Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek

Incredibly True Adventure of Two Girls in Love, The

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1995, 94 min

Maria Maggenti

Tami Reiker

Téměř plný počet, protože si pamatuji, jak mi tenhle film svého času učaroval.. je to především scénář, který ani na okamžik nenudí a má velmi slušně vypilovanou vyprávěcí rovinu, no a pak samozřejmě obě holky, mezi kterými to jiskřilo daleko víc a pravdivěji, než mezi jakýmikoli "milenci" vysokorozpočtových slaďáků :)(29.6.2006)

Příběk dvou školaček, jejich lesbického tápání. Každá z jiné společenské vrstvy, přesto láska horu přenese. A svou lásku neskrývej, hrdě se k ní znej..tak činí i děvčata ve filmu, přes opovržení okolí, rodičů i ostatních. Navíc je jedna černá a druhá bílá, to jim taky nepřidává. Musím ale říct, že jsem čekal zajímavější film. Téma lákavé, ale ve skutečnosti pomalý, ne zas až tak strhující snímek. Chvílemi pohled na hodinky, nebylo to úplně ono. Celkově ovšem dobrých 70%.(27.1.2013)

Ten konec je opravdu hodně ujetej, ale jinak je to povedený film o vztahu dvou kamarádek, který už od začátku jsou víc než kamarádky. Díky Whitmannovi a vší té nadsázce dávám filmu hvězu navíc, jinak je to spíš takový průměrnější film z 90. let. Co mi trochu vadilo, je tradiční chápání rolí v lesbickém páru, kdy jedna z nich je "jakože chlap" - tohle ve filmech ze současnosti už odbourali a tady to působí trochu směšně.(7.12.2011)

Úplně první film s lesbickým tématem, který jsem kdy viděla. Tenkrát před x lety to běželo na ČT2, od té doby uplynulo už spoustu let (8 let) a filmů tohodle tématu jsem viděla nespočetně, přesto snad i tím, že byl první, zůstal v mém srdci a již nikdy nebude překonán... // Znovushlédnuto po letech: Můj názor se nezměnil. Naopak mě utvrdil v tom, že lepší film tohodle tématu prostě není. Ať už má mezer kolik chce, ať už se na herečky dívá kdo chce a jak chce, pro mě už navždy opravdu zůstane tím číslem jedna. Nemám slov...(2.10.2009)

Pro mě příjemně strávený čas, kdy jsem sledovala dvě mladé holčiny, jak si k sobě hledají cestu a jak prožívají svou tajnou lásku... Snímek Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek má vskutku pravdivou atmosféru, obě herečky a jejich emoce působí přirozeně a atmosféra by se dala skrze obrazovku hladce krájet. Obě holky jsou typické (a svým způsobem "netypické") puberťačky, které všechno prožívají naplno a dramaticky. No a když si holky nad Waltem Whitmanem přísahají lásku do konce života, zatímco za dveřmi je fakt naštvaná máma a fakt naštvaná teta s rodinou, to je prostě kouzelné... Romantická podívaná na dvě holky, co se mají fakt rády, která mi neuvěřitelně zvedla náladu.(8.4.2008)