Félix et Lola

Felix a Lola

Felix and Lola

Drama / Romantický

Francie, 2001, 89 min

Říkali jsme, že "jdeme k šamanům". Nikdo ale nelítal na řetízkovém kolotoči, ani nejezdil v autíčkách. Jednak jsme na to neměli, a jednak jsme tam chodili stejně jen kvůli holkám. Prostředí show businessu, jak bychom to řekli nyní, je pro příběhy "rozmarného léta" jako dělané. Příběh Felixe a Loly se odehrává na horské dráze, nahoru dolů, jen méně předvídatelným způsobem, občas se točí dokola, občas třeskne rána ze vzduchovky... Film lze sotva reflektovat z pohledu příběhu, spíše jde o estetický objekt, výtvarné gesto, potměšilý pohled klíčovou dirkou.(28.12.2017)

Ti, kterým jméno Patrice Leconte nic neříká, mohou tento film v klidu vypustit.___ Pro mě osobně zatím nejslabší Leconteho film. Ona totiž ani samotná povaha postav a prostředí, ve kterém vystupují, nenabízí mnoho možností k bůhvíjak nápaditým scénáristickým kreacím v rámci děje, a už vůbec ne co se týče dialogů mezi postavami. Má to ale svoji atmosféru a pořád ještě skvěle fungující chemii mezi hlavními postavami… takový malý, typický Leconte bez přidané hodnoty. /70+%(28.11.2015)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(27.1.2006)