Svéráz národního rybolovu

(Rusko)

Peculiarities of the National Fishing

Komedie

Rusko, 1998, 98 min

Jak pár větami přiblížit tuhle bláznivinu? Svéráz národního rybolovu aneb dokonalá reklama na vodku a jistá cirhóza jater. Smršť ulítlých scén, vtipných hlášek, nekonečných náhod a věčně nažhaveného doutníku pana generála. Pohodoví chlapíci, kteří mohou jen děkovat Bohu, že jejich vyvolený nápoj není pivo, protože to by to jejich „vypracovaná“ bříška setskramentsky odnesla. Překvapilo mne, jak si ze sebe Rusové dokáží udělat legraci a smekám... Povedený snímek mně dokonale padnoucí, na zlepšení nálady vyhovující:-)(15.3.2008)

Rybolov ještě překonává první Svéráz národního lovu. Opravdu výborná komedie o pověstně blízkém vztahu Rusů k jejich národnímu nápoji. Je třeba vidět v originálním znění.(29.10.2007)

Začátek s krávou naprosto nezapomenutelný, kurátorova víla a scény z lodě také. Ve zbytku filmu se také semtam objeví vtipná situace, celková koncepce mi ovšem příliš k srdci nepřirostla. Dvě a půl hvězdičky.(30.11.2008)

Volné pokračování Svérázu národního lovu. Proud je sice zanese do Finska, ale důvodem je to, že se lodivod ožral tak, že doslova odpadl od kormidla a cestu nikdo druhý nezná. A je zaděláno na srandu od začátku do konce. Už to, že překročili ilegálně hranice je problém, druhým je prohibice ve Finsku. Ranní šok z rybářské chyty, která určitě nevypadá rusky. Finka, kterou si zamknou do skladu s vodkou. Noční odjezd zpět do Ruska, ale ouvej-vodka zůstala ve Finsku. Plukovník nemá problém, sežene ponorku a vydávají se na druhou cestu do Finska- pro vodku. Jako v prvním filmu nic nebylo uloveno, tak teď není nic chyceno. Ale o tom to vlastně nemělo být.(28.10.2010)

Takhle nějak si představuju, že to v Rusku chodí. Pro ztracenou vodku se obětuje vše :-)(23.11.2010)

Při sledování je dobré taky trochu popíjet vodku.(12.6.2011)

Jako pobřežní myš musím uznat, že tento sveraz je dokonaly, navic jsem podobny rybolov zazil na vlastni kuzi -vodka, pruty, vodka, dělobuchy, vodka, vodka, vodka, ... a dalsi to uz moc nepamatuju (vodky byly dvoudecky, zapijeli jsme je vodou a zajidali chlebem, jak se slusi a patri)(8.9.2011)

Z ruské trilogie "Svérázů" jsem tento film viděl jako první. Už kráva na začátku dávala tušit, že tohle nebude jen tak obyčejný film. Následné vylodění ve Finsku a debata o množství vodky dávala znát, že to opravdu nebude jen tak. Svérázný Kuzmič, hrdý a stále doutník kouřící Michalič, Sejrožka a Lvova tvoří partu, se kterou se vydat na lov by mohlo být velmi zajímavé :D Můj nejoblíbenější ruský film(24.11.2011)

Striezveho to moc nebavi, ale asi ine by to bolo pod vplyvom alkoholu...(9.12.2011)

Výborné pokračování absurdní komedie, ve které snad vše včetně ponorek funguje na vodku! Výborný film, díky kterému možná pochopíte ruskou duši, anebo možná ne ale furt se parádně zasmějete.(6.2.2012)

Môj prvý film zo série "Svojráz", tak som si ho obľúbil, že som mu musel dať plné hodnotenie. Síce sa všetko točí okolo chlastu, je to poňaté úsmevne a hlavne ľudsky na rozdiel od stupídnych amerických "hangover" komédií.(28.1.2013)

Hodně vodky a Rusové k tomu = vynikající komedie. Ještě šílenější než předcházející Lov.(9.7.2013)

Tenhle díl jsem viděla jako první a proto se mi líbí víc než Svéráz národního lovu. Balšája i málaja sopĺa mě dostaly hned napoprvé.(10.1.2014)

film splnil účel - pobavil.A ruské stračeny jsou taky odolné :uběhnout omylem přivázané za autem několik kilometrů rychlostí taženého teréňáku to chce fakt fyzičku :-))) A když se k tomu ještě nalodí místo objednaných 16 lahví vodky 16 beden tak je o zábavu postaráno.U mě dobrý.(21.3.2015)

Najlepšia časť :)(14.4.2015)

Rogožkin v škole moc pozor nedával, ale občas je to vtipné a má to šarm.(2.11.2015)

• Rathe

Tenhle ruský humor mě absolutně nechytl. Bylo to absurdní. Vtipy s vodkou, vodkou a pak ještě s vodkou... hrůza. Ať si klidně jsou ožralí, ale nemusí o tom točit filmy.(1.8.2016)

Legenda!(30.4.2017)

1 3 6 7 8 9 10 následující >>