To byla podívaná! 96%(29.1.2015)

Úžasný film. Mám toľko pocitov a tak málo slov, ktoré by ich vystihovali.(2.1.2017)

Zajimavy namet, celkem dobre zpracovany, sluselo by ovsem film prostrihat, zbytecne dlouhy a misty deji dochazi dech. Osobne moc nemusim filmy, kde je velmi tenka hranice mezi dramatem a komedii, zde mi to ale tolik nevadilo, nebot se britskemu humoru pramalo smeji. Vetsina postav celkem sympatickych, coz vzhledem k nametu dokaze prekvapit. Herecke vykony nijak mimoradne, ale dobre, nejvice se mi libil Paddy Considine.(21.3.2015)

Nějak jsem vůbec nevěděl, co od toho filmu čekat, a musím říct, že pokud jsem něco čekal, tak to nebylo tohle. Lidské drama, místy celkem komediální, o tom, jak se lesbičky a gayové pokusily pomoct stávkujícím horníkům. Ty postavy jsou prostě výborné a skvěle si to s nimi prožijete. Padají zde filmové homosexuální stereotypy, což je hodně fajn.(2.1.2015)

Roztomilé(18.2.2015)

O solidaritě, překonávání předsudků a tak vůbec... 1) Nedejme se příliš ošálit. Markova sbírka pro horníky mi připadla spíš jako snaha se zviditelnit než snaha pomáhat (alespoň ve filmu). 2) Bez ohledu na Markovu motivaci cítíme, že jeho počínání bylo správné, pokud je vnímáme jako solidární pomoc v nouzi. Musíme však přijmout základní premisu příběhu, že odboráři byli v právu. 3) Skutečný aktivista Mark Ashton zemřel na AIDS necelé dva roky po ukončení stávky ve věku nedožitých 27 let. 4) Ani zde nechybí poučení: Every woman is a lesbian at heart!(27.1.2016)

Musím přiznat, že jsem čekal trošku víc, zejména po komediální stránce, ale zase mě překvapil ten příběh samotný. Neměl jsem nejmenší tušení, že se něco takového v UK odehrálo, a jsem rád, že jsem se dozvěděl o jednom zásadním historickém milníku. Že tento příběh měl přímý vliv na to, že labouristé v důsledku aktivit LGSM přijali boj za práva LGBT menšiny do svého volebního programu, mi přijde jako dostatečně vypovídající o jeho významu. Ano, film byl mírně přeslazený, ale pokud se dnes žijící aktéři vesměs shodnou na tom, že zachycuje atmosféru a ducha celého počinu víc než věrně, čtyřem hvězdám se neubráním. A čím déle visím na Wikipedii a v databázích a čtu detaily o Lesbians and Gays Support the Miners, tím víc si cením toho, že tento film vznikl.(25.12.2014)

Místy trošku sentimentálnější, ale jinak zábavný pohled na zajímavou, ale dovolím si tvrdit, že v našich končinách než až tak známou událost z nepříliš hluboké historie. Herecké výkony jsou povedené, jak na straně "veteránů", tak "mlaďochů", i přes slušnou stopáž není film zdlouhavý, nesnaží se příliš moralizovat a příjemným bonusem je povedený soundtrack.(5.1.2015)

Řekl bych, že hodně osudová záležitost především pro brity a na nás ostatní až tolik nedopadá. Víme, že gayové a lesbičky neměli na růžích ustláno nikde, ale v Pride je všechno zatraktivněno krizí horníků (a celé Británie) za působení Margaret Thatcher a to je na ostrovech velice citlivé téma. Navíc je všechno inspirováno skutečnými událostmi, kdy se skupina LGSM postavila za waleské horníky a ti pak posléze za ně. V obsazení máme plno skvělých britských herců doplněných o naše oblíbené seriálové hvězdičky. Co se tedy pokazilo ? V mých očích to je nejednoznačnost uchopení látky. Vtipných momentů není dost a pro drama zde chybí určitá osudovost a velké věci jsou zde zmíněny jen tak mimoděk. Bavilo mě se dívat na Pride, ale těžko se podívám znovu.(15.2.2015)

75-80% ... Štandardne dobrá britská dramédia. Tentokrát na pozadí boja za práva homosexuálov a baníkov. Výborná charakterizácia postáv, výborná hudba v pozadí. Zábava zaručená. Avšak chýbal mi tam WOW moment, preto "nižšie" hodnotenie.(30.3.2015)

Příjemné retro z 80. let podle skutečné události. Úsměvné i dojemné, kostýmně i hudebně vydařené. Nejdříve happy, ale postupně přituhovalo. Taky jsem se trochu obávala těch rudých praporů a sepnutých pěstí, ale ono to je v tom anglickém podání docela jiné :-) Dobré herecké výkony a lidský příběh určitě na zamyšlení. Tragikomické ladění filmů mám moc ráda, přijde mi většinou dost ze života, takže za mne spokojenost.(10.10.2015)

• LadyPupu

Hodně zajímavé téma zpracované hodně nezajímavým způsobem.(17.4.2017)

Bristké, skutečné, pozitivní, podporující, milé. Tohleto jako můžu. Spousty sympatických lidí vymýšlejících podporu horníkům a své komunity. Nakonec vznikne přátelství, které vydrží. No prostě veselý britský snímek plný pozitiv. A navíc podle skutečné události. ..ach jo, ty jejich krajinky mě prostě dostávají.. (18.4.2015)

Britové to mají zkrátka v malíku. Skvělá zábava. Skvělý film. 90%(6.1.2015)

• Johnny.ARN

No čo Vám poviem. Ďalšia dráma na základe skutočných udalostí, ktorá mňa osobne ale ničím nezaujala. Na druhej strane, čakal som že to bude viac iritujúce, ale to sa našťastie nesplnilo a dalo sa to dopozerať do konca. 2 z 5(10.2.2016)

Vynikající obsazení, téma, které je pro mnoho lidí hodně velikým "problémem" do dnes a pro mě je hodně důležité :) Líbilo se mi, s jakým "klidem" to natočili a ukázali tam stinné stránky, které s tím souvisí. Úžasná pro mě byla především Imelda Staunton, kterou mám ráda hlavně pro to, že nevyhýbá ani takovýmto rolím a ohromně jí to tam slušelo. Film bych doporučila každému, kdo podporuje gay a lesby. Horníky nemusí :) :) A nepřišlo mi to jako nějaký "velkofilm" a nehráli si zbytečně na něco monumentálního, jelikož ono samo toto téma a prostředí je veliké :)(1.5.2017)

Co je na tom, že je někdo teplej, černej nebo zhulenej. Docela jsem se filmem pobavil a zamyslel nad svojí homofóbií a vlastně nejsem, jen mi to přijde divný. Každopádně lidi by si měli pomáhat i přes všechny předsudky a svoje nesouhlasné postoje, jako se právě ve filmu tepláci a lízačky postavili za horníky. Nicméně založeno na pravdivé události, jen mě mírně zaráží, že se to nezfilmovalo už daleko dříve.(19.2.2015)

No, už dlouho se mi nestalo, abych na konci filmu takhle brečela.(22.11.2015)

• Aljak

Fíha, o takom niečom som ani netušil, že sa udialo. Naozaj nevšedné spojenie homosexuálnych aktivistov a štrajkujúcich baníkov. A neuveriteľné, že ono to napokon aj fungovalo a vzájomná podpora sa ujala aj dlhodobejšie. Námetovo teda naozaj zaujímavý film. Ale musím priznať, že o týchto udalostiach a formovaní LGBT by bol určite vhodnejší dokument ako hraný film, ktorý v mnohých ohľadoch pôsobil dosť monotónne a bez poriadnej dejovej línie. Herecké výkony boli síce na vysokej úrovni, ale film ako celok by som naozaj radšej vymenil za dokumentárne spracovanie.(3.1.2015)

Filmu musím přiznat několik velkých plus, které jsou ovšem dost subjektivního charakteru. Předně jsem ocenil krásnou britskou angličtinu, protože američtina se mi pomalu zajídá; dál jsem musel uznat, že herecké výkony (zejména famózní Bill Nighy) byly skvělé. No a taky mi sedla atmosféra thacherismu 80. let, to je něco pro mě. Pak ovšem nastupují negativa; v závěru se film zvrhával do nějakých nepochopitelných událostí, které nedávaly smysl a taky některé postavy se zachovaly opravdu v rozporu se zdravým rozumem, tudíž jsem byl dost zmaten. Největší problém mám ovšem s tím, že film je opět z těch, které prezentují gaye jako charakterní, inteligentní, vtipné, angažované, krásné, citlivé a umělecky založené charaktery, které se hrdě potýkají s nepřízní většinové společnosti. Nic není v realitě dále skutečnosti. Osobně jsem poznal celou řadu homosexuálů, a byli to bez výjimky zbabělé, plačtivé, alkoholické, hloupé, zákeřné, promiskuitní, slizké a tragické trosky, kterých jsem si jako osobností vůbec nemohl vážit. Tito hnusáci opravdu nezvedli hrdě vztyčenou hlavu a nemávali prapory s nápisy GAY PRIDE, namísto toho vedli své ubohé noční životy v nějakých ohavných hernách a za skutečné i domnělé ústrky se zákeřně mstili na všem a na všech. Film, jakým je Pride, zapadá do nekonečné série korektních snímků o homosexuálech, jež jsou ovšem velikou lží a vnímám je jako zločin na divákovi.(8.1.2015)