The Story of Ferdinand

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Rodinný

USA, 2017, 108 min

Rozpočet $111miliónovTržby USA $83,907,127Tržby Celosvetovo $292,493,608Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Námet dobrý ale nie úplne využitý, miestami tak troška kostrbaté, či fádne. 20th Century Fox a ich animačné štúdio Blue Sky sa tak trošku zasekli a točia už len čistý priemer za posledné roky (Rio 1+2, Doba ľadová 5), je to už len také kopírovanie toho čo sme videli a progres žiadny. Animácia v pohode. /65%/(27.3.2018)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,630 // Otvárací Víkend v USA: $13,401,586 //(17.4.2018)

"Pes žere psa, bejk se pere s bejkem a všichni nenávidí kozy." Až tak zlá je realita? Kdepak, tady je realita ještě horší - býk může být jen zápasník nebo maso. Přesto je to celkem zábavné, ale já jsem se tak nějak s devítimetrákovým pírkem Ferdinandem nedokázal úplně ztotožnit. Jako pacifista jsem mu sice rozuměl, že ho neláká boj s matadorem, ale mít čichání ke kytkám jako životní náplň? Tomu moc nerozumím, ale přeju mu to ... i když mám steaky rád.(29.10.2018)

Pekný príbeh, animácia, dobrá hudba, vtipne a roztomile postavy, hlavne to zdobí Ferdinanda, mohlo by to byť aj o chlp lepšie alebo dramatickejšie, ale určite je to lepšie, čo za poslednú dobu animačné štúdiou Blue Skye vyprodukovalo (Doba ľadová 5). 75% - 4*(4.6.2018)

Hravé, milé, předvídatelné, pro děti ideální..(17.3.2018)

Animák pro nejmenší publikum, ale i já se tentokrát bavil. Odpočinkový snímek, který splní svůj účel. 7/10 = 75%(27.3.2018)

Tanečná “bitka” jednoznačne TOP scéna! Škoda, že nebolo k zhliadnutiu viacero takých vtipných pasáži. Záverečné rozuzlenie idealisticky rozprávkové.(16.3.2018)

Nečakane pohodový a príjemný animák, na ktorý sa veľmi dobre pozerá. Je tu plno humorných scén, ktoré vyvolajú úsmev na tvári, roztomilá grafika, prepracovaný charakter jednotlivých zvieratiek a tiež i pekné poučenie na záver. Myslím, že je tu všetko, čo by mal moderný animák nielen pre tých najmenších obsahovať. Silný nadpriemer. 85/100(29.3.2018)

Príjemná animovaná rozprávka inšpirovaná klasickou disneyovkou "Býk Ferdinand" z roku 1938 a Trumbovým scenárom "The One Brave" sfilmovaným v roku 1956. Pekná animácia, myšlienka, prepracované charaktery postáv. Škoda, že tých zvieracích postáv v strede filmu pribudlo, vtedy sa dej zbytočne naťahoval. Aj tak ide o slušnú oddychovku vhodnú aj pre dospelých.(11.4.2018)

• Chrustyn

Slabý a vizuálně dost obyčejný animák, který zaujme a rozesměje jen diváky cca do 8 let, které to veškeré pitvoření možná pobaví.(25.10.2018)

Když nad tím přemýšlím, asi se jedná o nejlepší letošní animovaný film. Svižně od vyprávěná zápletka o přátelství, plná humoru a dojemných scén si dokáže držet vysokou laťku od začátku do konce. Mezi nejsilnější stránku patří prakticky všechny postavičky, na které se opravdu s úsměvem dívá a nelze s nimi dobrodružství neprožívat. Pořád se něco děje a tvůrci nikdy nespadnou na úroveň Mimoňů, trapného hašteření, pokud pominu scény s německými klisnami. Ke konci se jedna o slušnou akční jízdu, končící dojetím a nakonec jsem rád, že trailery nadmíru splnily mé očekávaní.......8/10(22.12.2017)

• rikitiki

Výtvarná stránka podbízivá, postavy zlé nebo vlezlé, příběh průměrný. Otravnou kozu bych nejraději utopila v jejím kýblu na spaní. Hezké bylo, jen když se Ferdinand postavil z profilu, protože jeho silueta byla krásně a přitom jednoduše načrtnutá. Trochu mé pozornosti získal souboj v koridě, ale to je tak všechno.(13.3.2018)

Ferdinand je mile natočený animák, který sice hloubkou příběhu či dokonale vypiplanou animací nedosahuje kvalit filmů posledních let, viz Zootropolis, V hlavě či Vaiana, nicméně i tak mě dokázal vtáhnout na těch celých sto minut. Vedle oněch morálních poučení, která jsou pro animáky typická, se ve filmu našla nejedna nadmíru vtipná pasáž, u které jsem se zcela upřímně zasmál od srdce, zejména u scén s kozou Lupe, trojicí ježků a koňů. Nicméně i všudepřítomní býci a býčci mě dokázali rozesmát, ale i dojmout, když tvůrci začali hrát na vážnější notu. Zkrátka sympatická oddychovka, která obsahuje jak pořádnou dávku humor, tak i špetku napětí a zdravé množství didaktického materiálu.(7.1.2018)

Fajn animák - přesně takový, jaký ho chceme mít. Vtipný, akční, dojemný. Asi úplně nebude vyčnívat mezi ostatními, ale bavil jsem se skvěle.(27.12.2017)

Realita na pozadi je cela dost smutna a i na konci som si hovorila, ze urcite, a zivit to budu zo vzduchu a lasky na veky vekov. Inak tak nejak prijemne ok animak.(3.3.2018)

Má to aj príjemné momenty, no väčšinu času to je taká typická a nie príliš vtipná zvieratkovská blbina. Najlepší animák roka je neohrozene Coco, toto mu nesiaha ani po členky.(3.3.2018)

Slušné zpracovaný "animák", kterého ovšem sráží k zemi laciný scénář a neúměrná délka. Ferdinand nabídne klasickou nosnou premisu o přátelství a sebeobětování, což by nebylo zas tak hrozné, kdyby to ovšem nečinil tak okatě a tak "rozvláčně". Avšak i navzdory tomuto se ve filmu Ferdinand najde pár skvělých momentů, což je citelné zejména v úvodní části a některých vtipů, v drtivém množství v roli praštěné kozy. Avšak ale ani toto vážně nestačí k tomu, aby Ferdinand vyčníval z hlubin filmového průměru. Nejlepším "animákem" roku tak neochvějně zůstává "Coco". „Step lightly. You're a feather. A 2,000 pound feather.“(4.3.2018)

Dabing u animáků nikdy nezklame. I zde bylo originální namluvení býků a dalších "postav" bez chyb. Především trojice německých koňů neměla chybu a bavila mě pokaždé, když otevřela pusu. Děj se dal předvídat - ale to už jsme si u animáků tak nějak zvykli a není to ničím, co by mělo ubírat na kvalitě. Pár super zábavných scén (například býčí tanec) a celkem svižně ubíhající děj, kterému by však neškodila stopáž max 90 min.(22.3.2018)

Tento animák obsahuje niekoľko super charakterov, zopár pre mňa dojímavých scén a jednu historickú hlášku ( nevedno, či originálnu, ale počul som ju tu ) a predsa sa ako celok neprezentuje v tom najlepšom svetle. Zrejme si to isté myslela aj väčšina ostatných divákov ( na digianimák je necelých 300 melónikov celosvetovo naozaj úbohé číslo ).(13.4.2018)

Na první pohled tohle není moc výrazný snímek, i když se samozřejmě dostal do celosvětové distribuce kin. Na druhý pohled je to klasika o outsiderovi, který se odličuje a snaží se nějak zapadnout, i když je velmi svůj. A to se mu nakonec hezky daří. Díky tomu si snímek získává sympatie.(5.3.2018)

Po extrémně dlouhý době jsem viděl animák a ještě navíc v kině. A přestože dávám přednost jinejm žánrům, tohle má svý kouzlo. Já absolutně zbožňuju tu barevnost, se kterou si můžou vyhrát. Nemělo to nijak hloupej příběh, prostě takovej sympatickej hodnej argentinskej býček. Ani ten humor nebyl tak dětinskej, jak by mohl být. Já se bavil, nejen hláškama, ale i samotnejma scénkama. Například ten Dance Battle byl famózní. Dokonce ve mě dokázal vyvolat animovanej film emoce, což jsem nevěřil, že se může stát. Možná ke konci už to začínalo být trochu zdlouhavý a natahovaný. 90 minut by tomu slušelo akorát, ale pořád to dokážu ocenit i já a to je dobře.(23.12.2017)

Ucházející animák, který poměrně vážnou tematiku (býčí zápasy, jatka) značně zjednodušuje a idealizuje pro nejmenší diváky. Titulní zvířecí postavička je sympatická, Ferdinandovi přátelé a pomocníci už tolik ne. Také bych možná trochu krátila, přes 100 minut utáhne málokterá pohádka. Musím ale pochválit originální znění (německý přízvuk koní byl perfektní) a nápaditost tvůrců při některých scénách - už jste někdy viděli taneční battle býků a koní?(11.3.2018)

Překvapivě dobré. Určitě je nutné ocenit nestátní zápletku založenou na tom, že korida je vlastně hrozně špatná, jelikož pravidelně zraňuje city jejích účastníku, tedy hlavně býků. Nejzajímavější na filmu je asi soupeření mezi býky a germánsky vyhlížejícími oři. 77% Celosvětový příjem k 11. 6. 2018: $295,354,830, což je 2,66 násobek rozpočtu(11.6.2018)

Animovaná pohádka "Ferdinand" je stravitelnější verzí proveganského filmu „Okja“.. Rozhodně jsem se nenudila, ale myslím, že příběhově je to spíše cílené na mnohem mladší ročníky, než jsem já.. Prostší, humorově méně vyzrálé, spíše roztomilé.. Některá místa jsou hlušší a některá akčnější.. Samozřejmě nechybí ani notná dávka morálních hodnot.. Doporučuji na rodinné dívání :-)(5.5.2018)

Bol som celkom zvedavý čo nám prinesú Blue Sky vo filme "Ferdinand". A bol som aj celkom optimistický. A môžem otvorene povedať, film má vynikajúci úvod a má vynikajúci záver. No stred filmu je podľa mňa to, na čom to najviac padá. V prvom rade je to moment, kedy ideme od ničoho k ničomu a len sledujeme nezaujímavé momentky s Ferdinandom a ostatnými postavami. A je tu najviac vidno, že je to adaptované podľa krátkeho príbehu, ktorý ma oveľa menej materiálu než je tu. A ak to chcete natiahnuť, tak samozrejme do toho musíte dať nejaké tie barličky, ktoré budú film držať pokope. Len potom nemôžete byť sklamaní, že si ich všimneme. A ešte si musíme priznať, tie tri otravné kone som ozaj nemusel vidieť. Jediné čo robili bolo, že ma otravovali. Humor filmu je celkom okey. Je tu pár miest, kde som sa zasmial, je tu dosť miest, kde som sa pousmial, hoci som sa mal skutočne smiať a film skutočne vychádza ako veľký mix. A je to škoda, lebo je tu pár miest, ktoré boli skutočne skvelé. Celá úvodná časť je skvelá. Spoznávame mladého Ferdinanda, jeho priateľov (alebo ak chcete rivalov), jeho náturu, jeho útek a ako sa stretne s malou Ninou a vyrastajú spolu. Funguje to skvele. A máme tu aj skvelú akčnú a komickú scénku, kde Ferdinand zdemoluje celý kvetinový festival. Podľa mňa to funguje dobre. Záver, kde sa Ferdinand ocitne v aréne je rovnako skvelý. Nebudem nič spoilovať, no povedzme, že to je moment, kedy veci skutočne dajú zmysel a vyplynie aj hlavná myšlienka filmu. A funguje to dobre. Vzťah Ferdinanda s Ninou je vynikajúci a škoda, že je toho vo filme tak málo. Myslím si, že deti si film užijú a bude dostatočne dobre spracovaný na to, aby sa pobavili, no neviem ako to budú vnímať dospelí. Ja som mal pocit, že mohli sa viac sústrediť na iné momentky a dať do toho menej klišé a nemuseli to tak natiahnuť. Som rád, že som film videl, no neviem či by som sa k nemu vrátil. Chcelo to urobiť trošku inak. Hodnotenie: C+(29.12.2017)

Sympatický animovaný film, který ovšem nijak nevyniká a nenabízí tak nadprůměrnou podívanou. Ferdinand je býk, který jak už tomu tak bývá vyčnívá. Nemá rád násilí, má rád květiny a odmítá bojovat o prestižní místo na španělských býčích zápasech. Shodou okolností se dostane do situace, kdy mu nic jiného nezbývá. Tedy nic objevného. Na druhou stranu, pár zajímavých charakterů tu máme, animák je to svižný a některé situace jsou velmi zajímavé. Bohužel nic, co by mě přesvědčilo, že Ferdinand je nadstandardní žánrová podívaná.(9.3.2018)

Jedna z nejlepších nových pohádek, opravdu stojí za to!(5.11.2018)

Nádhera!(6.3.2018)

Hezká pohádka, hodně dojemná, ale i docela pestrý humor. Čekal jsem trošku víc akce, ale dopadlo to jinak. Konec byl tak sladký, že jsem málem dostal cukrovku. Nicméně jsem se bavil i jsem byl hezky na měkko. Pěkné 4*!(17.3.2018)

Na tenhle animák se srdcem na správném místě nejde být přísný. Děti morálně obohatí a dospělé pobaví několika povedenými vtípky.(11.3.2018)

• C0r0ner

Když si člověk zvykne na geniality od Pixaru, je pak pro ostatní studia těžké něčím zaujmout. Nicméně si myslím, že zaplatit aspoň malinko schopného scenáristu by neměl být problém. Takhle z toho vylezla hloupoučká, nudná, předvídatelná a místy hodně ubohá taškařice tak pro čtyřleté děti. Veškeré hvězdičky vlastní putují jenom animaci. 30%(23.3.2018)

Velmi příjemná pohádka, která potěší nejen nejmenší diváky, ale také nás dospělé. Příběh o hlubokém přátelství mezi dávkou a hodným býčkem mě chytl za srdce. Do Ferdinanda jsem se zamilovala už od začátku filmu. Začátek je také i malinko emotivní a postupně se film stává vtipný. Jedná se o pohádku, u které jsem se opravdu hodně nasmála a jsem za to ráda. Jedna z těch lepších pohádek tohoto roku.(29.12.2017)

• Hollohlaway

Nuda. Zápletka nesmyslná, ok to ale beru. Ale mluvící zvířata bývají v animácích mnohem zábavnější. Hlavní linka je kytičková až hrůza, vedlejší žádná není. Postavy předvídatelné a děj taky. Animace ujde, ale jinak to nemá nic navíc.(4.3.2018)

TOP film. 95%(17.3.2018)

Tak nám nezabili Ferdinanda.(7.4.2018)

Nepříliš objevný a zásadní animák, který nabízí roztomilou a atraktivní animaci, pomocí které je vyprávěn tuctový a předvídatelný příběh servírující několik povedených vtipů, ale častokrát po cestě ke konci tvůrci šlápnou vedle a ztratí tak bezmeznou diváckou důvěru. Navíc mnohdy film působí nepromyšleným dojmem, kdy je spousta příběhových prvků nastíněná a následně nedokončena, či nepochopitelně postavena na vedlejší kolej vedoucí do nikam. Ferdinand neurazí a děti jistě zaujme na jedno pokoukání, ale pro dospělé diváky to příliš není.(26.4.2018)

Na Ferdinanda sem se docela těšil, trailer mě zaujal a hlavně se mi líbilo obsazení Tennanta a Iglesiase. Byl jsem připraven, že to uvidím až na BD a o to víc mě překvapilo, že to distributor pustil do kina v originále (moc chválím) a já si film mohl užít v kině. Příběh docela ujde, animace je pěkná i když v záběrech na krajinu nebo věci na pozadí moc detailu nepobraly. Film mi přišel trošku delší díky pár hluchým místům, ale zase nějaký vtípky mě dost pobavily na což nejsem poslední dobou zvyklý. Tennant vytasil skotský přízvuk a je to radost poslouchat, což mimochodem dokazuje i v nových DuckTales. Iglesias moc prostoru nedostal a svůj krásný přízvuk taky nevyužil, ale o to víc chválím animátory, že využili jeho mimiku a při záběrech na Kvatra sem hned viděl Gabrielův obličej jak ho znám z jeho stand-upů. Koně s německým přízvukem a hlavně jejich taneční duel patří k tomu nejlepšímu ve filmu a moc mě to bavilo. Sem docela rozpolcen v hodnocení, na jednu stranu tu máme pár kouzelných momentů, pár vtípků a několik úžasných momentů a prvků a na druhou stranu tu je několik nudných míst a vleče se to. Zatím to vidím za 3* a uvidím jak dopadne druhé shlédnutí. Aspoň, že potitulkovka nám ukázala jak dopadl Tres. // Film jsem měl možnost vidět i v českém dabingu a dabing ten film docela dost zabíjí. Pustil jsem si BD a i když jsem film viděl už potřetí, stále jsem se dost bavil, hlavně ten Tennant dělá svoje a tak nakonec tomu ty 4* dám.(1.1.2018)

• eagle-eye

Infnantilní... Jste-li dítě 1-4 roky, připočtěte si 4 hvězdy...(29.3.2018)

Dance fight bol fajn. Inak pre dospelého diváka žiadny extra vývoj. Ale menším deťom sa bude páčiť.(4.4.2018)

ačkoliv Ferdinand nenabizí žádný větší přesah pro dospělého diváka jako například Coco a je tak zaměřen primárně na děti,neznamená to,že by se dospělý divák nudil.Ferdinand krom standardního rodinného příběhu,který jede po klasické linii nabizí solidní dávku funkčních gagů a fórků,což ne vždy bývá úplně pravidlem.Nemůžu říct že bych byl něčím překvapen,ale nenudil sem se a pobavil se...80%(2.3.2018)

Nebýt pitomé kozy a dementních německých koní, dal bych tomu i lepší hodnocení...(8.3.2018)

Neurazí, ale ani nenadchne...(13.5.2018)

Veľmi milý animák, pár skvelých vtipných scén, nejaká tá dráma, vytúžený happyend. Dcérka sa bavila tiež :)(13.8.2018)

• Asmodin

Základní myšlenka je: pokud všichni očekávají, že budete dělat něco co dělají všichni a bez úspěchu, nedělejte raději nic. V úvodu zjistíte, že podvádět se nemá. V celku to byla pěkná pohádka. Vtipná byla scénka s koňmi. Naopak scéna, kdy vůl jede v autě je dost bizarní i na pohádku pro děti. Uvítala bych, kdyby se v pohádce objevilo víc symbolů Španělska (např. vůbec by nevadilo, kdyby místo kozy byl katalánský oslík a pod.).(18.3.2018)

Klasicky rozpravkovy pribeh :)len potom vysvetlujte detom pri ohrade so zivym bykom,ze rozpravat nebude a nie je az taky priatelsky:))(2.4.2018)

• lykan9

Nevím jestli je to tím, že jsem animáky již přehlcen, ale ať se v poslední době podívám na jakýkoliv nový film, tak jsem zklamaný. U Ferdinanda jsem byl zklamaný o to víc, že jsem od něho očekával mnohem víc. Animace je samozřejmě úžasná, dokonce i samotné postavy jsou zajímavé a někdy i vtipné. Bohužel celek samotný je velice nudný.(30.4.2018)

70 %(28.3.2018)

Já tam tu čtvrtou hvězdu nakonec dám, i když to je jen tak tak. Sice to není bůhví jak dobrý animák, ale postačí. Postavy nelezou na nervy (dokonce je tu absence záporáka, když se nad tím pořádně zamyslíte), moc to nenudí (až na pár scén, třeba klisny bych vyškrtl úplně) a dokonce to ani není trapné. Sice takových 90 minut by tomu slušelo víc, ale co už. Dívat se na to dá a z roku 2017 je to asi fakt nejlepší animák, ačkoli jsem ještě neviděl Coco. Naštěstí to nemělo potřebu sklouznout do trapnosti ala Mimoni (jak ve svém komentáři malylada trefně píše) a funguje to, dokonce i ta koza nakonec byla docela sympatická, i když to ze začátku nevypadalo. 4*(25.10.2018)

Taky dost priemer animak, aj animacia, detskost, pribeh, vtipy, vsetko take akurat, ale zaroven nicim vycnievajuce. Snad jedine podarenymi bocnymi postavami (koza, kone a jezkovia). Na oddychove pozeranie vpohode. [#49/2017](31.12.2017)

Z toho všeho letošního animovaného pekla (Šmoulové 3; Já, padouch 3), kdy se kvalitativně na vrcholu držel průměrný Mimi šéf, je Ferdinand velice příjemným a silně nadprůměrným animákem pro celou rodinu. 70%(19.12.2017)

Býky tu v takejto podobe ešte neboli a vďaka tomu hlavnému milému a napriek svojím rozmerom nemotornému, je to bohovsky vtipná rozprávka so strelenými zvieratami, fórikmi, pekným príbehom a na konci aj ukážkou, ako by mali skončiť všetky býčie zápasy, ktorá ale zostala dosť v úzadí širšiemu publiku. Blue Sky Studios sa však po posledných slabých výkonoch (Ice Age 4-5, Epic) znova nahecovali urobiť niečo oveľa lepšie. Vyšlo to.(2.2.2018)

Viděli jste někdy sluníčkařsky ekologický animák? Že ne tak to si pusťte Ferdinanda tady je to do očí bijící. Takže zde máme býka co není býk jelikož má rád květinky (zajímavé, že na konci po něm hážou mrtvé květiny a to mu nevadí) a místo bojů v aréně má všechny rád. Pak zde máme německé koně, kteří jediní se starají o humor jelikož více vtipných postav režisér nezvládl sehnat (čestná výjimka je ta koza, která se snaží, ale tam je to 70 procent trapnost 30 procent humor navíc pokud je roztomilá tak já jsem budoucí čínský prezident).V některých celcích se jedná o povedený animák (honička na té silnici i když tady se těžce vykrádá Hledá se Dory a ten taneční souboj s koni) ve většině se jedná o těžce průměrnou záležitost. Předchozí Saldanhovo Rio (druhý díl už ne) se mě líbilo více bohužel tento režisér šel od dob Doby Ledové do háje a místo na kvalitu jde na komerci, aby se zavděčil spíše malým děckám než ostatním. Animák roku ani omylem jak Coco tak i třeba taková Balerína je na vyšší úrovni. P.s. nevím v jakém časovém pásmu se to odehrává, ale zatímco ti býci stárnou tak ta holka a její otec nezastárne ani o rok nemluvě o tom, že ta její starost něj je pouze póza v průběhu filmu neudělá pro jeho záchranu absolutně nic tomu říkám láska.(2.3.2018)

Bejk určenej na koridu v hlavní roli tu sice ještě nebyl, ale jinak je to genericky vyhotovený produkt-animák, kde tvůrci používají všechno osvědčené - co vylezlo z hloubkových analýz stovky předešlých animáků. Téma "dlouhé cesty- návratu domů", pitvořící se zvířátka, která překvapivě nejsou až tak vtipná, přátelství holčičky s bejkem a stěží průměrná grafika. Neurazilo ani nenadchlo a 108' bylo příliš.(4.3.2018)

Animák bez väčších ambícii než pobaviť (predovšetkým) mladšie publikum. K tomu používa veľa potrhlých postavičiek (hlavne koza je úplne mešuge a spôsobila mi zopár záchvatov smiechu), ale našťastie skutočne infantilného humoru tu nie je veľa. Príbeh neprekvapí propagáciou rodinných hodnôt, ale to sa tak nejak od podobných tém očakáva. Príjemný animák, ktorý ale medzi ostatnými ničím nevyčnieva. 6+/10 PS: Skoro som zabudol na ausgezeichnet nemecké žrebce.(16.3.2018)

Vynikající rodinný feel-good film se správnou špetkou humoru, který si zasluhuje post nejlepšího animovaného snímku loňska a dle mého i o malý kousíček předhání hitovku Coco. Zasmál jsem se, nenudil se a užíval si každý moment tohoto filmu. Klidně bych ta procenta viděl zase vyšší než pomalu zbytečně klesající.(16.3.2018)

Tohle sakra, že mělo konkurovat Coco? Coco je kvalitativně a animátorsky úplně, ale fakt úplně někde jinde. Ferdinand není špatný. Pro děti to je ideální podívaná a několik málo scén a gagů vykouzlí úsměv na tváři i rodičům, ale stále jde jen o prvoplánovou podívanou, která je šíleně hlasitá, barevná a roztomilá. Podívejte se na 8 z 10 podobných filmů a nepoznáte rozdíl. Snad jen v tom, že tady je zrovna býk.. Odpočinkový film, který Vy přežijete, děti si užijí a ve výsledku budou vlastně spokojený úplně všichni.(1.5.2018)

Ako hovorí známy mysliteľ Reza Givili: Feľmi tóbre. Bavili sa aj deti a ja ako známy dospelý milovník animákov dvakrát tak. Vtipné, zaujímavé, s hlavnou postavou sympatizujete, s vedľajšími (a že ich bolo toľko, až sa dajú označiť za hlavné - koza Lupe, pes Paco, ježkovia) sa kráľovsky bavíte, to celé doplnia originálne vtipy a vyjde z toho kráľovská zábava. Dva dni po návšteve kina hovorím frajerke: "Išiel by som na to znova do kina." Reakcia: "Aj ja." Na ďalšie pozretie je vysoko pravdepodobné, že vypálim plné hodnotenie.(8.1.2018)

Lehce infantilní, snadno předvídatelný-ale jinak moc dobrý animák (dospělí se smáli víc, než děti) - trochu mi chybělo lepší vykreslení přátelství Niny a Ferdinanda, je tam toho po hříchu málo, naopak ohrada plna býků, kteří spolu soupeří a každý je jiný byla super, stejně jako "němečtí" koně a jejich tanečky, ježci ušli, i když byli trochu přebyteční, pár fórků na svědomí měli-koza rozhodně palec nahoru. Samozřejmě hodně to těžilo z již vyzkoušených klišé, ale konec dobrý, všechno dobré, že?....viděno v kině 2D...90%(8.2.2018)

Je to takovej Madagascar ve Španělsku s býkem místo zebrou, a ježky místo tučňáků. Celkem dobrý a dojemný děj, a vtipu je taky nečekaně hodně. :) U mě je to na na půl cesty mezi 3-4*, přeci jen něco mi tam chybělo. Nemusíte to vidět, ale pokud uvidíte, nebudete litovat.(3.3.2018)

• Kanalizato

Nebyt dance battle a prihratych rakouskych poniku, tak to mohlo byt za 3 hvezdy.(14.4.2018)

Animák niektorými označovaný za film roka, ale chýba tomu niečo, čo môže deti baviť. Viac infantilného humoru, viac farby. Potenciál blbého býka nebol celkom využitý, takže len priemer.(7.3.2018)

Moc hezká pohádka, hodí se do dnešní doby, vegetariánství je na vzestupu, souhlasím, s tím, aby byly býčí zápasy zrušeny a škrtám si navždy hovězí maso z jídelníčku!(19.3.2018)

• Maniik88

Slniečkársky,býk sa rozhodne, že bude radšej čuchať kvetinky a neublíži ani muche. No na jeho nešťastie ho šupnú do lágru kde má trénovať na arénového býka. Celé to znepríjemňuje maximálne otravná a hnusná koza a pár ďalších degenerátov. A záver to teda vôbec nezachránil. Podľa mňa šlo o podprahové programovanie slniečkárov.(4.4.2018)

• boombang

Celkem dost nudná a předvídatelná bejkárna - doslova. Většina postav je ošklivá - a koza je nejšerednější tvor v celé galaxii. Ale kde jinde uvidíte dodávku plnou bejků řízenou ježky...?(12.4.2018)

Bylo to poetické zpočátku, následně přehnané, ujeté, ale zábava jak hrom, ani odporná koza Lupe a nechutní njémeští koníšci to nezkazili natolik, aby si člověk s pýchou neuvědomil, že hrubá síla tuny hovězího nemá šanci proti inteligenci a spolupráci lidí. Jediné, na co mohou hrát jsou city... ;-) No a pro děti konec dobrý, všechno dobré... :)(28.6.2018)

Viděno v předpremiéře a je to za poslední dobou pěkná pohádka, u které se nebudou nudit ani rodiče povinně sedící vedle svých smráďat.(18.12.2017)

Naozaj milé. Originálne, samé sympatické postavy aj príbeh. Deti sa nasmiali veľa, dospelí občas. Takto nejako má vyzerať moderná rozprávka. Určite to ešte uvidím a treba dodať, že rád.(6.1.2018)

• FoxMulder

Zdá se mi, že obecně kvalita amerických animáků dost uvadá. Nebo prostě jen stárnu špatným směrem, ale i tak už to není, co to bylo. Ferdinand má 2-3 solidní fóry, nudnou vatu, spoustu klišé a mega otravnou kozu. 2* hvězdy asi málo, 3* už ale moc...(14.3.2018)

Až moc mäkké, jemné, mierumilovné.. to moc fuj. 50%(17.3.2018)

Milý, jednoduchý, zábavný, ale dosť predvídateľný, miestami dostatočne nevyužitým potenciálom vedľajších postáv. Spíš pre najmladších (ale pozor, pretože po jeho videní môžu poprosiť rodičov, aby mali doma vlastného býka). Z mojej strany silné tri hviezdy, pretože to vďaka skvelým vedľajším postavám má svoje čaro. PS.: Eliminácia mucha s jedným okom nemá chybu. Osobné hodnotenie: 79% (***) (14.4.2018)

• klichem

Po uvodnych 15tich minútach, kedy sa malý ferdinand dostal na kvetinovu farmu, som zo srandy povedala: “parada, pekne to bolo - mozeme ist domov” to som ale este nevedela, aku som mala pravdu... Zbytok filmu ma cakala uz len hrozna nuda, nesympaticke postavy a nekonecne cakanie na koniec. Nezachranila to ani krasna animacia. Na tento film som sa ozaj tesila ale bolo to sklamanie!(30.12.2017)

Dobré. Ferdinand má zaujímavý príbeh, vtipné postavy, fungujúci scenár, nenudí. Tak to má byť. V kine sa bavili nielen deti, ale aj dospelí.(2.1.2018)

Čekal jsem přeceněnou katastrofu, dostal jsem slušný průměrný animák, který v paměti nezůstane dlouho, ale na tu hodinku a půl k obědu zabaví dostatečně a pro děti to bude bomba. Je jisté, že nominaci na Cenu akademie má jen díky tomu, že se toho animovaného tenhle rok zase tolik neurodilo, i když Auta 3 byly dle mého o dost lepší. No a srovnávat to s Coco, nemá cenu, protože ta je prostě někde úplně jinde. Nic moc víc o tom asi říci nejde.(4.3.2018)

V pohodě příběh, který však nijak nepřekvapí. Má vše nastavené dle šablony. Fajn animák(16.3.2018)

Průměrný dětský příběh a dal bych i dvě hvězdy, nebýt tanečního výstupu (strhující!) a humoru.(13.4.2018)

Hej, no. Problém animovaného filmu. Mám takú predtuchu, že o chvíľu už animované filmy vymiznú. A dôvod? Ten je nadostač jednoduchý-nemajú nápaditosť. Pokiaľ by ju mali, nevznikol by Ferdinand tak akoho poznáte vy i ja. Podobnosť so staršou menej známou Disneyovkou Herkules mi počase prišla nápaditá-všimnite si Kozu, ktorá nahradila pôvodnú postavičku z Herkula, Filoktéta, a Ferdinanda, ktorý sa najprv snaží bojovať, teda aspoň je nútený a napokon zvíťazí v ňom jeho rodená dobrotivosť. Sú tam samozrejme aj originálne..., počkať, nie, nie sú. Odvezenie Ferdinanda z mestečka, čo mi to len pripomína? Herkula. Veď ten bol tiež unesený. Takže ide vlastne len o charakterové, dejové, časové prepracovanie starých animákov. 70%.(15.6.2018)

Velmi vydařený animák, u kterého se budou bavit i dospělí, vřele doporučuji(21.12.2017)

Nemohu říct, že bych BlueSky nějak miloval. Slabší filmy střídají s lepšími. Třeba Dobu ledovou nemusím a Hortona už vůbec ne, ale Rio a Roboti jsou úžasní. A u Ferdinanda opět vykouzlili průměrný animovaný film, který sice neurazí, ale stačí vidět jednou. Opět jsem před koncem roku shlédl pár animáků, ale prostě kvalita poslední dobou uvadá. I když mnohé znám už roky a s odstupem času už mi přijdou stále více a více dětské. Ale některé legendy trvají. Nicméně Ferdu mezi ně určitě řadit nebudu. Trailer mne sice navnadil a myslel jsem si, že to bude prima komedie, ale nakonec scénky mezi býky, nebo mezi býky a herkami, nebo dokonce to taneční duo, mi spíš přišlo trapný. Dokonce ani ježci mi nepřišli jako žádné terno. Nemohu ani říct, že by mi přišla úžasná zápletka, kdy býk, který celou dobu od malička nechce bojovat, se nakonec dostane do arény s toreadorem a jen utíká nebo sedí. Snad i těm nejmenším (i když mnohdy nevěděli, na co je vlastně rodiče do kina vzali a na co koukají) došlo, že prostě hlavní hrdina nezemře, je to pohádka. Takže asi bylo jasné, co se stane, a že se Ferda vrátí ke své milované dívence. Dávám za 3. A opravdu nevím, zda na další animák do kina půjdu, protože kromě filmu v Hlavě je to většinou jen a jen trápení.(29.12.2017)

• sanpedrosan

Nechal jsem se nachytat trailerem i vysokým hodnocením tady (78% - prooooč proboha) a to byla veliká, veliká chyba... z ukázek si řeknete hezká animace, potenciál vtipných situací - obrovský nařachaný býk co je v podstatě mírumilovný kytičkový dobrák co se nechce "prát" vs přátelství s malou holčičkou vs farma vs aréna. No, ale zbyla hlavně jen nuda na farmě. Sice se děj (jednou,dvakrát!?) na chvíli přesune jinam, aby se tam (na farmu bohužel) zase vrátil. Jedním slovem – je to strašná NUDÁÁÁÁÁÁ. Fakt, nekecám, nudily se u toho i malé neteře, a to je vážně co říct. U animáku se zvířátky! Tohle „zvěrstvo“ se tááááááááááááááhne 1h48min, naplněno...nudou (takže se zdá ještě delší). Když připočtete zpoždění začátku v kině, hrůzu reklam a ukázek před filmem v délce 25-30min, máte tu totálně vražedné dvě hodiny pro děti. Vyplněno převážně nevtipným a otravným plkáním rádobyvtipných vedlejších postaviček v čele s WTF divnou vyžilou kozou, která byla vhozena k hlavnímu hrdinovi (v tu chvíli "rozzuřenému" namakanému býkovi), aby hlavního hrdinu jako nějak zklidnila. Ufff – když koza působí animačně i dabingem jako stará protřelá „pracující žena“ z ulice, tak jsem vyjeveně a lehkou hrůzou čekal, jak bude taková koza zklidňovat býka. Nakonec (bohužel) stejně nudně, nezáživně a přiblble, jako ve svém dalším vystupování, neb ke všemu divákovu neštěstí z ničeho nic prohlásí, že bude býkovou kamarádkou a hlavně jeho „kaučem“. Néééééé... Ehmmm, no popojedem k dalším hrůzám. Podobně nudní jsou ve filmu ježečci - si říkáte na tom se určitě nedá nic zkazit, ti musí být lostomilíííí – hmm, tak ne, opravdu nejsou, zase jen nuda a trapnost. A vrcholem podivné neschopnosti a úchylnosti tvůrců v rámci postav je nápad dát tam jakože s německým přízvukem mluvící (vtipné?proč??) asi jako metrosexuálněneboco vystajlované bělouše, kteří tam cosi přitepleně melou ve vedlejší ohradě, prudí, a pak si dají naprosto příšerný taneční souboj koně vs bejci s hlavní grupou bejků. A vy si budete říkat, co scénárista musel u tohodle zobat a hulit za matroš. Neskutečné. Opravdu jsem na scény s koňmi koukal s otevřenými ústy, a to už jsem přes svou (alespoň věkovou) dospělost viděl opravdu lecos a plejádu nejrůznějších animáků. Za celou dobu filmu jsme se v téměř prázdném sále zasmáli snad 2x a upřímně přeji všem, ať sály prázdné zůstanou. Nebavili se bohužel ani děti, což je samozřejmě to nejsmutnější u takového druhu filmu. Hvězdu za pěknou animaci, dal bych druhou třeba alespoň za fialového králíčka a jeho oživování - ojediněle vtipná scéna, ale na to je ho tam bohužel moc málo, škoda. Takže jo, je to špatný film, nechoďte na to, raději vemte děti k oknu a koukejte, jak venku poletuje sníh, svítí sluníčko nebo třeba jak kolem projíždějí auta – bude to zábavnější a užijete si spolu hezčí chvilky, než tohle v kině. ------- P.S. Jo a 3D – opět a zase naprostá zbytečnost, nevyužité, nikam to neposunulo a nic dobrého nepřineslo, jen je to zase víc mázlé v pohyblivých pasážích a náročnější (únavnější) na koukání. No a nakonec alespoň díky, že tentokrát v Galaxii příšerně neřval zvuk a dalo se to vydržet (po téhle stránce). P.S.S. Ačkoliv je to samý býk, tento film nemá koule - doslova... žádné. A mělo se to jmenovat Nuda na farmě...(29.12.2017)

Skvelé, skvelé, skvelé. Vtipné pre všetky vekové skupiny. Každých 5 minút zaznie nejaká parádna neotrepaná hláška na ktorej sa musíte smiať. A keď vám zrovna nie je do smiechu, tak naopak príde emócia smútku a súcitu. Ani raz počas filmu som sa nenudila, vždy sa dialo niečo nové. Scény neboli zbytočne zdĺhavé, slovenský dabing sa celkom vydaril. Záver teda rozprávkový a emotívny. Určite sa Ferdinand zaradil medzi moje obľúbené rozprávkové postavičky aj s kozou Lupe :). Kúpa DVD je istá. Rozhodne si to pozriem ešte pár krát :)(30.12.2017)

Jsem měla co dělat abych v kině nezačala ronit slzy :)(26.1.2018)

Rozprávka o dobrosrdečnom a láskavom, ale aj trochu prihlúplom býčkovi plná klišé a ničoho prevratného. Postavy boli ako keby zo šablóny, koza, ktorá mala pravdepodobne byť vtipným sprievodcom alebo prvkom filmu u mňa nefungovala. Bola nesympatická a trápna. Jediné, čo mi prišlo trochu zábavné boli arogantné nemecké kone a tanečný súboj, ktorý bol ale tiež miestami prehnaný. Nakoľko už nie som dieťa, nemajú pre mňa význam rozprávky, kde sú v hlavnej úlohe zvieratá, ktoré sa inak správajú aj myslia ako ľuďia, a pritom žijú v ľudskom svete. V tomto prípade sa jedná vyslovene o animovaný film pre deti, ktoré si ho môžu užiť, preto moje hodnotenie nebude také zlé, nakoľko pre deti to môže byť zábava. Dĺžka ale mohla byť aspoň o 10 minút kratšia. Rok 2017 musel byť ale chudobný na kvalitné animované filmy, keď tento počin akadémia nominovala na najprestížnejšiu cenu. Nebyť nominácie, tak si ho ani nepozriem. Keďže je ale v hlavnej úlohe čierny býk a akadémia má čiernu veľmi rada, tak možno nakoniec ešte aj zvíťazí. 6,2/10.(4.3.2018)

Sranda, pěkná animace a poselství, které sdílím :) 5/5(18.3.2018)

Ozaj podarený a zaujimavý animák. Asi ich začnem pozerávať, lebo fakt jeden z najlepšich z roku 2017 spolu z Coco. Ferdinand síce patrí k tým nie príliš známym ale aj tak si svojich divakov získa či už ide o starých alebo mladších. Ale tá koza mi tam už liezla na nervy. No vtipy a dojimavý koniec to vynahradil. 5*(18.3.2018)

Vydarený animák aj pre menších divákov s niekoľkými výbornými scénkami (hlavne tanečný súboj je top). Na Pixar to ale stále nemá.(3.4.2018)

Pevné!(8.4.2018)

Ani dospeleho neurazi. Pribeh byl dostatecny na to, aby jste se nenudili. Animace skvela. Byly tam i animovane gagy, ktere byly uplne senzacni (stara koza, kralicek). Celkove rozhodne nadprumer.(20.4.2018)

Podarenejší animák s edukačným rozmerom. Skvelé na víkendové ráno.(18.6.2018)

Borcovina(21.12.2017)

• malahradna

dávam hviezdičku za vizuál, piesne a prostredie...inak je to jedna veľká nuda...za celý čas sa niekto (nejaké dieťa) v kine zasmial 2krát, čož je teda docela smutné. Príbeh je nudný a nezaujímavý, dokonca predvídateľný a celý čas som čakal, kedy to už skončí. Chýba tomu hravosť a nadhľad, nejaký nový nápad, vtip, postavy mi pripadali príliš otravné a žiadnu som si neobľúbil...toto už druhýkrát vidieť nechcem(21.12.2017)

Prostě paráda. Byl jsem v kině s 4 a 6 letým synem a všem se to hodně líbilo. Mnoho hlášek a poutavý příběh, jak jde naštěstí tento debilní "sport" do kytek ...(2.1.2018)

Pekne ponatý a farebný príbeh ktorý ma donútil aby mi začalo záležať na hlavnej postave(2.1.2018)

Jeden z nejkrásnějších animáků. Když jsem nebrečel smíchy, tak jsem brečel dojetím......krása, obrovská krása!!!!(5.1.2018)

Vtipné, chytlavé. Příběh sice klišé, ale přesto dokáže udržet vaši pozornost. Animace dostačující. Skvělý animovaný film.(13.1.2018)

Kreatívne, nápadité, relatívne originálne. Troška slabšie vo vážnych scénach. Naj scéna: Montáž pri dospievaní. Hodnotenie: 7/10(16.2.2018)

Nenadchne, neurazí. Občas ale dokáže pobavit ;) Pro děcka ideál.(5.3.2018)

Je to aktuální a nadčasový. Se poserte kritici - no, tak má rád kytičky. Mír!(7.3.2018)

• pds

Trápne a bez humoru... 35%(15.3.2018)

Prijemná a vtipná rozprávka. Určite lepšia ako konkurenčné “Coco”(16.3.2018)

Ukázky vypadaly velice dobře (ostatně jako u většiny filmů), ale realita trochu pokulhává, ano, je to zábavné, poučné, vtipné, ale takových pohádek je mraky a tahle mi ničím nevyskakuje z průměru. Taneční scénka je nejlepší část celého filmu.(19.3.2018)

• pee-jay

Největší nuda roku.(20.3.2018)

"I bet his parents aren't even related!" "What part of Scotland is this? This is lovely."(26.3.2018)

• esmoke

Býček je chován aby bojoval na koridě, ale on by raději běhal mezi kytičky. U Foxů se rozhodli udělat z krátké knížečky pro děti film, ale po dobu sto osmi minut nestačí udržet napětí a pozornost. (2D dabing) Rozpočet: $ 111 miliónů, Tržby: $ 296,069 miliónů.(28.7.2018)

Zase trochu Disneyovska ujetarna. Ovsem i s prvky libezne a vtipne pohadky.(29.7.2018)

Mile a vtipne :-)(11.10.2018)

Tenhle animák je cílený spíš na dětské publikum, takže já jsem si ho až tak moc neužila. Pár vtipných momentů se nicméně našlo, stejně jako dojemných míst, kdy i slzička ukápla. Celkově však nijak nevybočuje z průměru.(5.11.2018)

75 %(11.11.2018)