Kam se poděla sedmá rota?

• Francie

Mais oů est donc passée la septième compagnie?

• Itálie

Dov'è finita la 7 compagnia?

(Itálie)
  • slovenský

Kam sa podela siedma rota?

Now Where Did the Seventh Company Get to?

Komedie / Válečný / Akční

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Sedmá rota si udržuje a udržovat dále bude svůj vysoký standart, což je jedině dobře.(18.12.2006)

"Ještě žádná armáda v historii neustupovala tak rychle..."(6.11.2005)

2. Světová válka a komedie má rozhodně něco do sebe. Většinou se totiž filmy s touto tématikou stanou hodně slavné a neméně úspěšné. Ať už je to Sedmá rota, Stepující stonožka nebo nejúspěšnější francouzská komedie vůbec Velký flám. Každá komedie má něco do sebe a obzvlášť Sedmá rota nádherně zobrazuje charakteristiku francouzského národa v podání tří naprosto úžasných a sympatických herců v pro mě v čele s Jeanem Lefebvre, protože to byl právě on, kvůli kterému jsem jako malý prvně viděl Návrat sedmé roty a i dnes se rád podívám a vrátím do tehdejší doby chaoticky rozpoložené francouzské země, ve které by se právě tito tři těžko ztratili. --- To je Pitivier. Sedí na starostovi – Cože? – Jsou na hřbitově.(16.3.2007)

Celkem zábavná stará francouzská komedie, která určitě potěší příznivce tohoto žánru.. Na druhou stranu podle mne nedosahuje takových kvalit jako třeba filmy s Louisem de Funésem nebo Pierre Richardem...(27.1.2006)

Jedna z mých nejmilejších francouzských komedií(25.2.2007)

• - Německý vyprošťovák, ve kterém jezdí hrdinové filmu, je ve skutečnosti americký polopásový transportér M3. Také německé tanky jsou vlastně americké stroje M24 Chaffee. (GordonCZ)

• - Natáčanie filmu prebiehalo i na zámku Vigny severozápadne od Paríža. (dyfur)

• - Robert Lamoreux použill ve filmu vlastní vzpomínky na válečné události roku 1940. (Foxhound#1)