Kdyby to byl v současnosti natočený "found-footage" film asi by se to dalo hodnotit, jako něco, co vás do děje nemusí příliš vtáhnout, nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o reálné poskládané záběry, skutečných situací a skutečných lidí z varšavského povstání, tak nelze jinak, než plným počtem bodů. Autentičnost je vždy velkým plusem.(8.4.2019)

Autentické záběry doprovázené neautentickým komentářem, který vytváří univerzální drama běžných lidí ve válce. A je to hodně emotivní. Začíná se legráckami a kašírovanými záběry, pak se zobrazují boje, ranění, mrtví, hromady mrtvol, hroby….. Z naděje se stává beznaděj a pak opět nepatrný záchvěv naděje. Forma fiktivního dokumentu s reálnými záběry našla přesně to správné místo, aby se dotkla každého diváka a zasáhla ho silou, která ho téměř přenese do bombardovaných ulic Varšavy. Není to tak dávno a byli to lidi jako my. SHRNUTÍ: A kur…nik!(22.8.2018)

Neuvěřitelně působivý a opravdivý, i přestože je to natočený částečně z inscenovaných záběrů (natočených tehdy polským centrem propagandy, hlavně z technických důvodů). Jak řekl můj kolega: "Poláci přesně vědí, kam v Evropě patří." A zde je to sakra dobře vidět. Původní záběry prošly procesem kolorování (skvělej tah!), chytrym sestříháním a kreativním dabingem, vytvořivším ucelený příběh; Muzeum Varšavského povstání dokonce požádalo pamětníky o identifikaci lidí ze záběrů. A výsledkem je něco fakt neuvěřitelnýho. Přímo se nabízí srovnání s Městem 44, resp. vazba na něj. Z obou filmů cítim snahu zobrazit polskou národní hrdost a cit k historii Polska, z každýho trochu jinak, ale podobně výrazně. 100%(19.7.2015)

• rublik05

Sice se jedná o ojedinělý dokument sestavený z autentických záběrů účastníků povstání, ale celkový film je zabitý šílenou nudou. Přišlo mi, že se po celou dobu filmu nic neděje, pouze lidi mluví a mluví a mluví. Povstání snad nebylo jenom o mluvení ne? 1* za výborný nápad, ale jinak zde není moc co hodnotit...(8.10.2018)

Unikátny dokument, kde ale nie je vždy jasné, čo je dokumentárny materiál a čo je dohrané súčasnými hercami. Tak trocha chaos, aj keď hodnotný. Poľské povstanie bolo najväčším protinacistickým povstaním v Európe s obrovskými stratami a tu je treba Poliakov pochváliť, že od začiatku do konca proti náckom bojovali a kolaborácia z ich strany bola veľmi vlažná. O všetkom svedčí výrok Hansa Franka: "Keď som bol v Prahe, videl som všade rozvešané plagáty oznamujúce popravu siedmich Čechov. Hovorím: Keby som mal dať vyvesiť plagáty vždy, keď sú popravení siedmi Poliaci, všetky poľské lesy by nestačili na výrobu papiera pre tieto oznámenia."(2.10.2018)

• - Ve stejném roce natočil režisér Jan Komasa i celovečerní film, který se rovněž věnoval problematice Varšavského povstání, konkrétně snímek Město 44. (majky19)