poster

Dva nosáči tankují super

 • německý

  Zwei Nasen tanken Super

 • německý

  Zwei Nasen tanken Super - Die Supernasen II

 • slovenský

  Dvaja nosáni tankujú super

Komedie

Západní Německo, 1984, 95 min

 • Gilmour93
  **

  Při pohledu na blonďatého padoucha se stříbrným uchem je mi jasné, z čeho čerpal manager západoněmeckého střihu Vlasta Košťál inspiraci ke svému účesu.. Typická "natrhnu ti arsch" komedie z Deutschlandu, kdy z každého záběru máte pocit, že se to do 5 vteřin musí zvrhnout v softporno z gelsenkirchenských ateliérů Udo Kiesslinga. Bože, toto jsem byl opravdu schopen sledovat i vícekrát za sebou? Je evidentní, že z masochismu člověka vyléčí až čas.. Krügerovi měl někdo říct, že když hraje nosáče, měl by si z něj nejdřív vytrhat všechny chlupy o délce honduraské pralesní liány (viz.úvodní titulky)..(24.6.2010)

 • Aluska88
  ***

  Tento kousek jsem prvně zhlédla před mnoha léty, snad když mi bylo tak dvanáct, a od té doby jsem jej neviděla. Proto jsem byla potěšena, když jsem zaznamenala, že jej budou opět vysílat v TV. Byla jsem zvědava, jak na něj budu pohlížet s odstupem času, a mého filmového vývoje, nyní již jako absolutní filmový maniak. Stále je to pro mě zábavné dílko. Nyní sice už jako béčkově vyznívající klasika a nostalgie, ale stále obsahující zapamatování hodné scénky (pobyt v oddělení ložnic, posezení u hamburgerů, jízda opilého Nosáče, na výstavě, návštěva nemocnice, scény s gangstery), vtipné dialogy, z nichž některé si doteď pamatuji, příjemný hudební výběr, který se mi po letech opět rozezněl v hlavě, a perfektní dabing, bez kterého by to možná ani nebylo ono. Nalezla jsem také pár menších děr ve scénáři, ale ani to nemohlo přehlušit můj zážitek, vzpomínky a umístění na čestném místě v oddělení komedií. "Když říkám naposled, myslím tím naposled", "Nejsou modlící se ruce vlastně také trojúhelník?", "Oni mě tu zapomněli a v televizi dávají písničky s Gottem." :)(23.6.2010)

 • MickeyStuma
  ****

  Tommy a Mike jsou opět bez práce a to by jeden nevěřil, co se může stát, když jeden z nich usilovně hledá místo, aby se mohl nerušeně vymočit. Ano, lehká a přirozená komedie o motorových tříkolkách, krásných stopařkách a ukradených diamantech. Od předešlého snímku výrazný posun co se týče humoru a letní svěžesti, i když o nějakou vydatnou bláznivinu opět nejde. Každý vtip či humorná situace tak nějak ze všeho přirozeně vyjde a jakoby se to celé neslo jen na náhodách. A tak tu jeden gag opět střídá druhý ve své jednoduchosti. Některé jsou již na dnešní dobu hodně apatické, ale opět je potřeba z nostalgického hlediska na celý koncept shlížet okem shovívavým. Jako letní odpočinkový a hlavně naprosto nenáročný film lze snímek přijmout ve své plné parádě. Současný divák jen nesmí být rozmazlený současnými komediálními bláznivinami.(7.1.2019)

 • Grimaldi
  ***

  Nosáči dostali motorky,jedou na výlet!Taková Německá road movie plná parodických prvků ,například Fast Food řetězec s podivným výběrem,zloději vzácného diamantu s umělým uchem,nebo poučka jak se dobře spí v obchodě.Samozřejmě na to nejsou sami,potkají nové přítelkyně,kamarády i nepřátele a nakonec přijdou ke všemu a zároveň to ztratí.Pro tuto dvojku jak typické.(18.11.2016)

 • tomtomtoma
  *

  Vybavuji si zcela jasně, že jsem film Dva nosáči tankují super navštívil v kině a byl naprosto spokojený. V útlém věku mi tento druh zábavy vyhovoval a upřímný smích zaléval sál biografu, dnes však to k propuknutí huronského smíchu již nestačí. Dvojici komiků se sice podařilo vybudovat zdánlivě kompaktnější příběh, ale konstrukce není odolná vlivu počasí, je chatrnější, bezradnější a únavnější. I nadšení tvůrců se zdá opotřebovanější a bez pořádného nápadu rozvíjí svojí představu kriminální komedie. Alespoň ty tříkolové choppery jsou stylové a Tommy (Thomas Gottschalk) s Mikem (Mike Krüger) s jejich pomocí mohou svádět mladá pohledná děvčata. Mezi okouzlené ženy lze zařadit Mikovu letmou lásku a zdravotní sestřičku Birgit (půvabná Simone Brahmann), do Tommyho zamilovanou cirkusovou orientální tanečnici Farah (půvabná Sonja Tuchmann) a cirkusovou hadí ženu (zajímavá Erika Maury-Lascoux), pro kterou vzplanul Mike. Nelítostní zločinci jsou karikaturami a nejvytíženější je všehoschopný árijec se stříbrným uchem (András Fricsay Kali Son) a mrkvožrout s vystřelovacím nožem (Achim Gunske). Jejich partu doplňuje nespokojený vedoucí (Karl Spiehs) a nesmlouvavá šéfka Tamara (Thea Gottschalk). Většina je příliš dětinská a člověk se fascinovaně sám sebe ptá, jak se to mohlo stát hitem, byť orámovaný pouze dobou svého vzniku.(13.1.2017)

 • - Natáčelo se v německém Mnichově a na jezeře Wörthersee v Rakousku. (BMW12)

 • - Vo filme sa objaví monopost Formuly 1 Brabham BT 52 s motorom BMW z roku 1983. (Raccoon.city)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace