Monty Python živě (převážně)

• Velká Británie Monty Python Live (Mostly)

Po více než třiceti letech se na pódiu znovu sejdou členové legendární komediální skupiny Monty Python. Představení Monty Python živě (převážně) můžete vidět 20. července v přímém přenosu z Londýna i v českých kinech. V souhrnném věku pouhých 358 let se John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin chystají znovu zahrát některé ze svých nejlepších skečů, a to s moderním, aktuálním, pythonovským švihem. Monty Python jsou po právu považováni za jedny z největších komiků všech dob. Ovlivnili celou generaci a způsobili revoluci ve světě komedie. Jejich netrpělivě očekávaný návrat je jednou z největších divadelních událostí roku 2014. (Aerofilms)

dr.horrible

"Jeden hotový, piatich to čaká..." Takže rozlúčka. Pravdupovediac, nečakal som, že pythonov ešte uvidím pohromade. A stalo sa. Možno naposledy, stále geniálne, vo forme aj po sedemdesiatke. Výber z Cirkusu, z filmov, ich klasické - stále a vždy rovnako - navždy vtipné skeče. Pár pesničiek bez nich by som vynechal, ale chápem, že chceli do rozlúčkového predstavenia zakomponovať aj klasiky ako Ministry of Silly Walks, a nikto predsa od Cleesa nemôže chcieť gymnastiku v 74-och rokoch. A ešte Mike Myers, ten neviem čo chcel. To sú však len malinké dataily, ktoré nijak nerušia inak neuveriteľné predstavenie, kde prestávka uprostred je nutnosť, potreba, inak by hrozili zdravotné ťažkosti. Takto ma len bolí sánka. Komu to prišlo zbytočné, nechápe načo sa pozeral.. Díky za všetko. Ps: Horriblovo povzdychnutie; V Británii vypredané za niekoľko sekúnd a naša tupá krajina nie je schopná ani naplniť sálu ()

MontyBrogan

Panoptikum vrcholového britského humoru. A nekorektného, že to svet nevidel, ale tak ich poznáme a tak ich máme radi. O niečom svedčí aj fakt, že zabudnutie textu, či rozosmiate samého seba vlastným vtipom, predstaveniu len pridáva na kvalite. Starí páni si to neskutočne užili a ja môžem byť len neskonale rád, že aj my s nimi. A ďalej sa už rozpisovať nebudem, pretože every sperm is sacred... ()

swamp

Výborná rozlučka (opravdu?) Monty Pythonů ve velkém stylu. Tohle Live (Mostly) představení mělo všeho tak akorát - skvěle zahrané scénky (i s pár záseky a improvizacemi), vhodný výběr starých skečů i zajímavá a choreograficky ne vždy nenáročná taneční čísla dávají dohromady celek, který je důstojným zakončením působení této grupy. ()

D.Moore

Tanečních čísel bylo na můj vkus příliš a jediné opravdu dobré (ba přímo skvělé) doprovázelo píseň I Like Chinese. Jinak si myslím, že tanečníci Pythonům celou tu pravděpodobněrozlučkovou show jen narušovali (a bohužel ne tím vtipně anarchistickým způsobem). Show to však byla velká a dobrá. Já jsem na rozdíl od jiných zklamaných nečekal lavinu nových skečů, ale těšil se právě na ty prověřené a byl zvědavý, co s nimi pánové provedou (případně co skeče provedou s pány). Dočkal jsem se spousty výborných momentů, Pythoni do sebe navíc roztomile rýpali (Palin a Idle do Cleesových rozvodů, Cleese a Jones do Palinových cestopisů..) a ve scéně s papouškem se pustili i do kritiků. Pokud se mi něco líbilo méně než moc, byli to asi jen Brucové, kterým nějak chyběla šťáva. A doopravdy mě zamrzela neúčast jedné zásadní postavy - rytíře s oškubaným kuřetem. Čtyři a kousek. Snad vyjde DVD. ()

Dadel

Bez tohoto reunionu bychom se klidně obešli. Nový materiál skoro žádný, a i ten starý byl před 40 lety tak nějak lepší (třeba "kliniku pří" tu úplně zazdili). Navíc pro představení programově vybrali ty nejsexističtější skeče a písně, což v podání 70+ sivých staříků není úplně ideální. Kdybych seděl v OZ aréně v první řadě, bavil bych se asi víc, ale v TV už bych si toto podruhé nepustil. Na původní MPFC se můžu dívat do zblbnutí. ()