poster

Strangerland

 • Irsko

  Strangerland

Drama / Thriller

Austrálie / Irsko, 2015, 112 min

Režie:

Kim Farrant

Kamera:

P.J. Dillon

Střih:

Veronika Jenet
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  **

  Umělecky jsem viděl už hodně věcí, ale písečnou bouři v Austrálii ještě ne. Strangerland tlačí na pilu jako svině a přitom se jedná v podstatě o klasické drama, ve kterém se ztratí dva haranti jedné rodiny. Jenže film z toho udělá kovbojku a svádí nás k různým myšlenkám. Nejhorší na tom všem je, že ani sexuální scéně s Nicole Kidman v tomhle filmu prostě nevěříte. Nezbývá tedy nic jiného, než se zaměřit na úžasnou kameru, která to jediná vyhrála. To, že ale bude ve špatném filmu, mohl horko těžko někdo tušit.(30.7.2015)

 • emma53
  ***

  Nemohu upřít vynikající herecké kvality obou hlavních protagonistů, to v žádném případě, ale oni se Cath s Mattem ocitli v tak hluboké krizi, že jsem v ní byla za chvíli také. Ovšem přemýšlela jsem, jestli to není spíš tím prazvláštním zpracováním, kde se mi zdálo, že mě moc tlačí do nějaké formy, kterou jsem nebyla schopná zcela přijmout za svou a nebo jsem neměla ten správný drámovečer. Chápu, že je záměrem, aby se divákovi nechal prostor pro jeho fantazii, ale snad ne zase tolik, abych na konci neměla celý vagon pro mě dost důležitých, nezodpovězených otázek. Ta dlouhá stopáž, která měla zřejmě dotvořit tu ponurou atmosféru, byla přece jen trochu přepálená, ale nejsem žádný odborník, tak budiž. Ale ty scenérie z leteckého pohledu byly přenádherné i když bydlet bych v Nathgari rozhodně nechtěla. Za zhlédnutí tenhle snímek pro ty, kteří mají rádi tajemnou a zvláštní atmošku, rozhodně stojí.(15.7.2015)

 • Pajkenzi
  *

  Jednu hvězdu za to že jsem od tohohle filmu čekala hodně, a dostala jsem 2hodiny promarněného času strávený nad tím co bude dál, a dostalo se mi úplné nic, nic co by mě nějak nadchlo a co by mi dalo šanci aspoň na průměrné hodnocení... Ještě v půlce to drželo svůj průměr pak to spadlo na bod mrazu... Hodně velké zklamání.(27.3.2017)

 • maddy
  ***

  Strangerland, Strangermovie. Vynikajúce herecké výkony, úchvatná kamera, pútavá príroda, slušná depresívna atmosféra, tiesnivý hudobný doprovod a neuveriteľne nedotiahnutá réžia. Nicole Kidman tu je opäť dokonale presná, z netradičného prostredia doslovne sála neznesiteľná páľava, prach a pot, ale film sa až zbytočne prehnane tlačí do nanajvýš ponurej polohy, kde sa mu to pomalým budovaním príbehu prvú hodinu ešte celkom darí, no v tej druhej dopláca na ľahko prepálenú stopáž. Odďaľuje sa pátranie, postavy sa chovajú čoraz podivnejšie, respektíve za celé dve hodiny neupustia od rovnakej podivnej polohy až to začne byť nezaujímavé. Celé je to tak odťažité, že napriek silnej téme tomu v podstate chýba jediná emócia a záveru aj akýkoľvek climax moment. Mám rád filmy, ktoré nechávajú divákovi priestor na vlastnú interpretáciu alebo pospájanie si súvislosti, no Strangerland zanechá iba pocit zbytočne nedopovedaného. S hodnotením som tak na vážkach, jednak skvelá forma podobná napríklad austrálskemu Rover, na druhej strane však réžia bez života. CELKOVO: 3* (6/10)(24.7.2015)

 • MartinezZ
  *

  Příběh o ztracené kurvičce jedné pošahané australské rodiny, jež zbytečně svou existencí narušuje poklid okolí. Nezajímavá ultranuda s psychomagory, která mohla být při troše štěstí a umu scénáristova i jakýms takýms filmem. A tak zůstala jen ta vyprahlá Austrálie , přičemž kvůli ní samotné ale nemá naprosto smysl s tím ztrácet čas ani místo na disku.(5.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace