Pekařka z Monceau (festivalový název)

• francouzský

Boulangère de Monceau, La

The Bakery Girl of Monceau

Krátkometrážní / Romantický

Francie, 1963, 23 min

Eric Rohmer

Eric Rohmer

Tenhle krátkometrážní snímek si mě získal svým jednoduchým a přesto zajímavě natočeným příběhem, svou srozumitelností a opravdovostí.(16.7.2016)

Eric Rohmer - hledající.(17.11.2009)

Vypadá to, že jsem si našel oblíbeného francouzského režiséra. Tento film je první, který jsem měl možnost od něj vidět a hned si mě získal. Teď jen doufám, že další filmy budou minimálně stejně takové jako tento.(22.1.2011)

První ze série Morální příběhy a taky ten nejjednodušší a nejpříjemnější. Myšlenky které zná každý, bez kliček, jen 23 minut ale to svěžích. Rohmer mě tady příjemně překvapil. 4/5(7.11.2014)

Rohmerova první moralita mi byla sympatická svou skromností, nevtíravým, nestrojeným vyprávěním, které s „pařížskou“ ležérností ohladilo krizový životní břit tak, že se rána téměř okamžitě zajizvila. Drobný anekdotický příběh, prostý svým zdůrazněným ritualizovaným stereotypem (který odhalí svůj půvab v pekařčině úsměvu), bohatstvím všedních tvarů (a tváří), rozmanitého pohybu velkoměstských ulic, sálá podletní atmosférou a činí diváka účastna na tichých pochybách, které nakonec neomylně vedou k oltáři. Půvab zaslechnutého a navždy zapamatovaného.(29.7.2011)