Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek

Incredibly True Adventure of Two Girls in Love, The

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1995, 94 min

Maria Maggenti

Tami Reiker

Susan Graef

Pro mě příjemně strávený čas, kdy jsem sledovala dvě mladé holčiny, jak si k sobě hledají cestu a jak prožívají svou tajnou lásku... Snímek Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek má vskutku pravdivou atmosféru, obě herečky a jejich emoce působí přirozeně a atmosféra by se dala skrze obrazovku hladce krájet. Obě holky jsou typické (a svým způsobem "netypické") puberťačky, které všechno prožívají naplno a dramaticky. No a když si holky nad Waltem Whitmanem přísahají lásku do konce života, zatímco za dveřmi je fakt naštvaná máma a fakt naštvaná teta s rodinou, to je prostě kouzelné... Romantická podívaná na dvě holky, co se mají fakt rády, která mi neuvěřitelně zvedla náladu.(8.4.2008)

• lena60

Komentáře se pro tentokrát raději zdržím. Jenom chci říct, že dávat tenhle "filmík" na stejnou úroveň s Fucking Amal mi nepřijde na místě. Nesahá mu totiž ani po kotníky. - A pokud máte blbou náladu, tak rozhodně neočekávejte, že se vám po zhlédnutí filmu zlepší...(tohle je pouhá reakce na některé z komentářů k filmu).(22.12.2008)

Velmi jemná, poetická romance mezi dvěma dívkami z opačných stran společnosti, která ani po letech neztratila nic ze svého šarmu. Obě hlavní představitelky hrají s neuvěřitelnou lehkostí a hlavně přirozeností, která dodává ději neskutečnou energii a rozhodně bych mu nevyčítal určitou naivitu, s jakou je podáván. Přeci jen, celý příběh sledujeme očima dvou sedmnáctiletých dívek, jejichž přátelství nečekaně přeroste v opravdovou lásku. Závěrečné vyústění už je jen třešničkou na pomyslném dortu. Plnohodnotných pět.(30.11.2009)

Ten konec je opravdu hodně ujetej, ale jinak je to povedený film o vztahu dvou kamarádek, který už od začátku jsou víc než kamarádky. Díky Whitmannovi a vší té nadsázce dávám filmu hvězu navíc, jinak je to spíš takový průměrnější film z 90. let. Co mi trochu vadilo, je tradiční chápání rolí v lesbickém páru, kdy jedna z nich je "jakože chlap" - tohle ve filmech ze současnosti už odbourali a tady to působí trochu směšně.(7.12.2011)

Nechápem prečo niektorí zrovnávajú tento film s Fucking Amal, keďže je to o niečom úplne inom (samozrejme ak sa na to pozrieme z hľadiska filmov o ľudoch odlišnej sexuálnej preferencie). The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love je celkom vtipným, milým pohľadom do života dvoch dievčat, ktoré sa spolu zblížili. Je tiež utajenou kritikou voči spoločnosti, ktorú reprezentujú Eviine priateľky a jej matka so svojimi striktne konzervatívnymi pohľadmi na sexualitu. Filmovo ma to nedojalo tak ako Fucking Amal, ale na druhú stranu, zábavy som si užil pomerne dosť. Pekný film.(7.9.2011)