Dva nosáči tankují super

• slovenský

Dvaja nosáni tankujú super

Komedie

Západní Německo, 1984, 95 min

Na rozdíl od jiných jsem tenhle film v dětství neprožíval, pohoršila mě scéna, jak Gottschalk čučí na odhalená ňadra pacientky a radí jí, že radši než operace je lepší nosit na zádech bágl kvůli rovnováze. Taková zvrhlost, že se nestyděj! No, před nedávnem jsem snímek zhlédl znova a jako zvrhlost mi tedy přijdou jiný věci. Třeba Krüger, ten působil zcela neskutečně, jako svoje vlastní nepovedená karikatura. Jestli jako tohle měla bejt tatínkova nejlepší spermie, tak ani nechci vědět, jak vypadaly ty ostatní! A taky hlavní padouch zaujal. Chudák, nejdřív se snažil živit poctivě, závodil profesionálně na kole jako domestik, a tak dlouho jezdil se džbánem pro vodu, až se mu ucho utrhlo, a on se musel vrhnout na dráhu zločinu, aby si vydělal na tu stříbrnou náhražku. Tím smysluplně naplnil svůj život, protože po většině lidí nezbyde po smrti vůbec nic, po něm umělý ucho. To bude mít jeho dcerka radost, až ho zdědí!(9.11.2015)

Naposled jsem tento film viděl někdy snad kolem mých desíti let. Až do dneška kdy jsem si zakoupil originální DVD těchto dvou hochů kteří prožívají různé dobrodružství. I po letech musím říct že ten film prostě žeru. Film má pro mne super nádech který je doprovázen příjemným soundtrackem. Vskutku někteří herci vypadají velice zvláštně,ale zase o to je to zajímavější ´=D.(30.1.2008)

Nemůžu si pomoct, ale na tenhle film se vždycky rád podívám. Je v tom stoprocentní dávka nostalgie doby, kdy jsme se mnozí z nás, alespoň virtuálně, mohli podívat velmi zábavnou formou na dvojici super chlapíků, se super motorkami a super nosy, za hranice západního Německa. Pro následující generace však tento film již takto fungovat nemůže a proto pravděpodobně skončí v propadlišti dějin:)(24.3.2017)

Rozhodne lepsi nez Dva supernosaci, ale porad nic extra. Film ma na nemeckou komedii dostacujici pribeh a diky tomu, ze je celej film spis road movie, tak je i vcelku sviznej a zacne nepatrne nudit az ke konci. Dokonce i Kruger s Gottschalkem jsou snesitelnejsi, protoze se tu zas tak moc neztrapnujou. Problem je, ze se nak zapomnelo na vtipy, coz je u komedie slusnej problem. Ale par se jich tam naslo a tech 90 minut se na to diva docela prijemne, tak ty 3* dam.(12.9.2007)

Skupina zločinců se rozhodně ukrást nejcennější diamanty - zvané Tygří oči. Ale loupež se tak úplně nezdaří, a svůj lup jsou nuceni uschovat v blízkém supermarketu v předváděných motocyklech s tím, že si je později vyzvednou. Jenže motorky vyhrají Mike a Tommy, kteří jsou náhodou stotisícími návštěvníky supermarketu - a okamžitě vyráží motorky pořádně projet. Ale šéfka zločinců se nechce své kořisti jen tak vzdát ... Oproti předchozímu dílu jsou Dva nosáči o třídu zábavnější - i když to bude podle mne tím, že spousta nápadů je vypůjčena z jiných filmů (ať mi nikdo netvrdí, že si scénu se záměnou jednoho z hrdinů za japonského malíře Dieter Pröttel nevypůjčil z jednoho českého filmu). Každopádně, docela příjemně jsem se bavil před lety, a stejně tak příjemně jsem se bavil i dneska - ale záchvaty smíchu ve mne film nevyvolává...(29.3.2011)

• - Natáčelo se v německém Mnichově a na jezeře Wörthersee v Rakousku. (BMW12)

• - Vo filme sa objaví monopost Formuly 1 Brabham BT 52 s motorom BMW z roku 1983. (Raccoon.city)