.. a mne sa to pacilo. Jo, jo je to len obycajny Pastiche, Machulski videl u seba v obyvaku asi dost US filmov -gangsteriek a taxa pokusil to preniest na polske filmove platno. Vcelku uspesne, slusne kulisy, namakane dialogy ... a hlavne europsky humor, smiat sa da hodne casto ... + Machulski ako reziser sa vyzna a ne ze ne : 77 %(24.2.2019)

P P P P P....... Polská parodie povídá příběh popleteného pána (představitel Pazura). Policií přisuzované příznaky profivraha páchají postavě pouze problémy, postava podléhá povolání pravého profivraha při převozu policií - pomáhá pravé podsvětí. Podsvětí Pazurkově postavě překvapivě prospěje...... Přiřazuji průměrný počet procent.(25.1.2012)

Mám rád polské komedie, ikdyž tato mě malinko zklamala. Nápad hodně dobrý. Taxikář Jerzy Kiler marně vysvětluje, že není nájemným vrahem, čili killerem, který po celé Evropě má na svědomí na 40 lidí. Tak se rozhodne, že toho využije a vymyslí báječný plán, jak dostat gaunery za mříže a ještě přijít k velkému balíku peněz. Jsou tu velmi vtipné scény, které jsou bohužel střídány trochu hluchými místy. Přesto lze tento film doporučit na jedno podívání, protože jakž takž pobaví.(5.9.2012)

Juliusz Machulski je stěžejní polský režisér. Jeho - troufnu si říci dvorními - herci jsou Cezary Pazura a Jerzy Stuhr. Kiler je záležitost podobná filmům Guye Ritchieho a rozhodně nepokulhává nijak pozadu. Nevím, zda to je tím, že umím polsky, ale spíš bych to tomu nepřisuzoval..anglicky umím taky. :D(26.6.2005)

Ukázkový příklad polského pastiše amerických žánrových syžetů, které u Poláků s větším či menším úspěchem vznikají (populární dvojici gangsterek Psi a Psi II jsem bohužel neviděl). Film operující s hloupými gangsterskými poskoky a komickými záměnami ale bohužel nenabízí sofistikovanou ironizaci populárního amerického žánrového schématu, jaký jsme mohli vidět u zmíněné Machulského Sexmise. Ve výsledku se tedy s kopírovanými americkými originály, jež podobné narativní vzorce ovládají mnohem sebejistěji, nemůže rovnat. O druhém dílu Kiler a ten druhý to platí dvojnásob...(22.4.2007)