Karate tiger 4: Král kickboxerů

Keith W. Strandberg

Richard Yuen

Keith W. Strandberg

Hung Poon, Marco Mak

Návrat do dětství - tohle byl v mládí jeden z mých nej karate filmů. Loren Avedon jako policajt se vydává do Thajska po 10 letech pomstít smrt svého bratra. Musí postoupit trénink (super scény) a v tajné aréně se utkat s nepřemožitelným zabijákem. Nu časy kdy jsem po zábavách předváděl opičí kopy odkoukané z filmu a nějakých pár hodiny karate už jsou dávno pryč, stejně jako to vzrušení, ale pořád to má svoje kouzlo. Avedon je slušný, Blanks se svou trojicí kopů nezapomenutelný no a ta omáčka okolo ani moc nenudí. Jen ten střih to občas kazí. PS: Černý Thajec to jako opravdu? :-)(20.1.2016)

" pro Khanapána" tohle je ale masakr!! Co mi je po tom ,že se jedná o klasickou béčkovitou šablonu. Mrtvej brácha, cesta pomsty, trénink s mistrem, love story a závěrečný souboj s happy endem?? Je mi to jedno, protože přesně o tohle v klasickym béčku jde!! To je TO, po čem fanoušek akčního béčka prahne!!! Psal jsme to již několikrát a nezdráhám se to říct po xxté "Avedone, Ty jsi béčko akční hrdina všech dob"(7.8.2013)

Já mám pro tyhle filmečky prostě a jednoduše slabost. Patřili do mé skromné sbírky VHS na počátku 90 tých let a jelikož můj vkus nebyl ještě zdaleka vyhraněn a byl, jednoduše řečeno, velmi široce zaměřený, tak jsem např. sérii Karate Tiger považoval za kvalitní filmařinu. Léta uběhla a můj pohled se poněkud změnil a pochopitelně vidím to co jsem předtím neviděl. Tedy hlavně to ,že to s tou kvalitou tak horký není. Ale je mi to vlastně jedno. Srdcovka zůstane srdcovkou. A platí to i u Karate Tiger IV. Sice mu dám "jen" 3 hvězdy, ale jsem s jistý, že tehdy by to bylo zaručených pět. :-)(11.9.2013)

byt bratom (ne)thajskeho sampiona v kickboxe nie je med lizat, pretoze ked uz raz do tejto krajiny zavitate na kazdom rohu na vas caka nejaky Tong Po alebo Kane. dalsi diel z kultovej serie karate tiger nam tento raz ponuka avedona ako tajneho agenta na stope filmarov ktori pre najlepsi efekt vo svojich filmoch nevahaju zabit nejakeho toho komparzistu. ich hlavnou megastar je Kane (Billy Blanks v top psycho forme), ktory poslal do nebicka hned v uvode filmu avedonoveho brata. musim povedat ze oblubujem bezduche mlaticky 80 rokov a na tuto mam zvlast prijemne spomienky (spolocne pozeranie v druzine po skole, kt4 som mal na videokazete spolu s dalsou klasikou predatorom 2). dejovo ziadne zazraky nikto necaka, herecky to nie je az tak zle ale co je najdolezitejsie su skvele suboje. i ked k tomu najlepsiemu sa budeme musiet obcas prekusat nudnou vatou, ale v momente ako avedon zacne svoj zaverecny trening (obcas preruseny filozofickymi kecami) ktory vyusti v megasuboj v obrovskej klietke kazdy spravny karate tiger fanusik bude urcite chrochtat blahom. jednoducho klasika, ale obcas ma zaraza fakt ze pri niektorych scenach avedon pouziva doubla:-((13.3.2004)

• MM_Ramone

V thaiskom Bangoku v roku 1981 vyhral americký bojovník Sean Donahue prestižný turnaj v kickboxe. Krátko po víťaznom zápase ho zabili členovia miestnej mafie. Za to že vyhral pás šampióna zaplatil vlastným životom. Zavraždili ho pred očami jeho mladšieho brata Jakea. Ten sa vráti späť do USA a stane sa z neho policajt. Desať rokov po smrti svojho brata, ho jeho nadriadený pošle na tajnú akciu do Ázie, priamo do hlavného mesta Thaiska. Naskytne sa mu tak možnosť pomstiť Seanovu smrť. **(20.6.2016)

• - V některých pasážích závěrečné scény, kdy probíhá boj v bambusové aréně, je možné zpozorovat, že je z důvodu bezpečnosti Loren Avedon nahrazen kaskadérem. (Rodimus)

• - Na videokazetě, kterou si Jack (Loren Avedon) doma prohlíží, je mimo jiné i scéna z filmu Karate tiger 3: Pokrevní bratři (1990), kde se v hlavní roli také objevil Loren Avedon. (SG-1)

• - Akční režii měl na starost Tony Leung. (Epistemolog)