The Story of Ferdinand

• Kanada

• Nový Zéland

Animovaný / Rodinný

USA, 2017, 108 min

Bol som celkom zvedavý čo nám prinesú Blue Sky vo filme "Ferdinand". A bol som aj celkom optimistický. A môžem otvorene povedať, film má vynikajúci úvod a má vynikajúci záver. No stred filmu je podľa mňa to, na čom to najviac padá. V prvom rade je to moment, kedy ideme od ničoho k ničomu a len sledujeme nezaujímavé momentky s Ferdinandom a ostatnými postavami. A je tu najviac vidno, že je to adaptované podľa krátkeho príbehu, ktorý ma oveľa menej materiálu než je tu. A ak to chcete natiahnuť, tak samozrejme do toho musíte dať nejaké tie barličky, ktoré budú film držať pokope. Len potom nemôžete byť sklamaní, že si ich všimneme. A ešte si musíme priznať, tie tri otravné kone som ozaj nemusel vidieť. Jediné čo robili bolo, že ma otravovali. Humor filmu je celkom okey. Je tu pár miest, kde som sa zasmial, je tu dosť miest, kde som sa pousmial, hoci som sa mal skutočne smiať a film skutočne vychádza ako veľký mix. A je to škoda, lebo je tu pár miest, ktoré boli skutočne skvelé. Celá úvodná časť je skvelá. Spoznávame mladého Ferdinanda, jeho priateľov (alebo ak chcete rivalov), jeho náturu, jeho útek a ako sa stretne s malou Ninou a vyrastajú spolu. Funguje to skvele. A máme tu aj skvelú akčnú a komickú scénku, kde Ferdinand zdemoluje celý kvetinový festival. Podľa mňa to funguje dobre. Záver, kde sa Ferdinand ocitne v aréne je rovnako skvelý. Nebudem nič spoilovať, no povedzme, že to je moment, kedy veci skutočne dajú zmysel a vyplynie aj hlavná myšlienka filmu. A funguje to dobre. Vzťah Ferdinanda s Ninou je vynikajúci a škoda, že je toho vo filme tak málo. Myslím si, že deti si film užijú a bude dostatočne dobre spracovaný na to, aby sa pobavili, no neviem ako to budú vnímať dospelí. Ja som mal pocit, že mohli sa viac sústrediť na iné momentky a dať do toho menej klišé a nemuseli to tak natiahnuť. Som rád, že som film videl, no neviem či by som sa k nemu vrátil. Chcelo to urobiť trošku inak. Hodnotenie: C+(29.12.2017)

Když nad tím přemýšlím, asi se jedná o nejlepší letošní animovaný film. Svižně od vyprávěná zápletka o přátelství, plná humoru a dojemných scén si dokáže držet vysokou laťku od začátku do konce. Mezi nejsilnější stránku patří prakticky všechny postavičky, na které se opravdu s úsměvem dívá a nelze s nimi dobrodružství neprožívat. Pořád se něco děje a tvůrci nikdy nespadnou na úroveň Mimoňů, trapného hašteření, pokud pominu scény s německými klisnami. Ke konci se jedna o slušnou akční jízdu, končící dojetím a nakonec jsem rád, že trailery nadmíru splnily mé očekávaní.......8/10(22.12.2017)

Fajn animák - přesně takový, jaký ho chceme mít. Vtipný, akční, dojemný. Asi úplně nebude vyčnívat mezi ostatními, ale bavil jsem se skvěle.(27.12.2017)

Ferdinand je mile natočený animák, který sice hloubkou příběhu či dokonale vypiplanou animací nedosahuje kvalit filmů posledních let, viz Zootropolis, V hlavě či Vaiana, nicméně i tak mě dokázal vtáhnout na těch celých sto minut. Vedle oněch morálních poučení, která jsou pro animáky typická, se ve filmu našla nejedna nadmíru vtipná pasáž, u které jsem se zcela upřímně zasmál od srdce, zejména u scén s kozou Lupe, trojicí ježků a koňů. Nicméně i všudepřítomní býci a býčci mě dokázali rozesmát, ale i dojmout, když tvůrci začali hrát na vážnější notu. Zkrátka sympatická oddychovka, která obsahuje jak pořádnou dávku humor, tak i špetku napětí a zdravé množství didaktického materiálu.(7.1.2018)

Po extrémně dlouhý době jsem viděl animák a ještě navíc v kině. A přestože dávám přednost jinejm žánrům, tohle má svý kouzlo. Já absolutně zbožňuju tu barevnost, se kterou si můžou vyhrát. Nemělo to nijak hloupej příběh, prostě takovej sympatickej hodnej argentinskej býček. Ani ten humor nebyl tak dětinskej, jak by mohl být. Já se bavil, nejen hláškama, ale i samotnejma scénkama. Například ten Dance Battle byl famózní. Dokonce ve mě dokázal vyvolat animovanej film emoce, což jsem nevěřil, že se může stát. Možná ke konci už to začínalo být trochu zdlouhavý a natahovaný. 90 minut by tomu slušelo akorát, ale pořád to dokážu ocenit i já a to je dobře.(23.12.2017)

Velmi příjemná pohádka, která potěší nejen nejmenší diváky, ale také nás dospělé. Příběh o hlubokém přátelství mezi dávkou a hodným býčkem mě chytl za srdce. Do Ferdinanda jsem se zamilovala už od začátku filmu. Začátek je také i malinko emotivní a postupně se film stává vtipný. Jedná se o pohádku, u které jsem se opravdu hodně nasmála a jsem za to ráda. Jedna z těch lepších pohádek tohoto roku.(29.12.2017)

Na Ferdinanda sem se docela těšil, trailer mě zaujal a hlavně se mi líbilo obsazení Tennanta a Iglesiase. Byl jsem připraven, že to uvidím až na BD a o to víc mě překvapilo, že to distributor pustil do kina v originále (moc chválím) a já si film mohl užít v kině. Příběh docela ujde, animace je pěkná i když v záběrech na krajinu nebo věci na pozadí moc detailu nepobraly. Film mi přišel trošku delší díky pár hluchým místům, ale zase nějaký vtípky mě dost pobavily na což nejsem poslední dobou zvyklý. Tennant vytasil skotský přízvuk a je to radost poslouchat, což mimochodem dokazuje i v nových DuckTales. Iglesias moc prostoru nedostal a svůj krásný přízvuk taky nevyužil, ale o to víc chválím animátory, že využili jeho mimiku a při záběrech na Kvatra sem hned viděl Gabrielův obličej jak ho znám z jeho stand-upů. Koně s německým přízvukem a hlavně jejich taneční duel patří k tomu nejlepšímu ve filmu a moc mě to bavilo. Sem docela rozpolcen v hodnocení, na jednu stranu tu máme pár kouzelných momentů, pár vtípků a několik úžasných momentů a prvků a na druhou stranu tu je několik nudných míst a vleče se to. Zatím to vidím za 3* a uvidím jak dopadne druhé shlédnutí. Aspoň, že potitulkovka nám ukázala jak dopadl Tres.(1.1.2018)

Taky dost priemer animak, aj animacia, detskost, pribeh, vtipy, vsetko take akurat, ale zaroven nicim vycnievajuce. Snad jedine podarenymi bocnymi postavami (koza, kone a jezkovia). Na oddychove pozeranie vpohode. [#49/2017](31.12.2017)

Z toho všeho letošního animovaného pekla (Šmoulové 3; Já, padouch 3), kdy se kvalitativně na vrcholu držel průměrný Mimi šéf, je Ferdinand velice příjemným a silně nadprůměrným animákem pro celou rodinu. 70%(19.12.2017)

Ako hovorí známy mysliteľ Reza Givili: Feľmi tóbre. Bavili sa aj deti a ja ako známy dospelý milovník animákov dvakrát tak. Vtipné, zaujímavé, s hlavnou postavou sympatizujete, s vedľajšími (a že ich bolo toľko, až sa dajú označiť za hlavné - koza Lupe, pes Paco, ježkovia) sa kráľovsky bavíte, to celé doplnia originálne vtipy a vyjde z toho kráľovská zábava. Dva dni po návšteve kina hovorím frajerke: "Išiel by som na to znova do kina." Reakcia: "Aj ja." Na ďalšie pozretie je vysoko pravdepodobné, že vypálim plné hodnotenie.(8.1.2018)

Viděno v předpremiéře a je to za poslední dobou pěkná pohádka, u které se nebudou nudit ani rodiče povinně sedící vedle svých smráďat.(18.12.2017)

Naozaj milé. Originálne, samé sympatické postavy aj príbeh. Deti sa nasmiali veľa, dospelí občas. Takto nejako má vyzerať moderná rozprávka. Určite to ešte uvidím a treba dodať, že rád.(6.1.2018)

• klichem

Po uvodnych 15tich minútach, kedy sa malý ferdinand dostal na kvetinovu farmu, som zo srandy povedala: “parada, pekne to bolo - mozeme ist domov” to som ale este nevedela, aku som mala pravdu... Zbytok filmu ma cakala uz len hrozna nuda, nesympaticke postavy a nekonecne cakanie na koniec. Nezachranila to ani krasna animacia. Na tento film som sa ozaj tesila ale bolo to sklamanie!(30.12.2017)

Dobré. Ferdinand má zaujímavý príbeh, vtipné postavy, fungujúci scenár, nenudí. Tak to má byť. V kine sa bavili nielen deti, ale aj dospelí.(2.1.2018)

Velmi vydařený animák, u kterého se budou bavit i dospělí, vřele doporučuji(21.12.2017)

Nemohu říct, že bych BlueSky nějak miloval. Slabší filmy střídají s lepšími. Třeba Dobu ledovou nemusím a Hortona už vůbec ne, ale Rio a Roboti jsou úžasní. A u Ferdinanda opět vykouzlili průměrný animovaný film, který sice neurazí, ale stačí vidět jednou. Opět jsem před koncem roku shlédl pár animáků, ale prostě kvalita poslední dobou uvadá. I když mnohé znám už roky a s odstupem času už mi přijdou stále více a více dětské. Ale některé legendy trvají. Nicméně Ferdu mezi ně určitě řadit nebudu. Trailer mne sice navnadil a myslel jsem si, že to bude prima komedie, ale nakonec scénky mezi býky, nebo mezi býky a herkami, nebo dokonce to taneční duo, mi spíš přišlo trapný. Dokonce ani ježci mi nepřišli jako žádné terno. Nemohu ani říct, že by mi přišla úžasná zápletka, kdy býk, který celou dobu od malička nechce bojovat, se nakonec dostane do arény s toreadorem a jen utíká nebo sedí. Snad i těm nejmenším (i když mnohdy nevěděli, na co je vlastně rodiče do kina vzali a na co koukají) došlo, že prostě hlavní hrdina nezemře, je to pohádka. Takže asi bylo jasné, co se stane, a že se Ferda vrátí ke své milované dívence. Dávám za 3. A opravdu nevím, zda na další animák do kina půjdu, protože kromě filmu v Hlavě je to většinou jen a jen trápení.(29.12.2017)

• sanpedrosan

Nechal jsem se nachytat trailerem i vysokým hodnocením tady (78% - prooooč proboha) a to byla veliká, veliká chyba... z ukázek si řeknete hezká animace, potenciál vtipných situací - obrovský nařachaný býk co je v podstatě mírumilovný kytičkový dobrák co se nechce prát vs přátelství s malou holčičkou vs farma vs aréna. No, ale zbyla hlavně jen nuda na farmě. Sice se děj (jednou,dvakrát!?) na chvíli přesune jinam, aby se tam (bohužel) zase vrátil. Jedním slovem – je to strašná NUDÁÁÁÁÁÁ. Fakt, nekecám, nudily se u toho i malé neteře, a to je vážně co říct. U animáku se zvířátky! Tohle „zvěrstvo“ se tááááááááááááááhne 1h48min, naplněno...nudou (takže se zdá ještě delší). Když připočtete zpoždění začátku v kině, hrůzu reklam a ukázek před filmem v délce 25-30min, máte tu totálně vražedné dvě hodiny pro děti. Vyplněno převážně nevtipným a otravným plkáním rádobyvtipných vedlejších postaviček v čele s WTF divnou vyžilou kozou, která byla vhozena k hlavnímu hrdinovi (v tu chvíli „rozjetému“ namakanému býkovi), aby hlavního hrdinu zklidnila. Ufff – když koza působí animačně i dabingem kapku jako stará protřelá „pracující žena“, tak jsem vyjeveně a lehkou hrůzou čekal, jakým způsobem bude podle tvůrců býka zklidňovat. Nakonec stejně nudně, nezáživně a přiblble, jako ve svém dalším vystupování, neb ke všemu divákovu neštěstí prohlásí, že bude býkovou kamarádkou a jeho „kaučem“. Néééééé... Ehmmm, no popojedem k dalším hrůzám. Podobně nudní jsou ve filmu ježci - si říkáte na tom se nedá nic zkazit, ti musí být loztomilíííí – hmm, ne, opravdu nejsou. A vrcholem podivné neschopnosti a úchylnosti tvůrců v rámci postav je nápad dát tam jakože s německým přízvukem mluvící (vtipné?proč??) asi jako metrosexuálněneboco vystajlované bělouše, kteří tam cosi přitepleně melou ve vedlejší ohradě, prudí, a pak si dají příšerný dance souboj koně vs bejci s hlavní grupou bejků. A vy si budete říkat, co scénárista musel u tohodle zobat/hulit za matroš. Neskutečné. Opravdu jsem na scény s koňmi koukal s otevřenými ústy, a to už jsem přes svou (alespoň věkovou) dospělost viděl opravdu lecos a plejádu různých animáků. Za celou dobu filmu jsme se v téměř prázdném sále zasmáli snad 2x a upřímně přeji všem, ať sály prázdné zůstanou. Nebavili se bohužel ani děti, což je samozřejmě to nejsmutnější u takového druhu filmu. Hvězdu za hezkou animaci, dal bych druhou třeba alespoň za fialového králíčka a jeho oživování - ale na to je ho tam bohužel moc málo. Takže jo, je to špatný film, nechoďte na to, raději vemte děti k oknu a koukejte, jak venku padá sníh nebo jak kolem projíždějí auta – bude to zábavnější a užijete si spolu hezčí chvilky, než tohle v kině. ------- P.S. Jo a 3D – opět a zase naprostá zbytečnost, nevyužité, nikam to neposunulo a nic dobrého nepřineslo, jen je to zase víc mázlé v pohyblivých pasážích a náročnější (únavnější) na koukání. No a nakonec alespoň díky, že tentokrát v Galaxii příšerně neřval zvuk a dalo se to vydržet (po téhle stránce). P.S.S. Ačkoliv je to samý býk, tento film nemá koule - doslova... žádné(29.12.2017)

Skvelé, skvelé, skvelé. Vtipné pre všetky vekové skupiny. Každých 5 minút zaznie nejaká parádna neotrepaná hláška na ktorej sa musíte smiať. A keď vám zrovna nie je do smiechu, tak naopak príde emócia smútku a súcitu. Ani raz počas filmu som sa nenudila, vždy sa dialo niečo nové. Scény neboli zbytočne zdĺhavé, slovenský dabing sa celkom vydaril. Záver teda rozprávkový a emotívny. Určite sa Ferdinand zaradil medzi moje obľúbené rozprávkové postavičky aj s kozou Lupe :). Kúpa DVD je istá. Rozhodne si to pozriem ešte pár krát :)(30.12.2017)

Borcovina(21.12.2017)

• malahradna

dávam hviezdičku za vizuál, piesne a prostredie...inak je to jedna veľká nuda...za celý čas sa niekto (nejaké dieťa) v kine zasmial 2krát, čož je teda docela smutné. Príbeh je nudný a nezaujímavý, dokonca predvídateľný a celý čas som čakal, kedy to už skončí. Chýba tomu hravosť a nadhľad, nejaký nový nápad, vtip, postavy mi pripadali príliš otravné a žiadnu som si neobľúbil...toto už druhýkrát vidieť nechcem(21.12.2017)

Prostě paráda. Byl jsem v kině s 4 a 6 letým synem a všem se to hodně líbilo. Mnoho hlášek a poutavý příběh, jak jde naštěstí tento debilní "sport" do kytek ...(2.1.2018)

<< předchozí 1 2