Strangerland

Kim Farrant

P.J. Dillon

Veronika Jenet
  • gegina31

Tak to byla hodně velká sračkojízda. Už je to dlouho, co mě nějaký film takhle vytočil. Bylo to naprosto o ničem. Natahovali to jak jen mohli. Děj by se dal shrnout tak do 30 minut. Výborný námět, se kterým by se dalo nádherně vyhrát a někdo ho takhle totálně zkazil. Věčně tam ukazovali tu odpornou vysušenou australskou krajinu, kterou jsme se měli přepokládám kochat. Celý film jsem byla rozhodnutá dát 3 hvězdičky, ale konec nekonec mě nasral tak, že jsem nemohla jinak, než dát odpad. Opravdu ubohé.(21.7.2015)

• MartinezZ

Příběh o ztracené kurvičce jedné pošahané australské rodiny, jež zbytečně svou existencí narušuje poklid okolí. Nezajímavá ultranuda s psychomagory, která mohla být při troše štěstí a umu scénáristova i jakýms takýms filmem. A tak zůstala jen ta vyprahlá Austrálie , přičemž kvůli ní samotné ale nemá naprosto smysl s tím ztrácet čas ani místo na disku.(5.8.2015)

Nezávislá vlaštovka, u které má divák občas pocit, že na střihače už jaksi nezbyl honorář. Stříhat se totiž mělo. Beru, že pár scén na první pohled vypadá, že jsou nedůležité, nicméně své místo v ději mají. Jsou ale i takové (a není jich málo), které jsou silně navíc. Ponurá atmosféra, spousta leteckých záběrů, vyprahlá krajina, vyprahlé manželství. Pouštní bouře přinese v malém australském městě pro řadu lidí hodiny práce navíc, pro rodiče dvou dospívajících dětí pak dny zoufalství a beznaděje. Otázky, které jsem potřeboval zodpovědět, jsem získal, něco (cokoliv) navíc však nikoliv!!(24.7.2015)

Vzhľadom na podpriemerné hodnotenia som nič extra nečakal, ale podľa mňa to nebolo až také hrozné. Zápletka vcelku zaujímavá, len škoda že po dejovej stránke to bolo také nezáživné a mám pocit, že tomuto príbehu by naozaj veľmi pomohla retrospektíva, ktorá by nám objasnila Cathine psychologické rozpoloženie a jej skratové správanie. Bez toho to bolo také neúplné, hoci sa o tom dozvedáme medzi rečou počas niektorých dialógov. Ale inak sa to celkom dalo, páčila sa mi na tom tá melancholická atmosféra plná zúfalstva. Len škoda, že koniec vyznel dosť neurčito...(29.7.2016)

• Pajkenzi

Jednu hvězdu za to že jsem od tohohle filmu čekala hodně, a dostala jsem 2hodiny promarněného času strávený nad tím co bude dál, a dostalo se mi úplné nic, nic co by mě nějak nadchlo a co by mi dalo šanci aspoň na průměrné hodnocení... Ještě v půlce to drželo svůj průměr pak to spadlo na bod mrazu... Hodně velké zklamání.(27.3.2017)