Břidlicový plyn. Pro pána Jána, břidlicový plyn! Kdyby tam měli stavět obchvat, kdyby tam měli stavět hotel, kdyby tam měli stavět, já nevím, muzeum herectví, tak bych to pochopil. Ale břidlicový plyn? Na něčí zahradě, resp. na pozemku za pět mega? Jen a pouze na tom pozemku a kósek vedle ne? Proč? U tohoho momentu se mi zkroutily palce na nohách, to přiznám. Ale víte co? Ten zbytek, já nevím... ten zbytek se dal. Je to místy klopotné, na výkon Jiřího Lábuse jsem se vyloženě těšil a dostal jsem spíš rozpaky, Martinu Dejdarovi však sympaťák náramně šel, ostatní role byly jako z katalogu filmových postav, předvídatelné a čitelné, včetně postavy Evy Vejmělkové, u které snad nikdo nemohl váhat, jak se rozhodne a kdo to rozsekne. Ale nevadily a nezavazely. Jednoduchý film, na který se ale dalo dívat a pokud urazil, tak jen trošku a ne nepříjemně. U mě dobrý.(4.3.2019)

• Necrotongue

Zpočátku jsem se nestačil divit, protože to vypadalo na to, že se dal Tomáš Magnusek na cestu opravdového dramatu. Od chvíle, kdy došlo na "mocenské" intriky, jsem už režisérův rukopis zřetelně rozeznával. Všechny postavy byly najednou výrazně černobílé, děj se stal jasně předvídatelným a já se jen divím, že se Tomáš Magnusek nedal na politiku, protože tohle byl krásný příklad populismu.(7.8.2020)

• Ashar

Tak trochu zklamání, komedie se nekonala. Čekal jsem víc humoru a pokud to mělo být drama, tak ten konec byl velice zbrkle odbytý. Neckář po písničkách jako Půlnoční a Andělé strážní si zahrál faráře, co si o tom mám Vašku myslet??? Martin Dejdar se zde pokouší omládnout o 10 let, což se asi moc nepovedlo. Když to shrnu, dokoukal jsem jen abych zjistil, jak to dopadne.(28.1.2019)

• Mrkvič

Magnuska mám rád a opět mu nelze upřít dobrý námět. A jako vždy, u toho to končí. Scénář je příšerný a asi aby film stál minimum peněz, trvá necelou hodinu a půl a na spoustě scén je znát, že měly potenciál někam gradovat (hlavně v závěru a nebo scény s Magnuskem). Podobně je na tom herecké obsazení. Občas Lábus i Dejdar do svých rolí zapadli, ale většinou jsou totálně mimo. Hlavně, když se takový Dejdar snaží hrát něco, co mu není vlastní. Komický pohled. U Lábusova retarda je to ještě horší. Na vině ale nejspíš bude nízký rozpočet a určitě časté hlášení režiséra "dobrý, docela se to povedlo, jedem další scénu". V Magnuskových filmech často hrají staří vysloužilí herci, kteří s euž ve filmech mco neobjevují. Opět tu má ansábl parádní. Ale padesátiletá běhna hraje pětatřicítku? Dejdar tu má mít také čtyřicet let. No. Zase to vypadá strašně spěšně.(8.4.2020)

Nejedná se o komedii. Je to trochu naivně natočené. Co bych na tomhle filmu vypíchnul je ta bezmocnost jednotlivce, který od nikoho nic nechce a nikomu neškodí, v boji s byrokracií. Člověka to až nutí zamyslet se, jak by se sám zachoval v podobné situaci. To ilustruje ta scéna, kdy se Dejdar úřednímu rozhodnutí rozhodne postavit se vzduchovkou - zoufalost a neskutečná hloupost? Samozřejmě! Ale takhle to chodí, když se člověk nemůže nikde dovolat, tak často provede zoufalý čin, zvlášť pokud se jedná o impulzivnějšího jedince. Lábus ve filmu podal dobrý výkon.(27.1.2019)

• - Samotné natáčení probíhalo hned v několika lokacích, které jsou srdeční záležitostí nejen samotného režiséra, ale i Martina Dejdara. „Natáčelo se ve východních Čech, v Orlických horách. Byli jsme v Chrasti u Chrudimi, kde se narodil Martin Dejdar, i tam, kde žiji já, což je Náchod, přesněji do Jaroměře,“ popsal místa režisér Tomáš Magnusek, kde točili celkem 20 natáčecích dní. [Zdroj: tojesenzace.cz] (sator)

• - Film se promítal i v zahraničí, např. v Kalifornii. (tsatsiki)

• - Ještě před premiérou promítal Tomáš Magnusek nedokončenou verzi filmu hostům a návštěvníkům svého penzionu a muzea Viktorka, aby získal ohlasy a dojmy diváků. (Jantar2)