Kam se poděla sedmá rota?

• francouzský

Mais où est donc passée la septième compagnie?

• italský

Dov'è finita la 7ª compagnia?

• slovenský

Kam sa podela siedma rota?

Now Where Did the Seventh Company Get to?

Komedie / Válečný / Akční

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Naprosto krásný důkaz toho, jak si Francouzi mistrně umějí dělat legraci ze svých velkých proher...Římani nám tehdy vyplenili zem? Nevadí, Asterix to vše odlehčí a zesměšní je všechny...Němčouři nám dali na frak? No a co má být, vždyť není nad to udělat z nich bandu hlupáků, kteří to tu neměli zase tak snadné. Jestli něco uměli šířit do celého podrobeného světa, byla to totální tupost, na kterou uměli naši vojáci vždy trefně poukázat...Ale to vůbec nevadí, Francouzi jsou v tom vážně výborní. Tento film, který je jasně nejlepším z celé série, jest toho jasným důkazem...(11.6.2009)

,,Až pojedete z kopce, tak se modlete - to kolo nemá brzdy." Úsměvný příběh z druhé světové války postavený na konfliktu Francouzi x Němci. Kdysi mě tahle komedie hodně pobavila, dnes už ji tak třeskutě vtipnou neshledávám. Frantíci střídavě vyhrávají a prohrávají nad Skopčáky, vyřizují si úsměvně účty s kolaboranty, kolísají ( někteří) mezi snahou nasolit nepříteli zadek a nebo se někde zašít a počkat, až se vše přežene. Bavila mě hudba ( H.Bourtayre) i tupost Němců ( vzít jim zajatce nebo rozstřílet tank nebylo nakonec až tak těžké). Vynikající dabing pozvedá film výše, ale z dřívějších 4* u mě padá na stále krásné 3*. ,,Uklouzl jsem, vážně jsem uklouzl!"(19.8.2011)

Ústup v týlu nepřítele, nebo čtyřčlenné kleště? Francouzi se s těmi 6 týdny ponížení vyrovnávají po svém, třeba humorem s občasnou střelbou do vlastních řad. Co na tom, že Němci jsou tu takoví idioti, že kdyby se jim ve Vítězném oblouku zasekl tank, zrušili by tažení a vrátili se do Berlína.. Možná jsem čekal něco víc sofistikovanějšího, ale oproti našemu „Stůj, nebo se netrefím!“ je to pořád neuvěřitelná hlína..(16.1.2017)

Naprosto skvělá komedie z druhé světové války aneb jak se prostí človíčci v armádě snažící se válku nějak překlepat vyrovnají s aktivním poručíkem letectva a ukořistěným halftrackem wehrmachtu...můžu vám říct, že velice uspokojivě, a bude kolem toho spousta legrace a typického francouzského situačního humoru.(24.1.2003)

Když se u filmu začnu po půl hodině dívat, kolik zbývá času do konce, je něco špatně. Film má několik vynikajících scén, především na začátku a na konci. Prostřední část je ale zoufale nudná a čas se u ní opravdu vleče. Scény ze hřbitova, s klíčem, míření zablokovaným kanónem či závěrečné setkání se starými známými + seskok padákem vytáhly mé hodnocení na tři*. Viděl jsem to podruhé a přeci jen jsem se zasmál více než napoprvé, tak nepotřetí třeba ještě jednu hvězdičku přidám.:-)(8.9.2008)

• - Natáčanie filmu prebiehalo i na zámku Vigny severozápadne od Paríža. (dyfur)

• - Lehký kulomet používaný Tassinem (Aldo Maccione) je francouzský model MAC 24/29 ráže 7,5mm (GordonCZ)

• - Francúzski vojaci vo filme používajú pušky MAS-36. (Jello Biafra)