poster

Strangerland

 • Irsko

  Strangerland

Drama / Thriller

Austrálie / Irsko, 2015, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pajkenzi
  *

  Jednu hvězdu za to že jsem od tohohle filmu čekala hodně, a dostala jsem 2hodiny promarněného času strávený nad tím co bude dál, a dostalo se mi úplné nic, nic co by mě nějak nadchlo a co by mi dalo šanci aspoň na průměrné hodnocení... Ještě v půlce to drželo svůj průměr pak to spadlo na bod mrazu... Hodně velké zklamání.(27.3.2017)

 • Aljak
  ***

  Vzhľadom na podpriemerné hodnotenia som nič extra nečakal, ale podľa mňa to nebolo až také hrozné. Zápletka vcelku zaujímavá, len škoda že po dejovej stránke to bolo také nezáživné a mám pocit, že tomuto príbehu by naozaj veľmi pomohla retrospektíva, ktorá by nám objasnila Cathine psychologické rozpoloženie a jej skratové správanie. Bez toho to bolo také neúplné, hoci sa o tom dozvedáme medzi rečou počas niektorých dialógov. Ale inak sa to celkom dalo, páčila sa mi na tom tá melancholická atmosféra plná zúfalstva. Len škoda, že koniec vyznel dosť neurčito...(29.7.2016)

 • castor
  ***

  Nezávislá vlaštovka, u které má divák občas pocit, že na střihače už jaksi nezbyl honorář. Stříhat se totiž mělo. Beru, že pár scén na první pohled vypadá, že jsou nedůležité, nicméně své místo v ději mají. Jsou ale i takové (a není jich málo), které jsou silně navíc. Ponurá atmosféra, spousta leteckých záběrů, vyprahlá krajina, vyprahlé manželství. Pouštní bouře přinese v malém australském městě pro řadu lidí hodiny práce navíc, pro rodiče dvou dospívajících dětí pak dny zoufalství a beznaděje. Otázky, které jsem potřeboval zodpovědět, jsem získal, něco (cokoliv) navíc však nikoliv!!(24.7.2015)

 • gegina31
  odpad!

  Tak to byla hodně velká sračkojízda. Už je to dlouho, co mě nějaký film takhle vytočil. Bylo to naprosto o ničem. Natahovali to jak jen mohli. Děj by se dal shrnout tak do 30 minut. Výborný námět, se kterým by se dalo nádherně vyhrát a někdo ho takhle totálně zkazil. Věčně tam ukazovali tu odpornou vysušenou australskou krajinu, kterou jsme se měli přepokládám kochat. Celý film jsem byla rozhodnutá dát 3 hvězdičky, ale konec nekonec mě nasral tak, že jsem nemohla jinak, než dát odpad. Opravdu ubohé.(21.7.2015)

 • emma53
  ***

  Nemohu upřít vynikající herecké kvality obou hlavních protagonistů, to v žádném případě, ale oni se Cath s Mattem ocitli v tak hluboké krizi, že jsem v ní byla za chvíli také. Ovšem přemýšlela jsem, jestli to není spíš tím prazvláštním zpracováním, kde se mi zdálo, že mě moc tlačí do nějaké formy, kterou jsem nebyla schopná zcela přijmout za svou a nebo jsem neměla ten správný drámovečer. Chápu, že je záměrem, aby se divákovi nechal prostor pro jeho fantazii, ale snad ne zase tolik, abych na konci neměla celý vagon pro mě dost důležitých, nezodpovězených otázek. Ta dlouhá stopáž, která měla zřejmě dotvořit tu ponurou atmosféru, byla přece jen trochu přepálená, ale nejsem žádný odborník, tak budiž. Ale ty scenérie z leteckého pohledu byly přenádherné i když bydlet bych v Nathgari rozhodně nechtěla. Za zhlédnutí tenhle snímek pro ty, kteří mají rádi tajemnou a zvláštní atmošku, rozhodně stojí.(15.7.2015)