Čínská odysea

Jeffrey Lau

Peter Ngor

Scénografie:

Tony Au

Fajna haluz. Tento typ humoru celkom mozem. Cele to stoji na mimike vybornych hercov. Moja oblubena Whei je proste chutna v kazdom ohlade. Ku koncu to sice straca naboj a mal som pocit, ze to cele trva dlhsie ako sa uvadza, ale tie styri slabsie si tento ulet urcite zasluzi. Naviac i hudobna stranka filmu je celkom fajn a pasuje tu. Takisto postava Amour Amour, ktoru hra Athena Chu je sympaticka. Nemozem si pomoct ale korejsky a hong-kongsky herci, co sa mimiky v podobnych filmoch tyka absolutne dominuju v celej kinematrografii. Mnohokrat to sice zabrdne az do afektu, ale divak sa neskutocne bavi. :)(17.1.2011)

Čínská odysea 2002 se nese naštěstí ve stejném duchu jako předchozí dva díly, které vlastně sice na straně jedné paroduje, ale zároveň si pořád uchovává spoustu humoru i lásky, která dokáže připravit o rozum. Škoda poměrně nízkého hodnocení zde, neboť je to film, jenž dokáže chytit za srdce. 90 % Zde jsou předchozí dva díly, kde geniálně ztvárnil hlavní roli Stephen Chow. První díl Chinese Odyssey - Pandora's Box a díl druhý Chinese Odyssey Part Two - Cinderella(10.11.2007)

Několik neskutečně vtipných fórů, kdy jsem se hlasitě smál, pár trapných nebo nepochopitelných gagů, sem tam nějaká vata a zbytečně dlouhá stopáž. Celek působí nevyrovnaně a trochu chaoticky, ale je to rozhodně jedna z nejlepších asijských komedií vůbec. Takže trochu - a kvůli Wei Zhao rád - přivřu oko a dám tomu čtyři hvězdy, protože film rozhodně pobaví a rozesměje.(17.11.2010)

Tak trochu jiná odysea. Vtipy se tu střílí od začátku až téměř k závěru, který, jak zde mnozí uživatelé narážejí, tvůrci natáhli jako nudli v hovězí polévce. Což ovšem neznamená, že jsem promarnila přes hodinu života. První půlka je krásná parodie všeho možného (vysokorychlostní úředník, princeznin útěk hlavou,...). Škoda, že se poslední část přelije v sladkobolnou romanci s ještě sladším happy endem. To bolelo, ale přesto je film docela sranda. 71%(14.3.2015)

První i druhej díl jsou rozhodně lepší a návaznost na ně tady veškerá žádná, ale když už bych to měl k něčemu přirovnat, tak spíš k dílu druhýmu, nicméně Tony Leung rozhodně nemá takovej komediální talent jako Stephen Chow a podle toho i vypadá vtipnost filmu, což ale zas tak nevadí, jelikož i bez nějakých uzemňujících sranda scén je zábavnost filmu veliká a příběh poutavej(14.12.2008)