Pohled do blízké budoucnosti je ponurý. Svět se zmítá v bažině socializmu, kde velí pouze úřady a v temných ulicích se pohybují děsivé přízraky. Na vše má dohlížet všemocný Úřad národní bezpečnosti NSA. Do něho patří i detektiv Stephen Grant, který během honu na tajemného zabijáka přijde o svého parťáka Philla. Grant prahne po pomstě, ale jeho nadřízení mu pomohou procitnout. Před nedávnem se jim totiž přihlásila starobylá komunita upírů toužící po smíru. Místo lidské krve se živí chemickou náhražkou a jediné, co chtějí, je klid a bezproblémové soužití s lidmi. Bohužel i mezi nimi se však najdou jedinci, jimž vyhovuje pouze chaos a utrpení. Stephen má pomoci upírskému agentovi Aaronu Grayovi dopadnout anarchistického zabijáka a odhalit celosvětové spiknutí (oficiální text distributora)

SOLOM.

V hororových filmech nemám moc rád když se do děje připlete politická zápletka, tedy pokud se nejedná o historické kousky. Ne že by se mi to přímo příčilo, ale ani Underworld na mě moc velký dojem neudělal. Zvláště když je nám nabídnuta zápletka, kterou jsme měli možnost vidět již několikrát. Zde se nás tvůrci pokusili obměkčit poodkrýváním všech tajů upíří komunity i samotnou minulost detektiva Graye. Kašlu na nějaké cucání malinového sirupu, já chtěl vidět pořádně krvavé orgie a tesáky v akci! Toho se zde však dočkáme jen poskrovnu. ()

Shit

Tohle je tak nudně pojatý, že bych se snad místo toho radši i učil, no, ne, to zase kecám, neučil, ale je to fakt příšerná nuda a to i přes fakt, že tu akce rozhodně je, ale tu zase bez slitování pošle do hnoje hlavní uspávající dvojička detektivů, který když už teda nic jinýho, tak neuměj ani pobavit hláškou, navíc to tu chudák Bai Ling schytala teda nepěkně od maskérů a vypadá jak kdyby vylezla z cirkusu, hrůza. ()

honajz

Ono by to tak moc chtělo být kultovní, už jenom těmi filtry, nočními scénami i tehdy (v době vzniku) profláknutým filmovým tématem, ale to by nesmělo na každém kroku a ještě špatně vykrádat Jeunetovy filmy, Equlibrium a další podobné snímky, a bylo by fajn, kdyby to drželo nějakou vnitřní logikou. Protože jednou upíra zabít puškou jde /viz scéna v docích na překladišti, kde upíři prchají, a pak padají pod deštěm kulek), jindy ne, stříbrné kulky jednou fungují, jindy ne, napíchnutí na kůl či sloupek taky je tak nějak nedovysvětlené... Má to chvílemi zajímavou atmosféru, zpočátku pobaví hry se jmény (Cross, Fleming, Báthoryová, Orlock...), jenže i to podesáté už začne nudit, narážka na Bonda a Blofelda je zde poněkud mimo (byť vtipná), nadhledu je minimálně, humor upocený, pokud se to dá vůbec nazvat humorem, buddy chemie moc nefunguje, ostatně posléze ani ta milostná, a to ladění do komiksové "poetiky" v každém záběru už posléze také lezlo na nervy. ()

genetique

Tento film by nezachránilo ani to, keby Blade, alebo iné podobné upírie veľkofilmy neexistovali. Strašná zlátanina, ktorá si koleduje o najnižšie hodnotenia. Bez akcie (jedna chmatová bytka a pár otrasných strielačiek), bez nápadu, bez hercov. Paul vyzeral akoby mu namiesto krvi vysali pigment a aj bezduché hlásky neprispievajú k atraktivite. Škoda, že som pri tom nezaspal. 20%. ()

klerik

Destilát zo zápletok X-MENOV a BLADEA. Béčko vo všetkých smeroch, ale mňa celkom potešilo (aj keď lietacie scény boli na pokraji znesitelnosti). Adrian Paul po príšernom Highlanderovi opäť v skvelej forme :) a v scenári poteší pár vtipných kometorov ako napr. narážka na Jamesa Bonda. Lepšie ako Carpenterovi UPÍRI, ale aj tak ide o trochu sado-maso zábavu, kde divák musí všeličo pretrpieť a je len na ňom či sa pri tom bude usmievať. Ako zaznie vo filme : "Nie je to originálne, ale zaberie to"... ()

• Většina upírů ve filmu je pojmenována po slavných románových upírech. (hladass)
  • Ve scéně, kdy je Aaron (Adrian Paul) se svou mrtvou ženou a dcerou, těsně předtím, než se otočí, jeho "mrtvá" dcera hýbe řasami. (hladass)