Dva nosáči tankují super

• slovenský

Dvaja nosáni tankujú super

Komedie

Západní Německo, 1984, 95 min

Rozhodne lepsi nez Dva supernosaci, ale porad nic extra. Film ma na nemeckou komedii dostacujici pribeh a diky tomu, ze je celej film spis road movie, tak je i vcelku sviznej a zacne nepatrne nudit az ke konci. Dokonce i Kruger s Gottschalkem jsou snesitelnejsi, protoze se tu zas tak moc neztrapnujou. Problem je, ze se nak zapomnelo na vtipy, coz je u komedie slusnej problem. Ale par se jich tam naslo a tech 90 minut se na to diva docela prijemne, tak ty 3* dam.(12.9.2007)

Tento kousek jsem prvně zhlédla před mnoha léty, snad když mi bylo tak dvanáct, a od té doby jsem jej neviděla. Proto jsem byla potěšena, když jsem zaznamenala, že jej budou opět vysílat v TV. Byla jsem zvědava, jak na něj budu pohlížet s odstupem času, a mého filmového vývoje, nyní již jako absolutní filmový maniak. Stále je to pro mě zábavné dílko. Nyní sice už jako béčkově vyznívající klasika a nostalgie, ale stále obsahující zapamatování hodné scénky (pobyt v oddělení ložnic, posezení u hamburgerů, jízda opilého Nosáče, na výstavě, návštěva nemocnice, scény s gangstery), vtipné dialogy, z nichž některé si doteď pamatuji, příjemný hudební výběr, který se mi po letech opět rozezněl v hlavě, a perfektní dabing, bez kterého by to možná ani nebylo ono. Nalezla jsem také pár menších děr ve scénáři, ale ani to nemohlo přehlušit můj zážitek, vzpomínky a umístění na čestném místě v oddělení komedií. "Když říkám naposled, myslím tím naposled", "Nejsou modlící se ruce vlastně také trojúhelník?", "Oni mě tu zapomněli a v televizi dávají písničky s Gottem." :)(23.6.2010)

V dětství to byl jeden z mých oblíbených filmů. Když jsem ho viděl dnes, nebylo už to takové, ale má to povedený český dabing a některé vtipné scény jsou opravdu dobré. Hluchá místa a trapné vtipy se zde sice najdou, ale oproti nové německé "komediální" tvorbě, kterou nám dost často servíruje TV Nova v neděli po obědě, je tento film naprostým zázrakem. Tu čtvrtou hvězdičku přidávám z nostalgie.(26.4.2007)

Naposled jsem tento film viděl někdy snad kolem mých desíti let. Až do dneška kdy jsem si zakoupil originální DVD těchto dvou hochů kteří prožívají různé dobrodružství. I po letech musím říct že ten film prostě žeru. Film má pro mne super nádech který je doprovázen příjemným soundtrackem. Vskutku někteří herci vypadají velice zvláštně,ale zase o to je to zajímavější ´=D.(30.1.2008)

Nosáči dostali motorky,jedou na výlet!Taková Německá road movie plná parodických prvků ,například Fast Food řetězec s podivným výběrem,zloději vzácného diamantu s umělým uchem,nebo poučka jak se dobře spí v obchodě.Samozřejmě na to nejsou sami,potkají nové přítelkyně,kamarády i nepřátele a nakonec přijdou ke všemu a zároveň to ztratí.Pro tuto dvojku jak typické.(18.11.2016)

• - Vo filme sa objaví monopost Formuly 1 Brabham BT 52 s motorom BMW z roku 1983. (Raccoon.city)