poster

Svéráz národního rybolovu

 • český

  Svérázný rybolov

 • ruský

  Osobennosti nacionaľnoj rybalki

 • ruský

  Osobennosti natsionalnoy rybalki

 • ruský

  Особенности национальной рыбалки

 • anglický

  Peculiarities of the National Fishing

Komedie

Rusko, 1998, 98 min

 • Radek99
  ****

  Platí všechna pozitiva z prvního dílu věnovanému svérázu ruského lovu, stále výborná a pro Středoevropana exotická a velmi neotřelá zábava, ale přeci jen již trochu schází ten prvotní šok ze střetu s absurdním světem ruského loveckého bahatýrství a neotřelost a objevnost Svérázu národního lovu... Toto je už přeci jen mírně okoukané, ale stále velmi vtipné a absurdní, deja-vu... Ať žije ta širá ruská duše...:-)(27.1.2007)

 • movieband
  ****

  Pařba ve Vegas na ruský způsob. Co se stane, když si banda notorů zapomene to nejdražší, co má za hranicemi Ruska?Nebojí se ničeho a pro záchranu toho nejcennějšího, co mají jsou schopni povolat na pomoc ruskou armádu. Když má v sobě člověk při sledování filmu pár panáků, tak to není na škodu, prožitek je ještě lepší. 75%(14.2.2015)

 • cyglos
  *****

  Volné pokračování Svérázu národního lovu. Proud je sice zanese do Finska, ale důvodem je to, že se lodivod ožral tak, že doslova odpadl od kormidla a cestu nikdo druhý nezná. A je zaděláno na srandu od začátku do konce. Už to, že překročili ilegálně hranice je problém, druhým je prohibice ve Finsku. Ranní šok z rybářské chyty, která určitě nevypadá rusky. Finka, kterou si zamknou do skladu s vodkou. Noční odjezd zpět do Ruska, ale ouvej-vodka zůstala ve Finsku. Plukovník nemá problém, sežene ponorku a vydávají se na druhou cestu do Finska- pro vodku. Jako v prvním filmu nic nebylo uloveno, tak teď není nic chyceno. Ale o tom to vlastně nemělo být.(28.10.2010)

 • Šakal
  *****

  „Tento způsob (rybo)lovu, zdá se mi poněkud“....dál už si dosaďte každý sám resp. to své. Takhle nějak by (možná) vypadalo Rozmarné léto, kdyby se V.Vančura resp. J.Menzel narodili a vyrostli v Rusku. Krásně poeticky (kdo chce, najde si ji tam), se sympatickým nadhledem a (sebe)ironií převyprávěný příběh o síle čistého přátelství, oslavě přírody, vlasteneckého Ruska a .... vodky, která nejen, že „utužuje“ charaktery a sbližuje („před bohem a chlastem jsou jsi všichni rovni“), ale dokazuje, že nejen ve vínu je pravda a v které se mj., průzračně (obrazně i doslova) zrcadlí duch resp. duše tamějších lidiček. Nebo třeba taky o tom, jak je někdy(e) důležité, dávát si sakra dobrý pozor na rozmáchlá gesta či, že čerstvé dvoudenní strniště se vám dokáže postarat o (ne)jeden nekončící maraton, který dokáže pořádně znavit. Ostatně své o tom (čerstvě) ví i aligátor z Vysočiny. Nabízí se příměr: „co jste chtěli, to (i) máte“. Karel se zřejmě nestačil divit a teď nemám rozhodně na mysli pana knížete. Počítám, že se to odehrálo (na ruské ambasádě) dnes nějak následovně?: B.M. Zdravím Miloši, tak jak jde panování? M.Z.: „Borisi Michajloviči, je to hrůza, samá práce, žádnej oddech- žádnej piknik pod korunou lípy s Dostojevskim v (levé) ruce a becherovkou v pravé (ruce), jsem totálně vyždímanej a navíc se o mě pokouší viróza (škrábe mě v krčku) a to mám před polednem odemykat Korunní komoru ve Svatovítské katedrále. B.M.: „Miloši, klid, lék už se nese!.....Tak „do pravý, do levý, .....brzdi, Borisi, brzdi, nejsem stonožka“. Jenom ty přípitky můžeme pouze tipovat.... na intelekt, za vlast, na porozumění, na spojenectví, či na mlčení? Možná došlo i na slib, že až se uvidí příště, v soukromí, musí si pořádně zarybařit. Who knows....(10.5.2013)

 • gjjm
  *****

  Na rozum! Na ten zapomeňte. To je hlavní klad tohoto filmu. Geniálně absurdní a jemně poetická ruská komedie, o partě ruských rybářů, kteří se omylem dostanou do Finska, a hlavně o vodce. Čímsi mi to připomínalo Slavnosti sněženek, ale upřímně řečeno se mi to líbilo mnohem víc :)) Skvělé herecké výkony (Michalyč v podání Alexeje Buldakova), sice nevynikají, ale stačí víc než bohatě, každá druhá scéna je geniální (nejvíc asi "láska na první pohled", pak ta se transformátorem / kadibudkou a ta o žížale, která nesmí chcípnout), scénář je promyšlený a vtipný, i když film se snad ve vodce i vyvolával. Jediná výtka je trochu divná kamera, ale u hláškového filmu to nevadí, taky mě trošku urážel ruský voiceover přes finské dialogy, ale jiný kraj, jiný mrav, a pokud rusky aspoň trochu nerozumíte, tak je vám to stejně jedno. Pokud potřebujete nárazově zlepšit náladu je Svéráz národního filmu jasná volba :) Ten prokurátor, to je náš člověk. Půl vědra vodky, celý ho vypil, a pak měl ještě v klubu přednášku o škodlivosti alkoholu. *** Tady je nějak hezky. My nejsme v Rusku, že ne?(10.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace