poster

Ferdinand

 • USA

  Ferdinand

 • USA

  The Story of Ferdinand

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Ferdinand

 • Nový Zéland

  Ferdinand

 • Kanada

  Ferdinand

 • Austrálie

  Ferdinand

 • Velká Británie

  Ferdinand

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 108 min

Komentáře uživatelů k filmu (114)

 • silentname
  ***

  Bol som celkom zvedavý čo nám prinesú Blue Sky vo filme "Ferdinand". A bol som aj celkom optimistický. A môžem otvorene povedať, film má vynikajúci úvod a má vynikajúci záver. No stred filmu je podľa mňa to, na čom to najviac padá. V prvom rade je to moment, kedy ideme od ničoho k ničomu a len sledujeme nezaujímavé momentky s Ferdinandom a ostatnými postavami. A je tu najviac vidno, že je to adaptované podľa krátkeho príbehu, ktorý ma oveľa menej materiálu než je tu. A ak to chcete natiahnuť, tak samozrejme do toho musíte dať nejaké tie barličky, ktoré budú film držať pokope. Len potom nemôžete byť sklamaní, že si ich všimneme. A ešte si musíme priznať, tie tri otravné kone som ozaj nemusel vidieť. Jediné čo robili bolo, že ma otravovali. Humor filmu je celkom okey. Je tu pár miest, kde som sa zasmial, je tu dosť miest, kde som sa pousmial, hoci som sa mal skutočne smiať a film skutočne vychádza ako veľký mix. A je to škoda, lebo je tu pár miest, ktoré boli skutočne skvelé. Celá úvodná časť je skvelá. Spoznávame mladého Ferdinanda, jeho priateľov (alebo ak chcete rivalov), jeho náturu, jeho útek a ako sa stretne s malou Ninou a vyrastajú spolu. Funguje to skvele. A máme tu aj skvelú akčnú a komickú scénku, kde Ferdinand zdemoluje celý kvetinový festival. Podľa mňa to funguje dobre. Záver, kde sa Ferdinand ocitne v aréne je rovnako skvelý. Nebudem nič spoilovať, no povedzme, že to je moment, kedy veci skutočne dajú zmysel a vyplynie aj hlavná myšlienka filmu. A funguje to dobre. Vzťah Ferdinanda s Ninou je vynikajúci a škoda, že je toho vo filme tak málo. Myslím si, že deti si film užijú a bude dostatočne dobre spracovaný na to, aby sa pobavili, no neviem ako to budú vnímať dospelí. Ja som mal pocit, že mohli sa viac sústrediť na iné momentky a dať do toho menej klišé a nemuseli to tak natiahnuť. Som rád, že som film videl, no neviem či by som sa k nemu vrátil. Chcelo to urobiť trošku inak. Hodnotenie: C+(29.12.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $111miliónovTržby USA $83,907,127Tržby Celosvetovo $292,493,608Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Námet dobrý ale nie úplne využitý, miestami tak troška kostrbaté, či fádne. 20th Century Fox a ich animačné štúdio Blue Sky sa tak trošku zasekli a točia už len čistý priemer za posledné roky (Rio 1+2, Doba ľadová 5), je to už len také kopírovanie toho čo sme videli a progres žiadny. Animácia v pohode. /65%/(27.3.2018)

 • Dever
  ****

  // Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,630 // Otvárací Víkend v USA: $13,401,586 //(17.4.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Pes žere psa, bejk se pere s bejkem a všichni nenávidí kozy." Až tak zlá je realita? Kdepak, tady je realita ještě horší - býk může být jen zápasník nebo maso. Přesto je to celkem zábavné, ale já jsem se tak nějak s devítimetrákovým pírkem Ferdinandem nedokázal úplně ztotožnit. Jako pacifista jsem mu sice rozuměl, že ho neláká boj s matadorem, ale mít čichání ke kytkám jako životní náplň? Tomu moc nerozumím, ale přeju mu to ... i když mám steaky rád.(29.10.2018)

 • Toren
  ***

  Předvídatelný ale jinak velmi milý odpočinkový animák. Nic víc, nic míň.(30.11.2018)

 • Shakers
  ****

  Pekný príbeh, animácia, dobrá hudba, vtipne a roztomile postavy, hlavne to zdobí Ferdinanda, mohlo by to byť aj o chlp lepšie alebo dramatickejšie, ale určite je to lepšie, čo za poslednú dobu animačné štúdiou Blue Skye vyprodukovalo (Doba ľadová 5). 75% - 4*(4.6.2018)

 • LiVentura
  ****

  Hravé, milé, předvídatelné, pro děti ideální..(17.3.2018)

 • Pilda17
  ****

  Animák pro nejmenší publikum, ale i já se tentokrát bavil. Odpočinkový snímek, který splní svůj účel. 7/10 = 75%(27.3.2018)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Tanečná “bitka” jednoznačne TOP scéna! Škoda, že nebolo k zhliadnutiu viacero takých vtipných pasáži. Záverečné rozuzlenie idealisticky rozprávkové.(16.3.2018)

 • misterz
  ****

  Nečakane pohodový a príjemný animák, na ktorý sa veľmi dobre pozerá. Je tu plno humorných scén, ktoré vyvolajú úsmev na tvári, roztomilá grafika, prepracovaný charakter jednotlivých zvieratiek a tiež i pekné poučenie na záver. Myslím, že je tu všetko, čo by mal moderný animák nielen pre tých najmenších obsahovať. Silný nadpriemer. 85/100(29.3.2018)

 • Flego
  ****

  Príjemná animovaná rozprávka inšpirovaná klasickou disneyovkou "Býk Ferdinand" z roku 1938 a Trumbovým scenárom "The One Brave" sfilmovaným v roku 1956. Pekná animácia, myšlienka, prepracované charaktery postáv. Škoda, že tých zvieracích postáv v strede filmu pribudlo, vtedy sa dej zbytočne naťahoval. Aj tak ide o slušnú oddychovku vhodnú aj pre dospelých.(11.4.2018)

 • Chrustyn
  **

  Slabý a vizuálně dost obyčejný animák, který zaujme a rozesměje jen diváky cca do 8 let, které to veškeré pitvoření možná pobaví.(25.10.2018)

 • rikitiki
  **

  Výtvarná stránka podbízivá, postavy zlé nebo vlezlé, příběh průměrný. Otravnou kozu bych nejraději utopila v jejím kýblu na spaní. Hezké bylo, jen když se Ferdinand postavil z profilu, protože jeho silueta byla krásně a přitom jednoduše načrtnutá. Trochu mé pozornosti získal souboj v koridě, ale to je tak všechno.(13.3.2018)

 • malylada
  ****

  Když nad tím přemýšlím, asi se jedná o nejlepší letošní animovaný film. Svižně od vyprávěná zápletka o přátelství, plná humoru a dojemných scén si dokáže držet vysokou laťku od začátku do konce. Mezi nejsilnější stránku patří prakticky všechny postavičky, na které se opravdu s úsměvem dívá a nelze s nimi dobrodružství neprožívat. Pořád se něco děje a tvůrci nikdy nespadnou na úroveň Mimoňů, trapného hašteření, pokud pominu scény s německými klisnami. Ke konci se jedna o slušnou akční jízdu, končící dojetím a nakonec jsem rád, že trailery nadmíru splnily mé očekávaní.......8/10(22.12.2017)

 • Handle
  ****

  Fajn animák - přesně takový, jaký ho chceme mít. Vtipný, akční, dojemný. Asi úplně nebude vyčnívat mezi ostatními, ale bavil jsem se skvěle.(27.12.2017)

 • Stanislaus
  ****

  Ferdinand je mile natočený animák, který sice hloubkou příběhu či dokonale vypiplanou animací nedosahuje kvalit filmů posledních let, viz Zootropolis, V hlavě či Vaiana, nicméně i tak mě dokázal vtáhnout na těch celých sto minut. Vedle oněch morálních poučení, která jsou pro animáky typická, se ve filmu našla nejedna nadmíru vtipná pasáž, u které jsem se zcela upřímně zasmál od srdce, zejména u scén s kozou Lupe, trojicí ježků a koňů. Nicméně i všudepřítomní býci a býčci mě dokázali rozesmát, ale i dojmout, když tvůrci začali hrát na vážnější notu. Zkrátka sympatická oddychovka, která obsahuje jak pořádnou dávku humor, tak i špetku napětí a zdravé množství didaktického materiálu.(7.1.2018)

 • MoiJe
  ***

  Realita na pozadi je cela dost smutna a i na konci som si hovorila, ze urcite, a zivit to budu zo vzduchu a lasky na veky vekov. Inak tak nejak prijemne ok animak.(3.3.2018)

 • Dale
  ***

  Má to aj príjemné momenty, no väčšinu času to je taká typická a nie príliš vtipná zvieratkovská blbina. Najlepší animák roka je neohrozene Coco, toto mu nesiaha ani po členky.(3.3.2018)

 • luka4615
  ***

  Slušné zpracovaný "animák", kterého ovšem sráží k zemi laciný scénář a neúměrná délka. Ferdinand nabídne klasickou nosnou premisu o přátelství a sebeobětování, což by nebylo zas tak hrozné, kdyby to ovšem nečinil tak okatě a tak "rozvláčně". Avšak i navzdory tomuto se ve filmu Ferdinand najde pár skvělých momentů, což je citelné zejména v úvodní části a některých vtipů, v drtivém množství v roli praštěné kozy. Avšak ale ani toto vážně nestačí k tomu, aby Ferdinand vyčníval z hlubin filmového průměru. Nejlepším "animákem" roku tak neochvějně zůstává "Coco". „Step lightly. You're a feather. A 2,000 pound feather.“(4.3.2018)

 • FFilipCZ
  ****

  Dabing u animáků nikdy nezklame. I zde bylo originální namluvení býků a dalších "postav" bez chyb. Především trojice německých koňů neměla chybu a bavila mě pokaždé, když otevřela pusu. Děj se dal předvídat - ale to už jsme si u animáků tak nějak zvykli a není to ničím, co by mělo ubírat na kvalitě. Pár super zábavných scén (například býčí tanec) a celkem svižně ubíhající děj, kterému by však neškodila stopáž max 90 min.(22.3.2018)

 • kaylin
  ***

  Na první pohled tohle není moc výrazný snímek, i když se samozřejmě dostal do celosvětové distribuce kin. Na druhý pohled je to klasika o outsiderovi, který se odličuje a snaží se nějak zapadnout, i když je velmi svůj. A to se mu nakonec hezky daří. Díky tomu si snímek získává sympatie.(5.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace