Sexmise

(festivalový název)
  • Československo

Sexmisia

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Polsko, 1983, 120 min (Director's cut: 117 min)

"Kuuurvaaa" :-) Nevěděl jsem, že v Polsku mají tak sexy baby :) Film je opravdu vtipný. Ve filmu zazní spoustu vynikajících hlášek, které Vás určitě rozesmějí. Oba dva protagonisté filmu hrajou skvěle. Ani se nedivím, že ve své době se na tento film stály fronty, vždyť i dnes má film co do sebe. Opravdu se mi líbil. Úplně jsem cítil to přátelství mezi Maxem a Albertem. Musím také pochválit perfektní pointu, kteru jsem teda vůbec nečekal. Těžko říct, jestli bych se chtěl ocitnout v jejich situaci. Ale asi jo. Alespoň by byla nějaká změna v tom mém stereotypním životě. Proč nezažít takové skvělé, sexy dobrodružství, že ?(21.1.2010)

O mém dnešním hodnocení bylo už rozhodnutu dávno předem. Tenhle film jsem si včera připoměl po několika dlouhých letech a zapůsobil na mě, skoro, jako poprvé. Tak trošku se slzou v oku jsem si osvěžil tyhle chvíle, kdy jsem tenhle kousek viděl poprvé v roce 19........, raději nevzpomínat. Ale i po těch letech paráda a hlavně krásná, nostalgická vzpomínka, se skvělým mužským duem, proti feministické, ženské přesile. Spousta nesmrtelných hlášek a hlavně na svou dobu velmi odvážný film, na který se kdysi dávno stály dlouhatánské fronty....(13.12.2014)

Jakoby někdo zfilmoval moje vzpomínky na střední... To jsme si na pajdáku s pár klukama taky nejdřív mysleli, že musíme bejt poslední samci na světě a jak to bude čupr. První asi tři ročníky jsme nedělali nic jinýho, než běžeckým stylem "Na spermie" zdánlivě chaoticky pobíhali po škole i internátu a zneužívali naše postavení. Společenský, jaký jiný. Někdy před maturitou nám ale došlo, že ta samičí nadvláda nás postupně a zcela zákeřně naturalizovala podle svých představ, čili dřív než si první z nás začal kupovat tampony jsme se stejně jako Max s Albertem pustili do hledání únikovýho tunelu. Strčili jsme ale palice do špatný díry, takže Pavel pokračoval v otrokářství na vošce a já s Ondrou skončil, jak jinak, na pedagogický fakultě. A mohla začít další dívčí show... K filmu prosím vás toto: 1. Polská komedie? 2. Sexy holky v roce 84? 3. Kozy a lulín před kamerou zrovna v mekce puritánství? 4. Zábava jak hrom. (Challenge Tour 2015, film č.17)(13.4.2015)

Některé filmy prostě nestárnou a tohle jeden z nich. Komedie stejně svěží a zábavná jako před třiceti lety. Sice ztratila ten punc vyjímečnosti, který nás poprvé jako puberťáky táhl do kina, ale kupodivu jí to vůbec neublížilo a naopak to dalo vyniknout jejím dalším kvalitám. Originální námět, skvěle vystavěný scénář, kterému na koleni stlučené efekty a kulisy dodaly spefickou náladu. Inteligentní oddechovka se svižným tempem a přísunem humoru, který ani okamžik nepoleví. Nadsázka a v době svého vzniku i poměrně odvážná satira, která rozhodně nepere jen do řad zuřivých feministek, vyšperkovaná desítkami drobných nápadů, tunou hlášek a skvělými hereckými výkony, kterým s přehledem dominuje Jerzy Stuhr jako živelný Max. Od "Výměny dresů", přes "Polkni prášek" až po "Holky mě bijou" je to pořád stejná zábava, která se neokouká a je jedním z těch filmů, které člověk může vidět stále znovu. .(20.1.2014)

Neodolatelně vtipná mise dvou samců, tedy chybějících vývojových článků mezi opicí a ženou, do doby, kdy nejuznávanější fyzičkou byla Einstein, nikoho nepohoršovala pozápasová výměna dresů mezi hráčkami ignorujícími nošení spodního prádla a heslo ke vstupu na povrch by každý 96-ti procentní samec trefil nejpozději na druhý pokus. V roce 1984 jsem v širém vesmíru nezaznamenal lepší komedii, než je tento polský nářez.(10.10.2011)

• - Maks (Jerzy Stuhr) a Albert (Olgierd Lukaszewicz) se z hibernace probudí 8. března, tedy na Mezinárodní den žen. (gjjm)

• - V roku 2003 zažaloval režisér Juliusz Machulski rádio RMF FM a požadoval sumu 150 tisíc zlotých zato, že použilo kultovú frázu z filmu "tma, vidím tmu" v reklame bez jeho súhlasu. (Raccoon.city)

• - Režisér Juliusz Machulski, spolu s Ryszardom Zatorskim napísali tiež pokračovanie, ktoré sa odohráva 20 rokov po udalostiach prvého filmu. Nakoľko sa scenár Machulskému nezdal príliš dobrý, dodnes odpočíva v jeho sejfe. (Raccoon.city)