poster

Rangoon

 • Nový Zéland

  Rangoon

 • Austrálie

  Rangoon

 • Velká Británie

  Rangoon

Drama / Romantický / Válečný

Indie, 2017, 167 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Andrea1717
  ***

  Som dosť sklamaná, čakala som viac. Film je silno priemerný a naviac motív samovražednoobetujúcich sa bojovníkov za čokoľvek, ma vždy skôr irituje ako nabáda k emóciám. Kúzlo Shahida a Saifa, za ktoré som vlastne dala hodnotenie aké som dala, je ale neodškriepiteľné. Dievčine Kangane neviem prísť na chuť, jej "herectvo" sa mi nejak nedostáva pod kožu, ani k Shahidovi mi nesedela, ich chémia na mňa nepôsobila, a v páre so Saifom, vlastne ani v scenári žiadna chémia nebola. Toho vojenského si tu divák moc neužije, akurát hnusného a protivného anglického dôstojníka, ktoré by som osobne bola odbachla pri prvom stretnutí je plný film. Ale ako vykreslenie odpornosti angličanov, uzurpujúcich Indiu bol dokonalý, neznášala som ho ako predstaviteľa Angličanov od prvej minúty filmu. Pre mňa bola najzaujímavejšia časť filmu tá, kde sa Shahid a Kangana + ich súkromný japonský zajatec túlajú džungľou, ostatné nejako vyprcháva do stratena, v závere divákovi dajú krátku nádej na nejaký happyending, ktorá vzápätí vyletí do luftu.... ale šťastný koniec som vlastne ani nečakala... tent film nie je žiadny výnimočný filmársky počin, u mňa spadá hlboko do priemeru... ničím nevyčuhuje, ničím extra nepúta ...(19.6.2017)

 • Ramanam
  **

  Ne, ne a ještě jednou ne. To je celé špatně. Mají v Indii opravdu i nyní takový komplex ze své méněcennosti, že musí neustále takto neobjektivně vytvářet karikatury a zrůdy v podobě Britů? Chápal bych to po vyhlášení samostatnosti, ale i nyní? Inu, kdyby to byli tací babralové, tak by vás drahoušci na tak dlouho neovládli. Touhu po svobodě chápu, ale jaké svobodě? Jedině té nové Indie jako celku, hinduistů a buddhistů, jakožto původních obyvatel už asi ne. Nadvláda muslimů jim nejspíše vůbec nevadila, či co. Ona je Indie taková velká houba. Kdo tam příjde, toho přejmou. Nebo se ke mně ještě nedostal film, kde by se muslimští vůdcové, kteří vraždili původní obyvatele, vykreslovali jako totální idioti ve smyslu prostoduchosti. Naopak se o nich točí velkofilmy, kde jsou za hrdiny. Jiný kraj, jiný mrav. Jen už jsem na toto jednostranné poukazování směrem k Britům opravdu alergický. Nyní tedy svobodní jako celek jsou, ale stále balancují na hraně náboženských nepokojů a ekonomické spolupráce/pomoci od nenáviděných „bílých ďáblů". O problémech majících sami se sebou ani nemluvě. Tři velké herecké osobnosti, které hrály prostě jen to své a nic navíc. Příběh samotný byl naprosto špatně sestaven, a tak se nemohly ani pořádně ukázat. Námět sám se zdál velmi zajímavý, proto jsem se těšil, co se o tématu dozvím a jsem více než zklamán. Chvílemi to vypadalo nadějně, ale opravdu jen na chvíli. Poté se vše vrátilo k nudě a nevýraznosti. I tak jsem byl odhodlán dát za klasické tři hvězdy. Za herce, neokoukané prostředí a téma, které jsem ještě ve filmu neviděl. Stejně tak i za průměrnou hudební stránku. Ale co jako znamenala ta poslední půlhodina? To si tvůrci museli vážně něčeho solidního šlehnout. Jsem už z indické filmové produkce zvyklý na ledasco, ale musí to tam sedět, pak s tím problém vůbec nemám. Tady jsem jen koukal na to kupení nesmyslů a nevěřil jsem svým očím. Je to vůbec možné? A ono vskutku bylo. Od začátku jsem měl připraveny jasné tři hvězdy, ale závěr to neuvěřitelně zabil. Spíše naivně a hloupoučce zavraždil. To si zkoušejte na jiné, já vám to nezbaštím. Dvě hvězdy (i když silné) jsou tedy důsledkem tohoto bídného zkratu.(19.10.2018)

 • kaylin
  **

  I když je to oslava vlastenectví, já si nemůžu pomoct, mně stejně snímek přišel tak zbytečně nablýskaný, ač by takový vůbec v některých scénách být nemusel. Jako kdyby se sem ani tak velkolepost nehodila, jako kdyby snímek více fungoval jako menší, dramatičtější, bez snahy uhranout epickým provedením.(20.8.2017)

 • Vavča
  ****

  V Indii tento film patří mezi největší propadáky roku a proč vlastně? Protože divákům, přijde oslava vlastenectví příliš mimo jejich současné problémy, odmítají ten pohled filmu na Brity jako utlačovatele, nebo odmítají INA (Indian national army) za sílu zla, protože se k osvobození Indie spojila s Japonci? Popravdě řečeno fakt nevím, musel bych po tom dost zapátrat, kdyby však Indům přišlo cool být pod Brity, tak by v roce 1947 nevyhlásili samostatnost. Ale opusťme rovinu politiky a historie, soustřeďme se na film. Hrdinka filmu Julia má jet povzbudit bojující indické vojáky na barmskou hranici a místo jejího miláčka Bilimora (Saif Ali Khan), který z ní udělal filmovou hvězdu, dostane neplánovaný trek se seržantem Nawabem (Shahid Kapoor), ti dva se nemohou snést, ale asi tušíte, jak se to bude vyvíjet... Jakkoliv tahle linie je průhledná, tak hlavní hereci jsou vynikající a fakt to mezi nimi jiskří, emoce jsou doslova hmatatelné, perfektní výkony od všech, dobrá hudba i hudební čísla. Navíc příběh je to fakt napínavý, jak se Indové pokouší vymanit z nadvlády Britů, zatímco jiní nevěří na Gándhího politiku nenásilí a chtějí bojovat, i když to znamená spojit se s Japonci. Film je naprosto perfektní, když to srovnám se sterilními Spojenci https://www.csfd.cz/film/418588-spojenci/komentare/(2.7.2017)

 • rikitiki
  *****

  V lásce a válce je prý vše dovoleno. Tomuto úsloví jsem nikdy nevěřila, ale filmu, který pojednává o obojím, kvůli tomu odpouštím mizerně zpackaný konec. Válka sice tvoří jen rámec, do kterého je zasazená láska, ale je to rámec podstatný, zasahující významně do děje. Láska je perfektní. Roztomilá a uvolněná. Koketní fiflena a kožený zelený mozek v džungli projeví své pravé já. Ona se ukáže jako prima šibalská holka, on jako kluk se širokým úsměvem, co si neláme hlavu s nějakými předsudky. To vše zahráno a zfilmováno s lehkostí, která odzbrojí. ____ Jejich milostné scény jsou vždy v prostředí, které je ušpiní. Jednou v bahně, podruhé v písku, ale oni přitom zůstávají vnitřně čistí. Někdy tak jednoduše přímočaří jako děti. ____ Vojensko - osvobozenecká linka je, samozřejmě, fantasmagorická. Jejím účelem není ukázat reálnou historii, ale naplno obnažené lidské emoce. Nedal se čekat jiný konec, než jaký nastal. Ale způsob, jakým k němu film v poslední půlhodině spěje, je i v takto fantasmagorickém díle, čirá šílenost. Patetický kýč vzbuzující úšklebek. Prvky kýče a patosu byly obsažené v celém filmu, ale ve finiši se zkoncentrovaly v takové míře, až se snímek stal svou vlastní parodií. Přesto dávám pětihvězdičkové hodnocení, viz mé odůvodnění na začátku. ____ Všimli jste si, jak v dokumentárních záběrech v úvodních titulcích cvičí v indické osvobozenecké armádě ženy se zbraní v ruce? Jo, tak je to vždycky: když je nouze, tak se najednou zapomene, že ženské patří do kuchyně a mají mlčet. Ale když je po všem, tak se to okamžitě zase vrátí, kde to bylo.(29.10.2017)

 • - Postava Julie (Kangana Ranaut), bola inšpirovaná prvou ženskou kaskadérkou na indických filmových plátnach menom Fearless Nadia. (MikaelSVK)

 • - Natáčanie filmu bolo pozastavené v dôsledku zranenia Shahida Kapoora (Nawab Malik) a jedného z japonských hercov. (MikaelSVK)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace