací, které se těm dvěma tak trošku vymkly z rukou. Přes počáteční ohnivou jiskru, po krizi, která se zdá být úplně definitivní tečkou. Ale nebudu předvídat, uvidíte sami, rozhodně to stojí za to. První hodina je velmi dobrá, závěrečných dvacet minut úplně skvělých a konec veskrze originální. Lepší čtyři hvězdy.(16.6.2018)

Opravdu výborná komedie plná v pravém slova smyslu vtipných situací - škoda, že většina diváků si musela na její zhlédnutí počkat až na pozdní hodiny kdy kvalitní filmy dnes uvádí i CT.(15.5.2003)

Rozpočet SEK 12miliónov($1,6milióna)Tržby Celosvetovo $5,700,000(5.6.2010)

Velice zajímavý snímek, tak trochu ze života. Netradiční úvod se závěrečnými titulky může diváka zmást, ale hned po nich začne film normálně běžet. Myslím, že v rolích Adama a Evy se může poznat spousta z nás nebo z našeho okolí.(13.8.2002)