Speak No Evil

Režie:

Roze

Scénář:

Roze

Slobodná matka sa snaží za každú cenu ochrániť svoju dcéru, ktorá sa spolu so všetkými ostatnými deťmi z mestečka stala obeťou démonickej sily. Problémom je, že posadnuté deti sa živia ľudským mäsom, podobne ako nemŕtvi, čo pochopiteľne inšpiruje väčšinu obyvateľov mestečka k myšlienke všetkých ich zniesť zo sveta. Týmto krokom si však pohnevajú Adrameleka, zákerného a mocného ohňového démona, ktorý sa už postará o to, aby na zemi vypuklo skutočné peklo... (Incantator)

ricci.s

Nechce sa mi to hádzať do odpadu, lebo na vraždiace / posadnuté deti mám slabosť a tento typ hororu mi celkom vyhovuje, no v tomto prípade tomu veľa nechýba. Niečo tak otravné a zmätené sa totiž nevidí často. Manželskému páriku sa stratí malá dcéra, ktorú unesie démon. Vyšetrovanie sa však rozbehne naplno až vtedy, keď sa zistí, že nie je jediné stratené dieťa. Síce sa tie deti neskôr objavia, ale už nie sú také ako predtým, takže z nich treba tých démonov čo najskôr vyhnať. Takže: Jedná sa asi o ten najchaotickejší horor o posadnutosti. Prvú tretinu sa deje veľké guľové, maximálne rodičia pobehujú a hysterčia. V druhej tretine už pobehuje a hysterčí celé mesto, všetci tam len škriekajú, a ja som škriekal rovnako, nech už preboha niekto tých prijebaných spratkov vystrieľa, alebo im aspoň zapchá papuľu a strčí do kazajky, ináč v nej skončím ja. Dôjde aj na vyháňanie diabla, farárisko trepe dve na tri, decko ziape a ja som musel vypínať zvuk, lebo toto sa nedalo vydržať. A v rovnakom duchu to pokračovalo - zmätok, nuda, krik. Kto toto pretrpí, tomu sa možno bude horor páčiť. Masky posadnutých detí síce neboli veľmi náročné, ale nevyzerali až tak strašne, objaví sa aj štipka gore či kanibalizmus, no celkovo to v mojich očiach nestálo za nič. Po atmosfére ani stopy! Aspoň že mal režisér aspoň minimum zdravého úsudku a toho démona ukázal len v krátkych prestrihoch, ináč by sa bol asi načisto strápnil. ()

George Stobbart

Roztržitej materi zmizne dcérenka, polícia je bezmocná a netrvá dlho kým vypukne aj všeobecná panika, keďže sa ukáže, že z malomesta zmizli všetky deti. Onedlho sa však nečakane objavia, no okrem toho, že vykazujú známky mučenia, s nimi ešte niečo nie je v poriadku... Námetovo temný, no ináč poriadne nudný a nezáživne natočený horor. Hrozné postavy, otupný vizuál, afektované dianie a namiesto nejakej hororovej snahy skôr celková uspávanka, prípadne nevhodne použité akčné scénky. Mne sa to nepáčilo a nepomohlo tomu ani to, že film trval len niečo vyše hodiny čistého času. ()

Nivenx

Tento film jsem sehnal jen kvůli tomu, že ho točil režisér Roze a to ze zvědavosti. Po předchozím filmu jsem doufal, že horor dá, ale i v tom jsem se zmílil. Roze jede dále svůj styl hrůzovlády a nudy. V celku souhlasím s názorem ricciho.s, že film je chaotický, zmatený a až otravný. Snažil jsem se přetrpět a vyložil jsem všechno úsilí, abych film dokoukal a to jsem učinil. Film je, ale tak slabý a nezábavný, že bych umřel dřív, jak postavy ve filmu. // Pro ricciho.s: Prý kdo toto přetrpí, tak se mu bude horor možná páčit. :-) To se nestalo a byl jsem rád, že jsem to překroutil. ()