3. poločas

všechny plakáty
Trailer
Drama / Krátkometrážní
Česko, 2016, 27 min

Syrový příběh o hledání sebe sama a pocitu štěstí. Každodenní stereotyp chození do práce, starání se o rodinu a svépomocné stavby vlastního domu versus adrenalin nevázané svobody, pěstních bitek a nevázaného sexu. Třicátník Mára dostal od své manželky za úkol pomoct svému nezdárnému švagrovi Pájovi, být pro něj tím správným příkladem a obratným způsobem ho dostat ze spárů party fotbalových chuligánů. Mára, kterého fotbal dosud nikdy moc nezajímal, tak začíná jezdit s partou agresivních, namakaných týpků na fotbalové zápasy po celé republice. A kouzlu jejich světa podléhá čím dál tím víc. Scénář filmu zvítězil v rámci Filmového akcelerátoru, který Česká televize pořádá každoročně a prostřednictvím kterého podporuje nejtalentovanější studenty tuzemských filmových škol. Režisér Jiří Volek, který se o tematiku hooligans zajímal dlouhodobě, se ale televizní premiéry svého filmu nedožil. Zemřel 18. 11. 2018. (Česká televize)

Trailer

Morholt

Nechápu, jak tohle mohlo dostat cenu za scénář. Nic jednoduššího a ohranějšího snad na dané téma natočit nejde. Hooligans sami o sobě jsou pak popsáni za pomoci všech stereotypů a jediné, co se trochu povedlo, byla ta jedna jediná bitka. K tomu všemu Neužil nepůsobí zrovna důvěryhodně. No a navíc nikdo ze štábu netuší, jak se se prosívá písek. Bída. 25% ()

slunicko2

Návod, jak řešit životní frustrace a pocit nenaplnění. 1) Minipříběh má hlavu a patu i logickou pointu, i když se mi pranic nelíbí. 2) Hlavní role: 37letý Václav Neužil (Mára), 23letý Robin Pařík (Pája). ()

patrikus

Velmi dobré, jen škoda, že jsem závěrečné počínání hlavní postavě nevěřil, nikoliv však kvůli hereckému zpracování, ale dramaturgickému (psychologickému). ()

venca163

Mně se líbilo, že i do komparzu vzali kluky z fitka a ne nějaký intouše z famu. Když se pak na sebe rozbíhají s těma teleskopákama, tak to aspoň nevypadá směšně. Btw. další dementní obsah plnej spoilerů, ještě že jsem ho předem nečet omg. #kviff (75%) ()

Slarque

Nějak jsem ten závěr Neužilovi nakonec nevěřil. To je prostě nevýhoda krátkého filmu, že tady přerod otce od rodiny v radikála vypadá nepřirozeně rychlý. Jinak dobrý námět a solidní zpracování. ()