poster

Druhá tvář neděle

 • Norsko

  Søndagsengler

 • USA

  The Other Side of Sunday

Komedie / Drama

Norsko, 1996, 103 min

Režie:

Berit Nesheim
 • Herr_Flick
  ****

  Věděli jste, že Durexu v Norsku říkají Důrex? Filmů o dospívání je celá řada, tento je jiný. Mladičká Marie, dcera kněze, objevuje svůj malý nový svět, přemítá o Bohu a vlastním těle. Doslova promítá myšlenkové pochody z doby dávno před internetem, z mrazivě puritánského prostředí. Deprimující. V průběhu mě (překvapivě při uvážení mého pohlaví a věku) film až tolik neuchvátil. Ve výsledku, po překonání všech jejích strastí, jsem si stejně nemohl pomoct a jít proti proudu i díky nesmyslným maličkostem. Za prvé to vypadá přesně, jako by někdo točil za plotem naše sousedy, a to bez legrace! A za druhé mi nikdy předtím nepřišlo na mysl, že Ježíš musel prdět a srát. 85%(13.2.2012)

 • hygienik
  ***

  Moja obľúbená téma "osobnej slobody verzus kresťanstva" je tu na môj vkus spracovaná tak málo konfliktne až sa mi to nepáčilo. Bude to asi tým, že to bol historický film. Pár mojich tipov na túto tému: 1. Corpo celeste 2. Zakázané ovoce 3. Mladá a divoká(11.8.2013)

 • KrestanFilms
  odpad!

  Příběh o dívce, která je uvězněna v kleštích "církve". Je to přesně ta církev, jako v dobách Ježíšových. Ta, kterou Ježíš sám tak kritizoval a která ho nakonec poslala na kříž. Je to táž církev, za kterou Saul pronásledoval a věznil křesťany - než se sám setkal s Ježíšem. Dnes už si sice do slovníku přidali jméno Ježíš, ale místo Jeho učení stále lidi svazují všelijakými zákazy a příkazy... A výsledek? Spousta zlomených srdcí, hromady lidí, jenž už nechtějí mít s Bohem nic společného. A to jen proto, že se namísto s Bohem setkali jen s regulemi. A jak je i v tomto filmu - i mnozí představení v těchto církvích tak žijí v pokrytectví, protože jinak to ani nejde... Filmu dávám odpad, protože jednak je vlastně dost o ničem a také je tam rozpracována světská stránka (např během filmu dvě nahé koupající se ženy). Špatný na začátku, mnohem horší na konci. A smysl filmu mi unikl. Snad jej točil právě někdo, komu takhle "církev" zničila život...(10.2.2019)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film(28.6.2004)

 • JANARYBA
  *****

  Citlivý film o hledání své vlastní identity ...náctileté dívky, která vyrůstá v rodině, ve které despoticky vládne otec - farář. "Co to lidi napadá, že si slibují lásku, dokud je smrt nerozdělí. Já miluju karbanátky, ale nemůžu Bohu slíbit, že je budu milovat navěky" 29 min. filmu(2.12.2008)

 • - Mezi natáčecí lokality patřilo Oslo, Halden a Tistedal v Norsku. (Cheeker)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace