Svéráz národního rybolovu

Особенности национальной рыбалки

Peculiarities of the National Fishing

Komedie

Rusko, 1998, 98 min

Neveril by som, že taký dobrý a hlavne vtipný film vyjde priamo z riti ruska. Toľko Vodky snáď ani nieje v ľudských silách vypiť, ale oni dokážu všetko. O nejakom srdcervúcom príbehu môžme síce snívať, ale to je jedno, keď je človek nadrúlaný ako teľa. Množstvo a ešte raz množstvo hlášok a hlášok...ako jednoznačne odporúčam vidieť. A pribalte si aj jednu fľaštičku na správnu náladu...(12.8.2016)

Nejlepší ze všech dílů "Svérázů". Ruská vodková kultůra je něco, k čemu jsem nedávno z dálky přičichl při posezení v hospodě s Rusem a mělo to obrovské kouzlo. A tento film to kouzlo ještě mnohokrát znásobil. Pravděpodobně to nebude snímek pro každého, ale kdo má k ruské kultuře a přírodě alespoň trošku blízko, tak se bezpochyby tímhle nádherným kouskem nechá opít.(25.1.2010)

Je to sice kravina, ale fakt vtipna kravina :D(22.4.2013)

u toho jsem se hodně zasmál :D(24.9.2008)

Stejně dobré jako ,,Lov". На здоровье друзья фильм !(23.5.2014)

80 % - Lov pro mě zůstane top class, ale dvojka rozhodně není žádný úpadek. Pořád je to nabité hláškami a absurdními situacemi, figurky jsou stejně komické jako v Lovu. Akorát je to už druhorozený synek, no...(28.4.2009)

Hodina a půl chlastání, nic víc v tomhle filmu není. Jeden pije, druhý spí, pak se probudí, pije a spí první, znovu a znovu. Ale pořád je to zábava. "Máme chleba k snídani? .... Ne, máme vodku!"(28.7.2013)

Miluju generálův nevyasínající doutník.(21.3.2007)

Nebolo to až také ako lov, ale stále to bolo viac ako dobré. Pije sa tu síce menej avšak vtipnejších hlášok tu padá viac. Plno opileckých rozhovorov, ktoré sú tie najlepsšie ožralecké múdra, aké sa po šenkoch nedajú len tak zachytiť. Po vzhliadnutí sa chcem každopádne zúčastniť nejakého toho lovu alebo rybolovu v ruskom štýle.(3.12.2009)

Prvni dil byl doslova prospikovan nostalgickou naladou a krasnymi vecirky plne kvalitniho pitiva. Rybolov je trosku vic uspechanejsi a absence vodky je citelna :) Presto stale skvely humor.(12.2.2008)

Neuvěřitelně krásná, sebeironická komedie... Po shlédnutí jsem měl chvilku pocit, že by rusové mohli být i symaptičtí lidé. Ale fakt jenom na chvilku:-)(29.1.2010)

Druhý diel sa vydaril omnoho viac ako jednotka no niekedy mi pripadal oproti jednotke už menej originálny námet, kedže sa zase všetko točilo okolo okolo ruského národného nápoja. Niektoré zo scén stáli naozaj zato no film ako celok nezabavil až do takej mieri aby som bol ochotný uvažovať nad 4*. Rogozhgin tu načrtáva aj základný pilier na, ktorom je posatvený jeho nasledujúci vinikajúci snímok Kukuska, ktorá je minimálne o jednu triedu kvalitnejšia. Vo všeobecnosti si ale viem predstaviť, že na nejakej akcii kde sa budú prítomný oddávať podobným hobby ako hlavný hrdinovia bude pozeranie tochto snímku vrcholom večera.:)(8.7.2006)

Jednou, bych si taky chtel odpocinout jako nasi hrdinove. To musi bejt dovolena :-)(18.5.2008)

Film, jehož hlavní zápletkou je vodka není až tak zábavný, jak se může z názvu zdát. Má sice své světlé momenty, kterým se člověk opravdu zasměje od srdce, ale jinak jde o nudu, nudu, šeď, šeď . Potěší jedině v případě, kdy potřebujete za hodinu usnout a nemáte prášky na spaní.(3.1.2009)

Pařba ve Vegas na ruský způsob. Co se stane, když si banda notorů zapomene to nejdražší, co má za hranicemi Ruska?Nebojí se ničeho a pro záchranu toho nejcennějšího, co mají jsou schopni povolat na pomoc ruskou armádu. Když má v sobě člověk při sledování filmu pár panáků, tak to není na škodu, prožitek je ještě lepší. 75%(14.2.2015)

Pro nadšené občasné alkoholiky, kteří si dokáží užít chlastání pokračující pár dní, je tenhle film zpovědí. Já preferuju po ránu pivo, ale tak vodečka odvede stejnou práci.(8.4.2011)

Svéráz národního rybolovu je film hlavně o vodce. :D(10.2.2013)

Není to špatná komedie a má svoje dobré momenty, ale nedokázala udržet moji pozornost tak, abych ji celou dobu sledoval. Nebylo to ani tak tou ruskou povahou a vodkou, ale prostě tím, že se to všechno točilo kolem jednoho. Jak ale říkám, jsou tu scény, které vás skvěle vytrhnou a vy budete mít čemu se smát,(16.12.2014)

I Rusové mají smysl pro humor. Ne, že by to bylo nějaké tajemství, ale vím, že u mě v hodnocení převažuje anglofonní komediální tvorba.(21.10.2017)

• johny89

Vlastně nerozumím tomu, proč tak mizerná komedie má tak dobré hodnocení. První díl je lepší než toto.(26.11.2018)

Geniální bláznivá komedie plná vodky a Rusů, kteří jsou s vodkou, po vodce a kvůli vodce schopní všeho. Taky by to chtělo trošinku vodečky do sosáčku. Zbožňuju tyhle filmy a mentalitu.(30.10.2008)