poster

Ferdinand

 • USA

  Ferdinand

 • USA

  The Story of Ferdinand

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Ferdinand

 • Nový Zéland

  Ferdinand

 • Kanada

  Ferdinand

 • Austrálie

  Ferdinand

 • Velká Británie

  Ferdinand

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 108 min

Komentáře uživatelů k filmu (116)

 • Streeper
  ****

  Velmi příjemná pohádka, která potěší nejen nejmenší diváky, ale také nás dospělé. Příběh o hlubokém přátelství mezi dávkou a hodným býčkem mě chytl za srdce. Do Ferdinanda jsem se zamilovala už od začátku filmu. Začátek je také i malinko emotivní a postupně se film stává vtipný. Jedná se o pohádku, u které jsem se opravdu hodně nasmála a jsem za to ráda. Jedna z těch lepších pohádek tohoto roku.(29.12.2017)

 • corpsy
  ***

  Tento animák obsahuje niekoľko super charakterov, zopár pre mňa dojímavých scén a jednu historickú hlášku ( nevedno, či originálnu, ale počul som ju tu ) a predsa sa ako celok neprezentuje v tom najlepšom svetle. Zrejme si to isté myslela aj väčšina ostatných divákov ( na digianimák je necelých 300 melónikov celosvetovo naozaj úbohé číslo ).(13.4.2018)

 • kajas
  ***

  Ucházející animák, který poměrně vážnou tematiku (býčí zápasy, jatka) značně zjednodušuje a idealizuje pro nejmenší diváky. Titulní zvířecí postavička je sympatická, Ferdinandovi přátelé a pomocníci už tolik ne. Také bych možná trochu krátila, přes 100 minut utáhne málokterá pohádka. Musím ale pochválit originální znění (německý přízvuk koní byl perfektní) a nápaditost tvůrců při některých scénách - už jste někdy viděli taneční battle býků a koní?(11.3.2018)

 • Havaj8
  ****

  Po extrémně dlouhý době jsem viděl animák a ještě navíc v kině. A přestože dávám přednost jinejm žánrům, tohle má svý kouzlo. Já absolutně zbožňuju tu barevnost, se kterou si můžou vyhrát. Nemělo to nijak hloupej příběh, prostě takovej sympatickej hodnej argentinskej býček. Ani ten humor nebyl tak dětinskej, jak by mohl být. Já se bavil, nejen hláškama, ale i samotnejma scénkama. Například ten Dance Battle byl famózní. Dokonce ve mě dokázal vyvolat animovanej film emoce, což jsem nevěřil, že se může stát. Možná ke konci už to začínalo být trochu zdlouhavý a natahovaný. 90 minut by tomu slušelo akorát, ale pořád to dokážu ocenit i já a to je dobře.(23.12.2017)

 • chelseaman22
  ****

  Překvapivě dobré. Určitě je nutné ocenit nestátní zápletku založenou na tom, že korida je vlastně hrozně špatná, jelikož pravidelně zraňuje city jejích účastníku, tedy hlavně býků. Nejzajímavější na filmu je asi soupeření mezi býky a germánsky vyhlížejícími oři. 77% Celosvětový příjem k 11. 6. 2018: $295,354,830, což je 2,66 násobek rozpočtu(11.6.2018)

 • silentname
  ***

  Bol som celkom zvedavý čo nám prinesú Blue Sky vo filme "Ferdinand". A bol som aj celkom optimistický. A môžem otvorene povedať, film má vynikajúci úvod a má vynikajúci záver. No stred filmu je podľa mňa to, na čom to najviac padá. V prvom rade je to moment, kedy ideme od ničoho k ničomu a len sledujeme nezaujímavé momentky s Ferdinandom a ostatnými postavami. A je tu najviac vidno, že je to adaptované podľa krátkeho príbehu, ktorý ma oveľa menej materiálu než je tu. A ak to chcete natiahnuť, tak samozrejme do toho musíte dať nejaké tie barličky, ktoré budú film držať pokope. Len potom nemôžete byť sklamaní, že si ich všimneme. A ešte si musíme priznať, tie tri otravné kone som ozaj nemusel vidieť. Jediné čo robili bolo, že ma otravovali. Humor filmu je celkom okey. Je tu pár miest, kde som sa zasmial, je tu dosť miest, kde som sa pousmial, hoci som sa mal skutočne smiať a film skutočne vychádza ako veľký mix. A je to škoda, lebo je tu pár miest, ktoré boli skutočne skvelé. Celá úvodná časť je skvelá. Spoznávame mladého Ferdinanda, jeho priateľov (alebo ak chcete rivalov), jeho náturu, jeho útek a ako sa stretne s malou Ninou a vyrastajú spolu. Funguje to skvele. A máme tu aj skvelú akčnú a komickú scénku, kde Ferdinand zdemoluje celý kvetinový festival. Podľa mňa to funguje dobre. Záver, kde sa Ferdinand ocitne v aréne je rovnako skvelý. Nebudem nič spoilovať, no povedzme, že to je moment, kedy veci skutočne dajú zmysel a vyplynie aj hlavná myšlienka filmu. A funguje to dobre. Vzťah Ferdinanda s Ninou je vynikajúci a škoda, že je toho vo filme tak málo. Myslím si, že deti si film užijú a bude dostatočne dobre spracovaný na to, aby sa pobavili, no neviem ako to budú vnímať dospelí. Ja som mal pocit, že mohli sa viac sústrediť na iné momentky a dať do toho menej klišé a nemuseli to tak natiahnuť. Som rád, že som film videl, no neviem či by som sa k nemu vrátil. Chcelo to urobiť trošku inak. Hodnotenie: C+(29.12.2017)

 • venison
  ***

  Animovaná pohádka "Ferdinand" je stravitelnější verzí proveganského filmu „Okja“.. Rozhodně jsem se nenudila, ale myslím, že příběhově je to spíše cílené na mnohem mladší ročníky, než jsem já.. Prostší, humorově méně vyzrálé, spíše roztomilé.. Některá místa jsou hlušší a některá akčnější.. Samozřejmě nechybí ani notná dávka morálních hodnot.. Doporučuji na rodinné dívání :-)(5.5.2018)

 • campix
  ***

  Sympatický animovaný film, který ovšem nijak nevyniká a nenabízí tak nadprůměrnou podívanou. Ferdinand je býk, který jak už tomu tak bývá vyčnívá. Nemá rád násilí, má rád květiny a odmítá bojovat o prestižní místo na španělských býčích zápasech. Shodou okolností se dostane do situace, kdy mu nic jiného nezbývá. Tedy nic objevného. Na druhou stranu, pár zajímavých charakterů tu máme, animák je to svižný a některé situace jsou velmi zajímavé. Bohužel nic, co by mě přesvědčilo, že Ferdinand je nadstandardní žánrová podívaná.(9.3.2018)

 • KajusaK
  ****

  Jedna z nejlepších nových pohádek, opravdu stojí za to!(5.11.2018)

 • veru_needy
  *****

  Krásně zpracovaný animovaný film, který mě nalákal už od traileru. Přišlo mi to jako klasické pojetí věty "nesuď knihu podle obalu". Tady to bylo přesné, jelikož hlavní postava je obrovský býk, který miluje kytičky a ani mouše či včelce by neublížil. Jenže v jeden moment se to prostě zvrtne a chudák je lapen a odvezen pryč od své milované kamarádky. Dostane se na původní farmu, ze které pochází a vzhledem k tomu, že je Ferdinand kolosální býk, je vybrán do arény, kde by měl naplnit svůj úděl a osud - jak smutné. Což mě přivádí k názoru, že jsem byla ráda, když ve filmu byla zmíněna jatka a jak to všechna ta ubohá zvířata proživají. Plno lidi protestuje, že tohle není nic pro děti, ale co. Aspoň se děti už od mala naučí, že tohle jsou místa, odkud maso servírované na jejich talíři pochází. Plus ty býčí zápasy - za poukázání na to, že zvířata při takových aktivitách jen trpí, jsem byla taky moc ráda a i překvapena, že se něco takového do animáku vůbec dostalo. Sice se sem tam snažili divákům podsouvat, jak se býci na býčí zápasy těší, ale to už je prostě jen maličkost. Protože pokud lidi dokážou přemýšlet, dojde jim, že žádné ze zvířat by se netěšilo na to, jak bude v bolestech před tisíce lidma, jen proto, aby se sociopati nějak pobavili. Když ale vezmu v potaz celý animák, pro mě jeden z nejlepších animovaných filmů tohoto desetiletí. - "Is this love? I love love."(10.12.2018)

 • kristianzen
  *****

  Nádhera!(6.3.2018)

 • ProNotor
  ****

  Hezká pohádka, hodně dojemná, ale i docela pestrý humor. Čekal jsem trošku víc akce, ale dopadlo to jinak. Konec byl tak sladký, že jsem málem dostal cukrovku. Nicméně jsem se bavil i jsem byl hezky na měkko. Pěkné 4*!(17.3.2018)

 • Tosi
  ****

  Na tenhle animák se srdcem na správném místě nejde být přísný. Děti morálně obohatí a dospělé pobaví několika povedenými vtípky.(11.3.2018)

 • Hollohlaway
  **

  Nuda. Zápletka nesmyslná, ok to ale beru. Ale mluvící zvířata bývají v animácích mnohem zábavnější. Hlavní linka je kytičková až hrůza, vedlejší žádná není. Postavy předvídatelné a děj taky. Animace ujde, ale jinak to nemá nic navíc.(4.3.2018)

 • C0r0ner
  **

  Když si člověk zvykne na geniality od Pixaru, je pak pro ostatní studia těžké něčím zaujmout. Nicméně si myslím, že zaplatit aspoň malinko schopného scenáristu by neměl být problém. Takhle z toho vylezla hloupoučká, nudná, předvídatelná a místy hodně ubohá taškařice tak pro čtyřleté děti. Veškeré hvězdičky vlastní putují jenom animaci. 30%(23.3.2018)

 • Sheffield
  ****

  Tak nám nezabili Ferdinanda.(7.4.2018)

 • P1tr
  ***

  Nepříliš objevný a zásadní animák, který nabízí roztomilou a atraktivní animaci, pomocí které je vyprávěn tuctový a předvídatelný příběh servírující několik povedených vtipů, ale častokrát po cestě ke konci tvůrci šlápnou vedle a ztratí tak bezmeznou diváckou důvěru. Navíc mnohdy film působí nepromyšleným dojmem, kdy je spousta příběhových prvků nastíněná a následně nedokončena, či nepochopitelně postavena na vedlejší kolej vedoucí do nikam. Ferdinand neurazí a děti jistě zaujme na jedno pokoukání, ale pro dospělé diváky to příliš není.(26.4.2018)

 • Gogo333
  ****

  Na Ferdinanda sem se docela těšil, trailer mě zaujal a hlavně se mi líbilo obsazení Tennanta a Iglesiase. Byl jsem připraven, že to uvidím až na BD a o to víc mě překvapilo, že to distributor pustil do kina v originále (moc chválím) a já si film mohl užít v kině. Příběh docela ujde, animace je pěkná i když v záběrech na krajinu nebo věci na pozadí moc detailu nepobraly. Film mi přišel trošku delší díky pár hluchým místům, ale zase nějaký vtípky mě dost pobavily na což nejsem poslední dobou zvyklý. Tennant vytasil skotský přízvuk a je to radost poslouchat, což mimochodem dokazuje i v nových DuckTales. Iglesias moc prostoru nedostal a svůj krásný přízvuk taky nevyužil, ale o to víc chválím animátory, že využili jeho mimiku a při záběrech na Kvatra sem hned viděl Gabrielův obličej jak ho znám z jeho stand-upů. Koně s německým přízvukem a hlavně jejich taneční duel patří k tomu nejlepšímu ve filmu a moc mě to bavilo. Sem docela rozpolcen v hodnocení, na jednu stranu tu máme pár kouzelných momentů, pár vtípků a několik úžasných momentů a prvků a na druhou stranu tu je několik nudných míst a vleče se to. Zatím to vidím za 3* a uvidím jak dopadne druhé shlédnutí. Aspoň, že potitulkovka nám ukázala jak dopadl Tres. // Film jsem měl možnost vidět i v českém dabingu a dabing ten film docela dost zabíjí. Pustil jsem si BD a i když jsem film viděl už potřetí, stále jsem se dost bavil, hlavně ten Tennant dělá svoje a tak nakonec tomu ty 4* dám.(1.1.2018)

 • eagle-eye
  *

  Infnantilní... Jste-li dítě 1-4 roky, připočtěte si 4 hvězdy...(29.3.2018)

 • Kurikmoon
  ***

  Dance fight bol fajn. Inak pre dospelého diváka žiadny extra vývoj. Ale menším deťom sa bude páčiť.(4.4.2018)

 • M.i.k.e
  ****

  ačkoliv Ferdinand nenabizí žádný větší přesah pro dospělého diváka jako například Coco a je tak zaměřen primárně na děti,neznamená to,že by se dospělý divák nudil.Ferdinand krom standardního rodinného příběhu,který jede po klasické linii nabizí solidní dávku funkčních gagů a fórků,což ne vždy bývá úplně pravidlem.Nemůžu říct že bych byl něčím překvapen,ale nenudil sem se a pobavil se...80%(2.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace