Myslel jsem si, že to bude strašná šílenost, ale vyklubal se z toho celkem fajn film.(20.6.2016)

Už som videl všeličo - opice rozprávať (Dawn of the Planet of the Apes), strom kráčať (Guardians of the Galaxy), so softwérom randiť (Her), no také nezvyklé spojenie aké zobrazuje tento snímok (Miners x GLs), navyše fakticky podložené, až doposiaľ nie, a to by sa ani pán Jackson nemusel hanbiť, so svojim spojením, pre ktoré sa i samotný J.R.R musel zopárkrát v hrobe poobracať (viď The Hobbit 2/3 a vzťah Kili - Tauriel). Každopádne aj napriek tomu, resp. vďaka tomu ide o pomerne nápaditý kúsok, z ktorého srší fajn energia, za čo môže poďakovať, okrem iného, predovšetkým známym tváram v podobe Billa Nighyho a Imeldy Staunton. Historicky možno korektný, no skutočnosť prifarbujúci a skresľujúci film - za účelom zaujať a pobaviť diváka - so zopár "klišé" a trefne zvoleným soundtrackom.(5.2.2015)

Těžko říct, kolik z toho je k historii přidáno, snad ne moc, protože pro mě jednoznačně nejlepší film 2014. Možná jsem jich viděl málo, ale i tak. Na tenhle jsem se těšil už podle trailerů a nezklamal. Babči tam jednoznačně válely a mělo to, alespoň podle mě, přiměřenou a uvěřitelnou dávku emocí. A člověk se zase něco víc dozví o tom, o čem nemá možnost se dohmátnout z běžných zdrojů.(11.2.2015)

• Chmur

Přiznávám bez uzardění, že jsem lehce homofóbní. Přesto, obsahově mi film vůbec nevadil, ba právě naopak. Solidarita je jedna z věcí, která obecně společnosti chybí. Problém byl z mého pohledu ve zpracování. Pride je prostě nudný film a ještě k tomu docela dlouhý. Na komedii je málo vtipný a na drama málo dramaticky. Takový anglický čaj mdlé chuti, který si už podruhé nedáte.(11.2.2016)

Retro, 80. léta, Anglie (Wales!), Nighty a spol. G&L, horníci, Thatcher(ová), komedie/drama (či dramedie). Dost divoká kombinace, která ale funguje od začátku do konce. Chvíli vážné, chvíli vtipné, přesně na hraně mezi dvěma žánry. Mám z toho podobný pocit jako z Pirátů na vlnách. - 80 %(5.1.2015)

Strašnej happy-good-feel filmek, u kterého jsem se ale zase jednou řádně pobavil. Zábavné, i když příběh opět jako vždy- vše parádička, zvrat-posere se to a nakonec vše dobře dopadne, vše jede jako hodinky, takže to vubec nevadí.. Skupina LGSM bavila, stejně tak skupinka ženskejch s těma důchodkyněma. Při tom všem super soundtrack a ani mi nevadí, že vlastně nevím jak to doopravdy bylo. Rozhodně stojí za kouknutí, třeba si i někdo pobrečí :) 8,5/10 A možná přijde i Maestro Moriarty.(13.1.2015)

Na to, jak to bylo teplé (a bylo to teplé dost), to bylo vtipné a vážně jsem si to užil, takže asi fajn a to přesto, že jsem na to šel s určitými předsudky.(2.2.2015)

Pěkně pojatý a zajímavý britský film s pro mne méně známými herci, až na Billa Nighyho, který zahrál jako zbytek herců svou roli výborně. Pestré téma v pestré době na peprných a přesto chladných ostrovech, kde spolupráce a jednota na první pohled dvou jednoznačně odlišných skupin přináší ovoce úspěchu. Tato historická událost a s ní spojený snímek Pride je velmi plodný zejména po sociologické stránce a poskytuje důležitou zprávu o tom, že všichni máme svá práva, ať jsme dělníci utiskováni vládou a policií nebo ať jsme lesby a gayové prožívající totéž. Jen o ta práva a svobody nepřestat bojovat, ale také si nenechat ujet vlak... 80%(5.2.2015)

Opravdu hodně silný film ... Na Pride jsem se těšila už od první chvíle, co jsem o něm slyšela. Nejen díky skvělému obsazení, úžasnému tématu, ale hlavně na Andrewa Scotta v roli gaye, který byl mimochodem naprosto famózní. Pride je jak výborná komedie, tak výborné drama. Chvílemi se člověk opravdu skvěle nasměje, chvílemi se mu derou slzy do očí ... Každopádně film naprosto stoprocentně splnil moje očekávání. Zpracování tak silné události do velmi příjemné komedie je opravdu vynikající. Jeden z nejlepších filmů s LGBT tématem, které jsem kdy viděla!(30.6.2015)

Je to natočené z pohledu LGBT komunity, která to rozhodně neměla jednoduché. O hornících se toho moc nedozvíme. Není to jeden silný příběh, ale mozaika osudů představující se slušnou věrohodností ideu, že to co z dálky vypadá jako banda zvrhlíků, jsou zblízka docela normální lidi. Ve výsledku je milé a působivé. Matthew Warchus mohl více zapracovat na motivacích jednotlivých postav. U té zapšklé švagrové jednoho z hlavních protagonistů se jich nabízí hned několik, ale zůstává jen černobílou zarputilou figurkou.(28.8.2015)

S odstupem času lze o někerejch událostech vyprávět s nadhledem a trochu to zlehčovat. A to je dobře, protože díky tomu zrovna tenhle film výborně funguje jako komedie s minimem takovejch těch vážnejch a nepříjemnejch okamžiků. Něco jako The Boat That Rocked (ač příběh Radia Rock je smyšlenej, byť volně založenej na existenci skutečnejch pirátskejch rozhlasovejch stanic v UK), kdy díky skvělejm hercům (Imelea Staunton je okouzlující a má zde i svou roli Levandule Brownová, takže další film s úspěšnou a kvalitní herypotrovskou infiltrací) výborně šlape ne právě ideálně vymyšlenej scénář. Zaslouženejch 80% i za těch pár slov ve velštině.(28.8.2015)

Niekedy je dobre ist na film bez ocakavani. A tiez bez predsudkov. Potom sa moze stat, ze budete milo prekvapeni, tak ako som bol ja. Praca s klise, gycom a s emotivnym vydieranim su veci, ktore sa obycajne nepodria a vo filmoch ma stvu. Len jeden film mi vyhnal slzu z oka. Hon. Dokym som nevidel tento film. Nie vzdy mi to bolo prijemne, ze ma ta hra kvalitneho gyca tak dojima, ale to bol zamer. Myslienka bola tiez zaujimava. Film razi striktne lavicovy pohlad na svet a oponuje voci Thacherovic politike. Som zastancom jej politiky, lebo viem, ze na makrourovni bola spravnejsia. Lenze tu je pohlad zospodu, akokolvek gycovy, zachytavajuci realitu. A teraz si vyber, mily praviciar. Lavica nevidi ludi ako masu jedincov, ale ako jedincov tvoriacich masu. A tak to bolo i zobrazene, ziadne hlboke skumanie charakterov a motivacii ich chovania, ziadna minulost, len dej zobrazeny na platne. Bomba.(16.9.2015)

Krásný film pro lidi bez předsudků, strašný pro ty ostatní. Chvíli jsem váhal nad hodnocením, ale ten velšský akcent (zní trochu jak naši učitelé na základkách, že? heh ) a boží soundtrack si vlastně zaslouží plné hodnocení. Scéna se spontánním rozpoutáním sborového zpěvu písně 'Bread and Roses' ve špinavé putyce zapadlé vesničky Onllwyn na počest solidárních gayů a leseb z Londýna je vážně dojemná. Thumbs up for those poufs 'n' dykes !(25.9.2015)

• markotter

Unylá sračka, která občas "zahřeje u srdíčka", ale jinak postrádá jakýkoliv emocionální náboj. Všichni, až Na Thatcherovou a pár chudáků, kteří nesnesou, že jim do městečka přijela vzácná návštěva jsou sympatičtí a šíří okolo sebe optimismus a dobrou náladu. Ale těch zlých také pomalu ubývá a nakonec skoro všichni drží za jeden provaz a pochodují za práva všech. Přitom to, že se sejdou horníci a gayové/lesby na jednom místě na víc než hodinu skýtá pro filmaře obrovské možnosti a já nevěřím, že to takhle hřejivě ve skutečnosti opravdu probíhalo.(3.1.2016)

Každej pátej horník je teplej.(5.8.2016)

Tohle na Britech miluju - mají zajímavou historii, mají skvělé herce a umí točit milé filmy. Trochu mi to připomnělo mojí oblíbenou komedii Do naha. Už teď se těším, až se na film podívám znovu a pokud budu stejně nadšená, tak zvýším na plný počet.(4.5.2015)

Zpočátku trochu divné, ale postupem času člověk pochopí o co jde a proč je to natočeno tak jak je. Postupem času pak člověk chápe, že to tak mohlo skutečně být, herci hrají více než příjemně a vůbec příběh, který psal sám život, je více než zajímavý. Výborný počin, skutečně.(19.4.2016)

Rozumně sladěný mix komediální a vážné složky. Navíc mám rád filmy, které mi přiblíží nějakou historickou událost, o které jsem nevěděl, a přitom určitě měla svůj význam. 75%(27.9.2017)

S odstupem dvou dnů hodnotím tenhle krásný a laskavý film o vážných tématech. Povedl se po všech stránkách. Super hudba, super herecké výkony, prostě vše jak má být a divák si jen užívá. Tedy já jsem si to užil náramně, A žena neusnula, takže další jasný ukazatel, že tenhle film má něco do sebe. 84%(9.1.2015)

Svým zpracováním mi film připomíná Formanovy rané filmy,kdy často využíval neherce a dařilo se mu tak navodit atmosféru "opravdovosti". Tady jde i o opravdovost historicky danou,takže dění okolo hlavních hrdinů je zcela autentické. Děj je zpracován v minimalistické formě,jednotlivé scény netrpí žádným přehnaným moralizováním a je tu řada více či méně úsměvných momentů. Prostě další britský film, na který je radost se dívat,byť nedosahuje kvalit filmu Billy Elliot (taky se odehrává ve stejné době).(8.8.2015)