Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek

Incredibly True Adventure of Two Girls in Love, The

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1995, 94 min

Maria Maggenti

Tami Reiker

Dolly Hall

Susan Graef

Téměř plný počet, protože si pamatuji, jak mi tenhle film svého času učaroval.. je to především scénář, který ani na okamžik nenudí a má velmi slušně vypilovanou vyprávěcí rovinu, no a pak samozřejmě obě holky, mezi kterými to jiskřilo daleko víc a pravdivěji, než mezi jakýmikoli "milenci" vysokorozpočtových slaďáků :)(29.6.2006)

Velmi jemná, poetická romance mezi dvěma dívkami z opačných stran společnosti, která ani po letech neztratila nic ze svého šarmu. Obě hlavní představitelky hrají s neuvěřitelnou lehkostí a hlavně přirozeností, která dodává ději neskutečnou energii a rozhodně bych mu nevyčítal určitou naivitu, s jakou je podáván. Přeci jen, celý příběh sledujeme očima dvou sedmnáctiletých dívek, jejichž přátelství nečekaně přeroste v opravdovou lásku. Závěrečné vyústění už je jen třešničkou na pomyslném dortu. Plnohodnotných pět.(30.11.2009)

Nabízí se srovnání s Fucking Amal - Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek je o něco živější, veselejší. Ono krásné "méně je někdy více" jako ve "švédské verzi" tady nenajdete - spíš to "více" :), myslím ovšem že to není na škodu...... V základu jsou tyhle dva filmy velmi podobné, schéma příběhu téměř totožné, stavějící na stejných pointách, vzbuzujících na tváři diváka úsměv...... Mezi hrdinkami to skvěle jiskří, příběh vesele plyne...... Romantických komedií o lesbičkách by se mělo točit více....:-)(10.2.2007)

Pro mě příjemně strávený čas, kdy jsem sledovala dvě mladé holčiny, jak si k sobě hledají cestu a jak prožívají svou tajnou lásku... Snímek Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek má vskutku pravdivou atmosféru, obě herečky a jejich emoce působí přirozeně a atmosféra by se dala skrze obrazovku hladce krájet. Obě holky jsou typické (a svým způsobem "netypické") puberťačky, které všechno prožívají naplno a dramaticky. No a když si holky nad Waltem Whitmanem přísahají lásku do konce života, zatímco za dveřmi je fakt naštvaná máma a fakt naštvaná teta s rodinou, to je prostě kouzelné... Romantická podívaná na dvě holky, co se mají fakt rády, která mi neuvěřitelně zvedla náladu.(8.4.2008)

• lena60

Komentáře se pro tentokrát raději zdržím. Jenom chci říct, že dávat tenhle "filmík" na stejnou úroveň s Fucking Amal mi nepřijde na místě. Nesahá mu totiž ani po kotníky. - A pokud máte blbou náladu, tak rozhodně neočekávejte, že se vám po zhlédnutí filmu zlepší...(tohle je pouhá reakce na některé z komentářů k filmu).(22.12.2008)