poster

Monty Python živě (převážně)

 • Velká Británie

  Monty Python Live (Mostly)

Komedie

Velká Británie, 2014, 210 min

Režie:

Eric Idle

Scénář:

Michael Palin

Producenti:

Jim Beach

Kostýmy:

Hazel Pethig
(další profese)
 • Gumby
  *****

  Takovej hysterickej smích, jak u úvodní Beware! There are Llamas! jsem zažil naspoled asi někdy před deseti lety v Aeru při Biggus Dickus scéně... a pak už to jelo "Kdo by si před 40 lety pomyslel, že tu dneska budem sedět a dělat Pythony.." , isn´t it awfully nice to have penis, Michelangelova (putin!) poslední večeře. Every sperm, lion taming, lumberjack, filosofové a bruces, crunchy frog, shroe, shroe, dingkom for a shroe, (ještě, že je pauza pač smací svaly se dostávaj pomalu do křeče). Sit on my face and tell mi det ju lav mi, vybuchující tučňák, Gumby-Gilliam, buznosoudci. ALBATROS! nudge nudge, say no more, jak za mlada. Blackmail (no to bylo trochu křečovitý - nápad už to není zdaleka tak absurdní jak v 70´s, tohle doba už předehnala. A vůbec). Anne Elk´s theory about Brontosauruses (1:1), Španělská inkvizice, Vesmírnej song - s Hawkingem lol, some silly dancing, i´d like to have an argument (aplaus jak kdyby flojdi začli hrát Shine on..), spam spam, I wish to register a complaint..(another brick in the wall part 2), how about Cheddar, he asked expecting the answer „no“.. a it´s christmas in heaven…. … … teď asi přijde přídavek žejo.. co by to tak, 15 tisíc lidí šeptá alwayslookon?, jj, jak jinak :) celá aréna si píská, dojatě tleská a všichni se docela smiřujou s tím, že jsou o dvacet až pětačtyřicet let starší, než byli.. Life´s a piece of shit, when you look at it… Piss off! :)(22.8.2014)

 • swamp
  ****

  Výborná rozlučka (opravdu?) Monty Pythonů ve velkém stylu. Tohle Live (Mostly) představení mělo všeho tak akorát - skvěle zahrané scénky (i s pár záseky a improvizacemi), vhodný výběr starých skečů i zajímavá a choreograficky ne vždy nenáročná taneční čísla dávají dohromady celek, který je důstojným zakončením působení této grupy.(4.8.2014)

 • arcticsky
  *****

  Je mi jedno, jaké pojetí a prostředí Montypythoni zvolí - ať je to úsporné, papundeklové studio nebo stadion s mnohatisícovým publikem jako v tomto případě. Ty skeče a scénky mají vesměs tak vysokou úroveň, že až příště přijedou staří pánové - devadesátníci kamkoliv na vozících a o berlích, bude to opět skvělé...(17.2.2019)

 • haushinkaa
  *****

  Jeden je dole, pět zbývá! Já tedy také nemůžu dát jinak než za pět! Velkolepé představení, při kterém jsem nestačila utírat slzy smíchu, protože tyhle skeče mě nikdy nemůžou omrzet. I když jsou mrtvý papoušek a oddělení pří na světě asi 259 let, jsou pořád steně vtipné. Tohle je takové Best of Monty Python. A na mém hodnocení nic nemění to, že mou největší modlu nechali srazit a přejet Stephenem Hawkingem. Těším se na reprízy a DVD. Prostě always look on the bright side of life...(22.7.2014)

 • D.Moore
  ****

  Tanečních čísel bylo na můj vkus příliš a jediné opravdu dobré (ba přímo skvělé) doprovázelo píseň I Like Chinese. Jinak si myslím, že tanečníci Pythonům celou tu pravděpodobněrozlučkovou show jen narušovali (a bohužel ne tím vtipně anarchistickým způsobem). Show to však byla velká a dobrá. Já jsem na rozdíl od jiných zklamaných nečekal lavinu nových skečů, ale těšil se právě na ty prověřené a byl zvědavý, co s nimi pánové provedou (případně co skeče provedou s pány). Dočkal jsem se spousty výborných momentů, Pythoni do sebe navíc roztomile rýpali (Palin a Idle do Cleesových rozvodů, Cleese a Jones do Palinových cestopisů..) a ve scéně s papouškem se pustili i do kritiků. Pokud se mi něco líbilo méně než moc, byli to asi jen Brucové, kterým nějak chyběla šťáva. A doopravdy mě zamrzela neúčast jedné zásadní postavy - rytíře s oškubaným kuřetem. Čtyři a kousek. Snad vyjde DVD.(15.8.2014)