Hlavními "hrdiny" tohoto snímku jsou dva pubertální hoši, kteří tráví svůj volný čas čicháním ředidla nebo lovem koček, které pak prodávají do čínské restaurace. Jejich mentální schopnosti jsou na hranici svéprávnosti a totéž lze říci i o ostatních figurkách, které se filmem mihnou. Dlužno podotknout, že některé jsou na tom i hůře. Celým příběhem nás, jako červená nit, provází špinavý chlapec v trenýrkách s růžovou maskou zajíčka, který mlčí nebo kouří. (mutace)

SkeeveTulp

Americký snímek s podtitulem "I takhle se dá žít". Ukazuje tu méně blyštivou stranu mince jménem život. Není to klasický film, který má prudký děj, nezlomného hrdinu a víceméně šťastný konec. Konec zde vlastně ani není. Je zde jen jakýsi začátek konce. Tím je tornádo, které se před pěti lety prohnalo městečkem Xenia v Ohiu. Zbořilo několik domů, zničilo několik aut, zabilo několik lidí. A v těch, kteří přežili, zabilo naději a víru v lepší život. Touhu po životě jako takovém. Namísto snů a představ nastoupila jen apatie. Obyvatelé jsou cyničtí sami k sobě. Pokud se náhodou objeví nějaké city, jsou pokryty prachem a pavučinami předchozích roků, z nichž každý byl jako století. Již nejsou ani schopni, byť by k tomu byli oprávněni nejvíce ze všech, pronést ono okřídlené: "Kde jsou ty časy, kdy to všechno stálo za hovno". ()

chlupoknir

Zfetovaný psilocybinem jsem si spustil tenhle pikšr, který jsem tak dlouho odkládal a bezprostředně po shlédnutí opravdu nedokážu říct která scéna mě rozložila nejdál|!Perfektní whitetrashdéro, sdílím střechu s kočkou proto nemůžu dát pátou * Fetování lepidel ftw! ()

ollie24

Městečko Xenia bylo zničeno tornádem a ti, kteří zde dnes žijí už jsou pouze "odpadem" společnosti - mnozí z nich nedokáží ani správně mluvit, natož žít normální život. Jsou takoví "white trash" z Ohia. (Ne)příběhem (ne)provází růžový zajíček - bere nás na sondu do života nepochopitelné sociální vrstvy žijící v nepochopitelném prostředí, v naprostém kontrastu ke zbytku civilizovaného světa.
Bez prozrazování lze říct, že Gummo je fantastický film, ale nehledejte v něm příběh ani hlubší význam. Je to vizuální podívaná a pestrá koláž záběrů, které vám utkví v hlavě.
Vše ve skvělém vizuálním podání Jean-Yves Escoffiera, který byl ve stejném roce zodpovědný za kameru v Good Will Hunting-ovi, a smozřejmě pod taktovkou moderního filmového "enfant terrible" Harmony Korina. ()

WugWugs

Gummo - koncentrovaná tupota. Prečo by sa na to chcel niekto pozerať? Na rozdiel od tej v reálnom živote, tu je tá tupota absurdne zábavná; aspoň pre toho, kto má rád podivnosti a experimenty (ako Idioterne), ktoré vlastne ani nie sú také podivné, keď si uvedomím, že podobní ľudia niekde žijú a volia. Zato Korinovým "Kids" som dal odpad, nebol zábavný, len trápny. People they ain't no good at all. ()

ragtime

Ja som si vedomý toho, že film nemusí byť len o pekných veciach. Ja sa ani nepovažujem za puritána, skusnem toho celkom dosť, ale tu sa mi stratila akákoľvek podstata veci. Na svete určite existujú miesta aké sa objavujú v tomto filme (my ľudia sme jednoducho slepá ulička), ale stále si myslím, že by mi mal film vyvolávať pocity, ktoré sú príjemné. A na toto nie som cielová skupina. O kultovom filme si myslím, že by som si ho mal chcieť pozrieť oapkovane a že jeho kvality preverí až čas. Tu si to nemyslím ani pre jeden z týchto 2 dôvodov. ()

karlvonarbei

Americké obludárium jak se patří.Nahodile poskládané střípky z buranova, nijak extra šokující, ale i tak dostatečně bizarní.Stopáž je však příliš dlouhá, film bez začátku, prostředku i konce.Záměr zůstal na půli cesty. ()

boovol

Tři hvězdičky za velice zajímavý film plus čtvrtá hvězda za nekompromisnost typu Lynche nebo Von Triera a potenciální znovushlédnutelnost. ()

Milo384

Opravdu zvláštní, až punkový, filmový zážitek. Koukáme se na osudy bizarních postaviček v jednom zapadlém městě. Vše je amatérsky natočené, některé scény až nepříjemné. Techování lepidla na gauči opravdu odpudivé (malé dítě, které rozhání štěnice a je od nich pokousané, ale ostatní starší sjetí) nebo jak holčička říká svůj zážitek, když byla malá - to bylo opravdu silné. Vlastně každý ve filmu měl co říct a měl svoji roli. Všechny scénky do sebe zapadaly a dokreslovaly silný celek. Z filmu vyzařovalo, že vidíme určitou část normálního dne a nikam se nic neposunuje a všichni jen tak přežívají, až na pár výjimek. ()

Astu.

Nepříjemný film mapující americký venkov, který jde přímo na dřeň. Pichlavá a bizardní sociologická sonda, ve které mentálně zaostalí kluci čichají ředidlo, zabíjejí a týrají kočky a doma na ně čekají rodiče, zdegenerovaní incestem a chlastem. Přesto je to až nezdravě civilní, nehraje to pouze na efekt. Nedoporučuju na zahánění chmur, depresivní umělec Korine v nejlepší formě. ()

montevrab

Úplne súhlasím s Perfom. Je to zvláštne ako sa k tomu stavajú diváci hlavne teda v Čechách a na Slovensku. Všetky tie odpad!-y čo tam náhlivo klikajú... Je to vtipné, neviem si vysvetliť prečo tomu tak je, akoby sa tu ľudia nechceli na realitu pozerať priamo a bolo im to nejak proti srsti - veď je to pravda, realita a naozaj to tak je v mnohých podobných zákutiach USA. Veď inak by predsa nebol Harmony taký úspešný, keby to bol taký odpad ako tu všetci jednohlasne tvrdia. Lebo napríklad inde to tak nie je. Napr. v USA má obrovskú základňu fanúšikov hlavne mladých amíkov. (napr v Nashville kde nakrúcal aj väčšinu svojich filmov). A dostalo sa mu uznania aj od kritikov. Ale na druhej strane je jasné, že to nie je film pre každého a nebudem nahovárať svoju babku aby si to pozrela (aj keď má dobrý vkus). Harmony Korine patrí k mojim najobľúbenejším autorom a tento film mám od neho najradšej. Jeho úprimnosť a otvorenosť je podľa mňa ojedinelá. Toto je jednoducho nový umelecký film!! Budúcnosť. Nový druh filmu. ()

JWK

Jak to jen popsat, tenhle film nedokážu roky vyhnat z hlavy. Je divný, jde pod kůži, je naturalistický, uboze směšný jako životy protagonistů. Pro mě strašně silný film. Atmosféru doslova sajete až vám prostoupí celé tělo. CHápu, že to pro někoho může být hrůza, ale pro mě jako vnímavého a empatického člověka to byl film, kde se dokážu dokonale vcítit do té ubohé existence. Člověk občas takový pocit potřebuje jako sůl... pro mě je to skvělý film ()

Kaylar

Film divákovi předkládá plejádu postav z amerického městečka v Ohiu. Je třeba konstatovat, že jsem zde snad nezaregistrovala nikoho, kdo by nebyl nějak (jakkoli) postižený. Kromě mentálně retardovaných je ve filmu abnormálně mnoho osob, které jsou pokřivené duševně... a tito lidé s jejich odpudivým chováním a absencí i těch nejzákladnějších lidských pocitů mi připadali snad nejhorší. Kromě toho, že nikdo nepracoval a děti nechodily do školy, jsem zaregistrovala i hrozný bordel v jejich domech - aby se tam dalo bydlet, bylo by potřeba pod okna přistavit velké kontejnery a tu spoustu krámů do nich prostě vyházet. A pak by musela nastoupit parta, která by domy zbavila všemožných parazitů a následně i úklidová četa. Zaráželo mě však, že ti lidé vypadali vcelku spokojeně se svým způsobem života a neměli fakticky žádnou potřebu cokoli měnit. Osobně tento film už nechci nikdy vidět, protože mi i nějakou dobu po shlédnutí způsobuje silné pocity beznaděje a marnosti. ()