poster

Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek

 • USA

  Incredibly True Adventure of Two Girls in Love, The

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1995, 94 min

Režie:

Maria Maggenti

Kamera:

Tami Reiker

Producenti:

Dolly Hall

Střih:

Susan Graef
(další profese)
 • ad
  ****

  Téměř plný počet, protože si pamatuji, jak mi tenhle film svého času učaroval.. je to především scénář, který ani na okamžik nenudí a má velmi slušně vypilovanou vyprávěcí rovinu, no a pak samozřejmě obě holky, mezi kterými to jiskřilo daleko víc a pravdivěji, než mezi jakýmikoli "milenci" vysokorozpočtových slaďáků :)(29.6.2006)

 • villain
  *****

  Velmi jemná, poetická romance mezi dvěma dívkami z opačných stran společnosti, která ani po letech neztratila nic ze svého šarmu. Obě hlavní představitelky hrají s neuvěřitelnou lehkostí a hlavně přirozeností, která dodává ději neskutečnou energii a rozhodně bych mu nevyčítal určitou naivitu, s jakou je podáván. Přeci jen, celý příběh sledujeme očima dvou sedmnáctiletých dívek, jejichž přátelství nečekaně přeroste v opravdovou lásku. Závěrečné vyústění už je jen třešničkou na pomyslném dortu. Plnohodnotných pět.(30.11.2009)

 • Hird
  *****

  Nabízí se srovnání s Fucking Amal - Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek je o něco živější, veselejší. Ono krásné "méně je někdy více" jako ve "švédské verzi" tady nenajdete - spíš to "více" :), myslím ovšem že to není na škodu...... V základu jsou tyhle dva filmy velmi podobné, schéma příběhu téměř totožné, stavějící na stejných pointách, vzbuzujících na tváři diváka úsměv...... Mezi hrdinkami to skvěle jiskří, příběh vesele plyne...... Romantických komedií o lesbičkách by se mělo točit více....:-)(10.2.2007)

 • charlosina
  ****

  Pro mě příjemně strávený čas, kdy jsem sledovala dvě mladé holčiny, jak si k sobě hledají cestu a jak prožívají svou tajnou lásku... Snímek Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek má vskutku pravdivou atmosféru, obě herečky a jejich emoce působí přirozeně a atmosféra by se dala skrze obrazovku hladce krájet. Obě holky jsou typické (a svým způsobem "netypické") puberťačky, které všechno prožívají naplno a dramaticky. No a když si holky nad Waltem Whitmanem přísahají lásku do konce života, zatímco za dveřmi je fakt naštvaná máma a fakt naštvaná teta s rodinou, to je prostě kouzelné... Romantická podívaná na dvě holky, co se mají fakt rády, která mi neuvěřitelně zvedla náladu.(8.4.2008)

 • lena60
  *

  Komentáře se pro tentokrát raději zdržím. Jenom chci říct, že dávat tenhle "filmík" na stejnou úroveň s Fucking Amal mi nepřijde na místě. Nesahá mu totiž ani po kotníky. - A pokud máte blbou náladu, tak rozhodně neočekávejte, že se vám po zhlédnutí filmu zlepší...(tohle je pouhá reakce na některé z komentářů k filmu).(22.12.2008)