Dva nosáči tankují super

Dvaja nosáni tankujú super

Komedie

Západní Německo, 1984, 95 min

• dobytek

V dětství jsem tenhle film strašně žral. Před časem jsem na to někde náhodou narazil a vůbec jsem nechápal, co se mi na tom kdysi tak líbilo. Nebudu sem zatahovat nostalgický vzpomínky, kdy to byl jeden z mála západních filmů, co se dostal do televize, a dávám 2 hvězdičky. A to si řikám, že je to možná až moc...(29.12.2006)

Nosáči dostali motorky,jedou na výlet!Taková Německá road movie plná parodických prvků ,například Fast Food řetězec s podivným výběrem,zloději vzácného diamantu s umělým uchem,nebo poučka jak se dobře spí v obchodě.Samozřejmě na to nejsou sami,potkají nové přítelkyně,kamarády i nepřátele a nakonec přijdou ke všemu a zároveň to ztratí.Pro tuto dvojku jak typické.(18.11.2016)

• Lyžař

Stará dobrá dvojice již poněkolikáté. Bohužel musím vzpomenout, že jsem se ani jednou vyloženě nezasmál. Ač lehce úsměvných scén je zde vcelku dost. Ale přijde mi to tak nějak nedodělané. Nedomyšlené. Jakoby mlácení prázdné slámy, nebo jak to říct. Snaha vidět je, jenže kdo ví proč to není tak, jak bychom si přáli. Když se podívám na filmografie obou hlavních hrdinů, kasovní trhák žádný. A scénář? Tam je taky možná alespoň kousek jádra pudla :-( Režie: ***; Scénář: *; Herci: **; Hudba: ***(28.12.2012)

Naposled jsem tento film viděl někdy snad kolem mých desíti let. Až do dneška kdy jsem si zakoupil originální DVD těchto dvou hochů kteří prožívají různé dobrodružství. I po letech musím říct že ten film prostě žeru. Film má pro mne super nádech který je doprovázen příjemným soundtrackem. Vskutku někteří herci vypadají velice zvláštně,ale zase o to je to zajímavější ´=D.(30.1.2008)

Na rozdíl od jiných jsem tenhle film v dětství neprožíval, pohoršila mě scéna, jak Gottschalk čučí na odhalená ňadra pacientky a radí jí, že radši než operace je lepší nosit na zádech bágl kvůli rovnováze. Taková zvrhlost, že se nestyděj! No, před nedávnem jsem snímek zhlédl znova a jako zvrhlost mi tedy přijdou jiný věci. Třeba Krüger, ten působil zcela neskutečně, jako svoje vlastní nepovedená karikatura. Jestli jako tohle měla bejt tatínkova nejlepší spermie, tak ani nechci vědět, jak vypadaly ty ostatní! A taky hlavní padouch zaujal. Chudák, nejdřív se snažil živit poctivě, závodil profesionálně na kole jako domestik, a tak dlouho jezdil se džbánem pro vodu, až se mu ucho utrhlo, a on se musel vrhnout na dráhu zločinu, aby si vydělal na tu stříbrnou náhražku. Tím smysluplně naplnil svůj život, protože po většině lidí nezbyde po smrti vůbec nic, po něm umělý ucho. To bude mít jeho dcerka radost, až ho zdědí!(9.11.2015)

• - Natáčelo se v německém Mnichově a na jezeře Wörthersee v Rakousku. (BMW12)

• - Vo filme sa objaví monopost Formuly 1 Brabham BT 52 s motorom BMW z roku 1983. (Raccoon.city)