Ferdinand

• USA Ferdinand (více)

Nina a Ferdinand jsou největší kamarádi pod španělským sluncem. To by nebylo až tak zvláštní, kdyby Nina nebyla malá holčička a Ferdinand velký býk. A to pořádně velký býk. Narodil se sice jako malé, rozpustilé telátko, ale časem vyrostl o pořádný kus do výšky, do délky i do šířky. Neznalí lidé by jej mohli považovat za nebezpečné, zuřivé monstrum, jenže Ferdinand je naštěstí ten nejroztomilejší a nejhodnější sudokopytník na světě, který nade vše miluje kytičky a nikdy by neublížil ani mouše. Bohužel zároveň je taky nešikovným popletou, který i díky svým rozměrům občas dokáže způsobit pořádnou katastrofu. Jednoho dne si Ferdinand neopatrně sedne na čmeláka, dostane od něj žihadlo a splaší se. Celou událost vidí hledači býků na zápasy v koridě a rozdivočelý Ferdinand je svým výkonem uchvátí natolik, že jej okamžitě chytí a odvezou. Ferdinand ale nechce s nikým zápasit a především je odhodlaný vrátit se ke své Nině. Naštěstí se spřátelí s třemi šikovnými ježky, Unem, Dosem a Kvatrem (prosím, neptejte se, kde je Tres). A když se k nim připojí jedna koza a pár dalších býků, společně se vydají na dlouhou cestu Španělskem. Sice mají v patách pár pronásledovatelů, ale to je určitě nemůže zastavit. Snad jen trochu zpomalit. Ostatně, jak říká sám Ferdinand: „Každý se chová podle toho, jak vypadá, ala tak jednoduché to není. Zvláště v mém případě. Se mnou je to složitější.“ (CinemArt)

Faila

Animáky miluju a mám pocit, že v poslední době se vydávají jen samé kvalitně zpracované kousky. Ani Ferdinand není výjimkou a není nic výrazného, co bych mu dokázala vytknout. Nijak zvlášť mě sice nezasáhl, ale pobavil i dojal. ()

Torpid

Bejk určenej na koridu v hlavní roli tu sice ještě nebyl, ale jinak je to genericky vyhotovený produkt-animák, kde tvůrci používají všechno osvědčené - co vylezlo z hloubkových analýz stovky předešlých animáků. Téma "dlouhé cesty- návratu domů", pitvořící se zvířátka, která překvapivě nejsou až tak vtipná, přátelství holčičky s bejkem a stěží průměrná grafika. Neurazilo ani nenadchlo a 108' bylo příliš. ()

Torgal

Animák bez väčších ambícii než pobaviť (predovšetkým) mladšie publikum. K tomu používa veľa potrhlých postavičiek (hlavne koza je úplne mešuge a spôsobila mi zopár záchvatov smiechu), ale našťastie skutočne infantilného humoru tu nie je veľa. Príbeh neprekvapí propagáciou rodinných hodnôt, ale to sa tak nejak od podobných tém očakáva. Príjemný animák, ktorý ale medzi ostatnými ničím nevyčnieva. 6+/10 PS: Skoro som zabudol na ausgezeichnet nemecké žrebce. ()

Hpatrik

Nemá to velké ambice a ani si to na nic nehraje, příběh jednoduchý a předvídatelný,nicméně milý a zábavný a to i pro dospělého. Slabší 4. ()

chrispe

,,Býk nikdy nevyhraje." Asi nejzásadnější věta celého filmu. Corrida... já na ní neshledávám vůbec nic pozitivního a asi i to ovlivňuje můj pohled na tuhle "pohádku". A tak mě asi nejvíc bavili koně. A potom honička. A to je na jeden film sakra málo.Dvě až tři *. ()

avril4234

Po dlhej dobe zas animák, ktorý ma hlboko zasiahol (áno, videla som ho len včera). A síce je pravda, že príbeh sa nesie v štýle "klišé", prostredie a zvyklosti tohto animáku ma takpovediac zrazili na kolená. Som prekvapená, ale rada, že tému ako býčie zápasy, týranie zvierat a "zabíjačka" vložili do animovaného filmu v duchu toho, že to nieje v poriadku a je nutné voči tomu zakročiť. Kiežby sa tým ľudia inšpirovali... Zvyšok je, samozrejme len typické klišé v štýle "bláznivé putovanie domov za pravou "rodinou" a hľadanie seba samého", ale vďaka prostrediu dodáva celkom iný nádych. Emočne na mňa funguje dokonale, takže 5*. ()

balcazar

Ako hovorí známy mysliteľ Reza Givili: Feľmi tóbre. Bavili sa aj deti a ja ako známy dospelý milovník animákov dvakrát tak. Vtipné, zaujímavé, s hlavnou postavou sympatizujete, s vedľajšími (a že ich bolo toľko, až sa dajú označiť za hlavné - koza Lupe, pes Paco, ježkovia) sa kráľovsky bavíte, to celé doplnia originálne vtipy a vyjde z toho kráľovská zábava. Dva dni po návšteve kina hovorím frajerke: "Išiel by som na to znova do kina." Reakcia: "Aj ja." Na ďalšie pozretie je vysoko pravdepodobné, že vypálim plné hodnotenie. ()

Maximilianus

Rozprávka o dobrosrdečnom a láskavom, ale aj trochu prihlúplom býčkovi plná klišé a ničoho prevratného. Postavy boli ako keby zo šablóny, koza, ktorá mala pravdepodobne byť vtipným sprievodcom alebo prvkom filmu u mňa nefungovala. Bola nesympatická a trápna. Jediné, čo mi prišlo trochu zábavné boli arogantné nemecké kone a tanečný súboj, ktorý bol ale tiež miestami prehnaný. Nakoľko už nie som dieťa, nemajú pre mňa význam rozprávky, kde sú v hlavnej úlohe zvieratá, ktoré sa inak správajú aj myslia ako ľuďia, a pritom žijú v ľudskom svete. V tomto prípade sa jedná vyslovene o animovaný film pre deti, ktoré si ho môžu užiť, preto moje hodnotenie nebude také zlé, nakoľko pre deti to môže byť zábava. Dĺžka ale mohla byť aspoň o 10 minút kratšia. Rok 2017 musel byť ale chudobný na kvalitné animované filmy, keď tento počin akadémia nominovala na najprestížnejšiu cenu. Nebyť nominácie, tak si ho ani nepozriem. Keďže je ale v hlavnej úlohe čierny býk a akadémia má čiernu veľmi rada, tak možno nakoniec ešte aj zvíťazí. 6,2/10. ()

FoxMulder

Zdá se mi, že obecně kvalita amerických animáků dost uvadá. Nebo prostě jen stárnu špatným směrem, ale i tak už to není, co to bylo. Ferdinand má 2-3 solidní fóry, nudnou vatu, spoustu klišé a mega otravnou kozu. 2* hvězdy asi málo, 3* už ale moc... ()

Likan7

Tohle sakra, že mělo konkurovat Coco? Coco je kvalitativně a animátorsky úplně, ale fakt úplně někde jinde. Ferdinand není špatný. Pro děti to je ideální podívaná a několik málo scén a gagů vykouzlí úsměv na tváři i rodičům, ale stále jde jen o prvoplánovou podívanou, která je šíleně hlasitá, barevná a roztomilá. Podívejte se na 8 z 10 podobných filmů a nepoznáte rozdíl. Snad jen v tom, že tady je zrovna býk.. Odpočinkový film, který Vy přežijete, děti si užijí a ve výsledku budou vlastně spokojený úplně všichni. ()

Nix

Tenhle animák na mne působil dost chladně a nijak mne o své kvalitě nepřesvědčil. Tak jedna scéna se vcelku dala, ale nic co by mne posadilo na zadnici. Takový nemastný neslaný, bohužel. ()

papadoce

Naozaj milé. Originálne, samé sympatické postavy aj príbeh. Deti sa nasmiali veľa, dospelí občas. Takto nejako má vyzerať moderná rozprávka. Určite to ešte uvidím a treba dodať, že rád. ()

Maniik88

Slniečkársky,býk sa rozhodne, že bude radšej čuchať kvetinky a neublíži ani muche. No na jeho nešťastie ho šupnú do lágru kde má trénovať na arénového býka. Celé to znepríjemňuje maximálne otravná a hnusná koza a pár ďalších degenerátov. A záver to teda vôbec nezachránil. Podľa mňa šlo o podprahové programovanie slniečkárov. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: "Klasický" animák s "jednodušší" animací a dějem. Pár roztomilých a bláznivých zvířatek, které drží vtipem příběh nad vodou. Nenadchne, nezklame a párkrát pobaví. ()

hazdrova

Neurazí, ale ani extrémne nepoteší. Zaradí sa to medzi priemer, ktorý nikdy nebude medzi ostatnými geniálnymi rozprávkami vynikať. 3* ()

Clark_Kent

Corrida je příšerná věc a tyto ohavnosti co pořádají chamtivý a zlobou posedlý lidé, musí skončit. Tento animák vlastně spoustu věcí vysvětluje. Láska, odvaha a potřebný soucit. Ferdinand je poučný a oddechový příběh. ()

ANTYCHRYST

Juuu to bylo hezký bejk..který ma rád kytičky.. barevné..veselé..pohodové.. zvířátka se povedla.. :) příjemná oddychovka :) 75% ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)