Sexmise

Sexmission

• Československo

Sexmisia

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Polsko, 1983, 120 min (Director's cut: 117 min)

"Já, níže podepsaná, jsem se narodila proti své vůli jakožto muž." To není pravda, ale nechtějí mi ony náhodou ukrást pindíka? Jenže já ho nedám, já ho mám celkem rád a navíc bych neměl čím přemýšlet ve světě žen. Proto budu prchat, navštěvovat podzemní centrum dekadence, žrát svatá jablka a sexuálně dokazovat, že nejsem jen chybějícím vývojovým článkem mezi opicí a ženou. Jelikož jsem však mazaný, tak se budu dál tvářit, že nejuznávanější fyzičkou světa byla Einstein, ale přitom si užívat pozápasovou výměna dresů mezi hráčkami ignorujícími nošení spodního prádla. Se samci Maxem, Albertem a jejich zvlhlými funkcionářkami je zkrátka zábava, což pro mě platilo při premiéře v kině a dneska se na tom vůbec nic nemění.(25.11.2017)

Film dávali u nás v telke prvý krát na Silvestra 1986/87 no a ja som pritom samozrejme nemohol chýbať :), dodnes mi v pamäti utkvelo pár scénok, pričom ani po toľkých rokoch sa môj názor na film nezmenil. Ako to s najväčšou pravdepodobnosťou dopadne, keď je mužský a ženský princíp v značnej nerovnováhe... Zaujímavé, no pritom veľmi zábavné. 80/100(22.8.2017)

Polská Sexmise prezentuje utopický svět bez mužů, do kterého se probudí dva muži. Všechny ženy (nebo alespoň drtivá většina) jsou sexy a nosí zajímavé, leckdy rovněž sexy kostýmy. Divím se, že s podobným snovým filmem přišli až začátkem 80. let zrovna Poláci. Ale lepší, než kdyby se toho později chytil někdo méně kreativní, třeba Rocco Siffredi.. Pod tím hezkým pozlátkem je poměrně drsná dobová satira, kterou je třeba ocenit i dnes - alespoň stejně jako prsa a bobry neznámých hereček z Polska.(27.10.2016)

"Kuuurvaaa" :-) Nevěděl jsem, že v Polsku mají tak sexy baby :) Film je opravdu vtipný. Ve filmu zazní spoustu vynikajících hlášek, které Vás určitě rozesmějí. Oba dva protagonisté filmu hrajou skvěle. Ani se nedivím, že ve své době se na tento film stály fronty, vždyť i dnes má film co do sebe. Opravdu se mi líbil. Úplně jsem cítil to přátelství mezi Maxem a Albertem. Musím také pochválit perfektní pointu, kteru jsem teda vůbec nečekal. Těžko říct, jestli bych se chtěl ocitnout v jejich situaci. Ale asi jo. Alespoň by byla nějaká změna v tom mém stereotypním životě. Proč nezažít takové skvělé, sexy dobrodružství, že ?(21.1.2010)

Nevím, co k tomuhle skvostu napsat. Je to vtipné, inteligentně napsané, neotřelé a opravdu velmi sebevědomě a nebojácně zrežírované. Ale nejvíce Sexmisi stejně docení ti chlapi, kteří v době jejího vzniku neměli možnost sledovat odhalené ženy každodenně na internetu a museli s vervou nasazovat vlastní šarm, aby odhalili tajemství ženského lůna v nenahraditelné, fyzicky příjemnější realitě. Tehdy musel být tenhle přelomový snímek teprve parádním relaxem... 75%(16.2.2014)

• - V ZSSR mohol byť film premietnutý až po tom, čo ho zhliadol vtedajší prezident Michail Gorbačov počas medzipristátia vo Varšave, ale bolo z neho vystrihnutých až 40 minút. (Raccoon.city)

• - V čase 18:13 je v českém dabingu mylně uveden rok 2042 , ve slovenském je správně 2044.  Spali totiž 53 let, od roku 1991. (bandolier.wz)

• - Olgierd Lukaszewicz, ktorý stvárnil jednu z dvojice hlavných postáv, Alberta Starského, pochádza z jednovaječných dvojčiat a práve jeho brat Jerzy stál pri Sexmisii za kamerou. (Raccoon.city)