Serial Lover: Vraždí z lásky

• Francie

Serial Lover

Komedie / Krimi / Thriller

Francie, 1998, 83 min

Ne, že by tato černohumorná komedie o jedněch ne zcela vydařených námluvách postrádala vtip a pár povedených gagů, ale tak nějak jsem čekala, že to bude ještě o něco zábavnější a naopak o něco méně předvídatelné. Taková lepší trojka.(30.9.2013)

Smál jsem se celý film. I když lze vytýkat mnohé - někdy díky chaotickému stylu nevíte co se děje (viz první "vražda"), někdy dostane logika ránu (hořící "mrtvola", která po probrání se k životu nemá nejmenší stopy popálenin) - v bláznivé komedii to podle mě až tak nevadí. A nová verze Only you je opravdu vynikající!(14.10.2008)

Velmi romantická komedie. Občas podobné věci by člověk rád provedl vlastnoručně - pro úlevu duše. Kdybychom pak ožívali jako Wolverine nebo roztleskávačka Hayden, byli bychom asi všichni duševně zdraví nebo alespoň vyrovnaní a v pohodě. Ale asi bychom se nenaučili sebeřízení, sebeovládání, sebekázni, sebespoutání, sebeomezení. Nechápu však, co je na těchto dovednostech dobrého. Omezení je omezení, ať již je vysvětlované a odůvodňované jakkoliv - přírodním, božským nebo lidským zákonem. A tím nemám na mysli morální nebo trestní zákaz vraždy, ale jakékoliv omezení. ___ Důvtipně rafinovaná filmařská hříčka neboli k čemu je dobrý mixer, brusle a konec konců i samotná večeře.(16.7.2011)