Odebrat z přátel

USA, 2014, 79 min

Levan Gabriadze

Nelson Greaves

Adam Sidman

Přestože nápad není úplně originální, dopadlo to mnohem lépe než tento film bývalého nejslavnějšího hobita a bývalé nejslavnější pornoherečky. Dění na desktopu udrží pozornost po celou dobu a můžete si všímat všech detailů, které nelze v titulcích pochytit (musela být jistě velká piplačka to poskládat dohromady), programy fungují jak mají, jediná nereálná věc je, že hrdinové datlují rychleji, než by měl být normální člověk s 10 prsty fyzicky schopen (u ducha OK), ale to lze jistě odpustit, jinak by film neměl příjemných 75 minut (bez natahovaných titulků). Prostě příjemný teenagerský thriller (horor to zas moc není).(4.8.2015)

Žádné zázraky jsem od tohoto snímku, který se odehrává na jedné obrazovce jednoho monitoru nečekal, ale nakonec mě příjemně překvapil. On si ho asi člověk víc užije, když se na něj kouká doma na svém monitoru, tak se snadněji vtáhne do děje. Musím říct, že mě tenhle horor opravdu zaujal a prožíval dění společně s postavami. Když se na to koukáte a přijde vám zvukové ohlášení o příchozí zprávě od přátel... jako kdybyste byli toho opravdu součástí. :D Herci fajnoví a opravdu jejich chování bylo hodně uvěřitelné. Dávám palec nahoru.(8.8.2015)

Docela povedená vyvražďovačka, ke které bych snad ještě přidal kolonku komedie. Na to, že se celej film odehrává na jedné ploše počítače s několika rozkostičkovanými webcam záběry na vyděšené teenage xichty, ani na chvilku nenudí a dementní je takovým tím zábavným způsobem. Pěkně je ten duch potrollil jen co je pravda. A film zas trollil mě, neustále jsem házel film na lištu s tím, že mi někdo píše.(14.9.2015)

Jako cyberharassing, částečně vlastně supernatural horor Unfriended s přehledem obstojí díky full-realtime konceptu, bohužel tvůrci se nedokázali poradit se dvěma podstatnými prvky. Podstatnějším jsouce přizdiseroucí úmrtí jednotlivých účastníků zájezdu, méně podstatným jest absence jakéhokoliv objasnění, což na jednu stranu podmínkou nebylo, jsme v hororu, žeano, ale subjektivně se mi kombinace hi-techu a hacknutých sítí s jakýmsi poltergeistem liská tak silně, že je to jak potlesk v divadle. Ve výsledku bych scénaristu kopl do prdele, ale tak nemůžu říct, že jsem se nudil. 65%(29.7.2015)

• Carol Pifková

Ak vás neuveriteľne dokáže vystrašiť pohybujúci sa kurzor myši tak určite odporúčam! Normálny človek by totižto na to čo chce klinúť klikol hneď, kdežto hlavná hrdinka, poprípade ju môžeme označiť aj ako hlavná debilka, tam behá po ploche ako retard. 30 minút filmu tvoria zábery jej kurzora na monitore, pretože evidentne trpí sklerózou multiplex a trasú sa jej ruky. Alebo možno mala tak spotené ruky, že prsty sa jej nedostatočne kĺzali po touchpade. Ďalších 10 minút tvoria zábery toho ako hlavná debilka, nie je schopná sformulovať obyčajnú vetu. Film vám ponúkne skvelý zážitok z rôznych foriem vety typu: Čo chceš?, Kto si?... ale ak vás nepresvedčil tento fascinujúci zážitok a nemáte záujem si doplniť vedomosti zo synonymických slov, tak určite vás presvedčí neskonale nudná konverzácia medzi debilkou a jej debilom. Mitchie alebo teda Pitchie je totálny kus debila, ktorému zrejme mnoho veci dochádza veľmi neskoro. Hádam si nemyslel, že z tej fotky v posteli zreteľne vyplýva, že si rozprávali rozprávky na dobrú noc. No a už keď spomínam fotku. Okrem toho, že je zabrzdená hlavná debilka aj jej internet postráda rýchlosť. Resp. sťahuje si ako sa mu zapáči. Neopísateľný zážitok z toho ako sa minútu sťahuje obrázok. Samozrejme pre chvíľu napätia. Ten druhý bol stiahnutý za 2 sekundy. Zaujímavé. Hlavná debilka, však stále chce ponechať chvíľku napätia i v neskorších scénach, a preto miesto toho aby na odkaz klikla, behá opäť so strašne zábavným kurzorom po monitore. Neskutočne ma to vydesilo! No a tie strašidelné zábery boli tak trochu o hovne, pretože štvorčekový obraz dákeho tlsťocha čo si robí ľudský smoothie ma teda fakt nevydesí! No a ešte na záver, čakala som, že keď už teda vidíme plochu hlavnej debilky, čakala som sem tam dáky akože komentár. Stavím sa, že ani vy nie ste ticho ako hrob za vašimi počítačmi. Unfriended vám však ponúkne zaujímavý zážitok z toho ako v tichosti sledujete debilnú konverzáciu. A aby toho nebolo málo hlavná debilka je ešte aj dokonca spamerka, takže byť ten Pitchie tak ten notebook zaklapnem už dávno.(4.8.2015)

• - Keď bola Courtney Halverson (Val Rommel) na premiére tohto filmu, v kine niekto stlačil požiarne tlačidlo a celá sála musela byť evakuovaná. Diváci neskôr žartovali, že to musel byť duch Laury Barns. (Marceloo)

• - Celosvětová premiéra proběhla 20. července 2014 na filmovém festivalu Fantasia v Kanadě. (Stoka)

• - Množstvo scén použitých v traileroch sa vo finálnej verzii filmu nenachádza. (beso74)