Specialisté

Eduardo Serra

Joëlle Hache

Scénografie:

Jacques Bufnoir

Američani natáčeli v 70. letech skvělé dosud realitě nejbližší kriminálky v čele s nezapomenutelnou Francouzskou spojkou, avšak už o dekádu později se z nějakých důvodů takto laděné snímky přestali téměř objevovat. (viním z toho především dekadenci osmdesátek a velký příklon k akčnímu filmu, zlehčení témat atd) Francouzi navázali tam, kde USA skončili, i když jistým vlivům doby a děním v USA se neubránili. Specialisté se tak plně nesou v duchu těch nejlepších Belmondovek a Delonovek, navíc s neprovařenými, ale nadmíru sympatickými hrdiny.(27.1.2013)

Velmi dobrý a pohodový snímek, který se mi hodně líbil a zaujal mě. Začátek filmu, tedy útěk před policií je takový divný, ale odehrává se v pěkné přírodě skalnatých hor. Příběh začne rychle nabírat a nabídne menší a zajímavé zvraty. Ústřední dvojce je povedená a dobře se doplňují. Povedené vyloupení kasína a dobrá honička vozů BMW.(30.8.2012)

Mazák Carella se na pokyn a za nepřímé podpory policie pokouší vyloupit nejbohatší kasino na Riviéře. Ačkoli dnes oprávněně působí použitá technika zastarale, tak proti způsobu krádeže (na rozdíl od většiny současné tvorby) lze mít jen pramálo námitek. K tomu musím připočíst krásnou přírodu a nezbytný humor hlavních hrdinů. Pořád je to zábavné.(1.2.2009)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: LUNA = ?.?.2000, réžia slovenského znenia (štúdiá PÓDIUM) = MARIÁN SLOVÁK+PREMIÉRA NA STV 1: 12.12.2018, réžia českého znenia (ÚPF 1987) = MIROSLAV KUBIŠTA - Snáď to už konečne niekto vytiahne z archívu a hodí na BluRay alebo aspoň DVD. Je to predsa totálna klasika. (5.2.2009)(5.2.2009)

Oficiálny text distribútora znie omnoho komplikovanejšie, ako sa nakoniec ukáže tento popis v praxi. Začína to ako slávny Útek v reťaziach, ale pokračuje to skôr ako čisté akčné heist a čiastočne aj romantické dobrodružstvo. V tom prvom prípade ide všetko akosi príliš hladko a v tom druhom je potenciálny milostný trojuholník nedostatočne rozvinutý, čo je celkom škoda. Ale ono je to nakoniec skôr o tom kamarátstve, že. Príjemná nostalgická jednohubka, my čo sme zažili klasické francúzske trilery ešte v 80. rokoch na tv obrazovkách, sme si zase príjemne zaspomínali. 70%(23.11.2017)