Sexmise

Seksmisja

Sexmission

Sexmisia

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Polsko, 1983, 120 min (Director's cut: 117 min)

Bejt na tolik ženskejch sám, hodim si mašli :)) Dokonalá komedie a perfektní satira na totalitní společnost, politicky zcela nekorektní, jó, to byly časy (i když někteří zjevně nepochopili, že o tu erotiku tam tolik nejde). Někdy mám pocit, že za komunistů byla větší tvůrčí svoboda, než teď. "Nevíme heslo, KURVA. - Co to je? - Nemám tušení."(23.3.2006)

Od společenské satiry špetka, od crazy komediální nadsazenosti také, zato papundeklu rovnou tuny (aneb kde kulisáci pořadu Hip Hap Hop brali inspiraci). Jen toho humoru se nějak nedostává. Respektive až povážlivě rychle zastaral. Není to marné. Pouze dlouhé, místy vtipné, místy trefné a většinou takové nijaké. Naprosté dno trapnosti je honička skrze "mrakodrap" a její závěr na underground party. Naštěstí následuje odraz ode dna a závěr na povrchu je výtečný. Ovšem vydržet ten poslední záběr, který se natruc drží zuby nechty i při titulkách, to už chce vskutku silnou povahu...(5.2.2008)

Jaké by to asi bylo, kdyby na zemi vymřeli muži a zůstali jen dva poslední exempláře? Pak by se asi hláška "..ani kdybys byl posledním chlapem na světě!" stala velmi aktuální. V podstatě je to celkem veselá záležitost a s přibývajícím množstvím poprsí a pubického ochlupení, které ve filmu uvidíte, se jistě vaše nálada postupně zlepšuje. Ovšem to je asi tak vše, co může film nabídnout. Pokud na se na to dívám jako na klasiku s pár dobrými hláškami je to jistě velmi zdařilý kus, nicméně v mých očích to zas tak extra nebylo. Takový lehký nadprůměr, ačkoliv ta poprsí ve filmu jsou vesměs nadprůměrných kvalit. Je vidět, že konkurz do komparzu byl přísný! 65%(26.10.2016)

Příjemná komedie, kterou trochu kazí papundeklové kulisy a kostými 80.let. Ale skutečně jen trochu, protože je to celé tak bizardní, že se to nedá brát ani trochu vážně. Výsledek je pro mě naprosto fascinující, jelikož promněnil zápletku, za kerou by se nemuselo stydět invenčnější porno, v zábavu pro téměř celou rodinu. A Jerzy Stuhr je po tomhle dílku můj oblíbený poslký herec.(21.2.2010)

Jakoby někdo zfilmoval moje vzpomínky na střední... To jsme si na pajdáku s pár klukama taky nejdřív mysleli, že musíme bejt poslední samci na světě a jak to bude čupr. První asi tři ročníky jsme nedělali nic jinýho, než běžeckým stylem "Na spermie" zdánlivě chaoticky pobíhali po škole i internátu a zneužívali naše postavení. Společenský, jaký jiný. Někdy před maturitou nám ale došlo, že ta samičí nadvláda nás postupně a zcela zákeřně naturalizovala podle svých představ, čili dřív než si první z nás začal kupovat tampony jsme se stejně jako Max s Albertem pustili do hledání únikovýho tunelu. Strčili jsme ale palice do špatný díry, takže Pavel pokračoval v otrokářství na vošce a já s Ondrou skončil, jak jinak, na pedagogický fakultě. A mohla začít další dívčí show... K filmu prosím vás toto: 1. Polská komedie? 2. Sexy holky v roce 84? 3. Kozy a lulín před kamerou zrovna v mekce puritánství? 4. Zábava jak hrom. (Challenge Tour 2015, film č.17)(13.4.2015)

• - Maks (Jerzy Stuhr) na začátku zdraví kamery dvěma vztyčenými prsty ve tvaru písmene V, což byl pozdrav hnutí Solidarita. (gjjm)

• - Feministky v USA boli filmom pobúrené a prirovnávali ho k snímke Zrodenie národa (1915) od D.W. Griffitha. (Raccoon.city)

• - V Poľsku film vyhlásili za najlepšiu komédiu 20. storočia a dostal k tomu aj sošku "Zlatá kačica". (Raccoon.city)