Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek

Incredibly True Adventure of Two Girls in Love, The

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1995, 94 min

Maria Maggenti

Tami Reiker
  • lena60

Komentáře se pro tentokrát raději zdržím. Jenom chci říct, že dávat tenhle "filmík" na stejnou úroveň s Fucking Amal mi nepřijde na místě. Nesahá mu totiž ani po kotníky. - A pokud máte blbou náladu, tak rozhodně neočekávejte, že se vám po zhlédnutí filmu zlepší...(tohle je pouhá reakce na některé z komentářů k filmu).(22.12.2008)

Nabízí se srovnání s Fucking Amal - Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek je o něco živější, veselejší. Ono krásné "méně je někdy více" jako ve "švédské verzi" tady nenajdete - spíš to "více" :), myslím ovšem že to není na škodu...... V základu jsou tyhle dva filmy velmi podobné, schéma příběhu téměř totožné, stavějící na stejných pointách, vzbuzujících na tváři diváka úsměv...... Mezi hrdinkami to skvěle jiskří, příběh vesele plyne...... Romantických komedií o lesbičkách by se mělo točit více....:-)(10.2.2007)

Byť záverečná scéna takmer klišé, nič iné sa ani nehodí do tohoto dobrodružství... veľmi príjemný film a napriek tomu, že som prvú polovicu pozerala po anglicky s francúzskymi titulkami (neviem ani slovo po francúzsky) a druhú som vkuse prestavovala časomieru na českých, nemohla som prestať pozerať :-) Určite patrí medzi filmy, ktoré treba vidieť!(30.5.2010)

Velmi jemná, poetická romance mezi dvěma dívkami z opačných stran společnosti, která ani po letech neztratila nic ze svého šarmu. Obě hlavní představitelky hrají s neuvěřitelnou lehkostí a hlavně přirozeností, která dodává ději neskutečnou energii a rozhodně bych mu nevyčítal určitou naivitu, s jakou je podáván. Přeci jen, celý příběh sledujeme očima dvou sedmnáctiletých dívek, jejichž přátelství nečekaně přeroste v opravdovou lásku. Závěrečné vyústění už je jen třešničkou na pomyslném dortu. Plnohodnotných pět.(30.11.2009)

Ten konec je opravdu hodně ujetej, ale jinak je to povedený film o vztahu dvou kamarádek, který už od začátku jsou víc než kamarádky. Díky Whitmannovi a vší té nadsázce dávám filmu hvězu navíc, jinak je to spíš takový průměrnější film z 90. let. Co mi trochu vadilo, je tradiční chápání rolí v lesbickém páru, kdy jedna z nich je "jakože chlap" - tohle ve filmech ze současnosti už odbourali a tady to působí trochu směšně.(7.12.2011)