Zvláštní příběh rodiny F

The Family Fang

USA, 2015, 105 min

Solidní herecká skvadra natočila zvláštně definovatelný film o jedné ne úplně standardní rodinné skvadře. Nevím, jestli je to úplně takový průser, jak to tady vypadá u zdejších hodnotitelů, ale u mně to docela i prošlo. Žádná hitparáda se nekoná a herecké role jsou daleko normálnější, než byste na první pohled tušili.(10.5.2017)

Jasona Batemana mám rád ako herca, no ako režisér ma zatiaľ moc nepresvedčil. Zaujímavý nápad, pár zábavných momentov a hlavne výborný Ch. Walken, ktorý aj v tomto snímku svoju strelenú postavu excentrického, polobláznivého, avantgarného umelca zobral smrteľne vážne. Normálne ma presvedčil, že nie je nič dôležitejšie ako behať po uliciach a robiť si z ľudí žarty v štýle napr. toho prepadu v banke, to bola asi najlepšia scéna. To je ale asi tak všetko to pozitívne. Žiaľ je tu až príliš veľa nudy utopenej v pohodlnej ležérnosti na to, aby ma to ako celok výraznejšie zaujalo. Tiež by som na záver ešte pridal nejaký nápad a rozhodne by som film aj úplne inak dramaticky poňal. Slabý priemer. 55/100(17.5.2017)

Skvělé herecké obsazení, ale kvalita už tak skvělá není. Příběh je takový jednotvárný a celkem nudný, i přes to, že se tam vlastně pořád něco děje a divák by se měl bavit. Je rozhodně vidět, že za tvorbou stojí Jason Bateman, jelikož on je stejný jako celý film, monotónní a tuctový.(12.5.2017)

Zvláštní film na hodně zvláštní téma. V zásadě se jedná o rodinné drama, ale to, že se jde o netradiční famílii, to celé posunuje trochu jinam. Každopádně byť se na to dá v pohodě koukat, něco tomu chybí. Bateman z mého pohledu málo tlačil na dramatickou rovinu a ničím jí nenahradil. Dokázal bych si představit víc komediálních prvků i nějakou kriminalistickou linku. Takhle to bylo strašně chudé. Alespoň že herci nezklamali, ačkoliv od všech zúčastněných už jsem samozřejmě viděl lepší výkony. Bateman si tady ukousnul příliš velký krajíc a i když vyloženě nezklamal, tak ani nijak zvlášť neuchvátil. 50%(21.8.2017)

Lehce bizarní film, který ale přitom funguje bez toho, aby měl jakékoli fantaskní prvky. Prostě jen ukázka toho, jak je jedna rodin hodně divná, ale stejně funguje, i když s tím, že vlastně vůbec nefunguje. Padne tam ale skvělá myšlenka: Pokud se bojíte, že svoje děti nějak zkazíte, nebojte se, udělá to každý.(31.8.2017)

• Aljak

Už druhý celovečerný film v podaní Jasona Batemana ako režiséra, a opäť nič extra. Aj keď v tomto prípade sa originalita určite uprieť nedá, no celkový dojem nedosahuje ani len hranicu priemeru. A to keď som videl to herecké obsadenie ( Nicole Kidman, Christopher Walken, či samotný Jason Bateman), tak som sa celkom tešil. Ale asi zbytočne... Samotná idea filmu bola síce zaujímavá a pozoruhodná, ale to dejové prevedenie ma takmer vôbec nenadchlo - akurát tak tie retrospektívy boli výborné, a taktiež melancholický záver. Celkovo tak niekde na pomedzí 2 a 3* (ale aj na tie tri hviezdičky by bolo treba ešte pridať).(14.3.2017)

Mám slabost pro Batemana, baví mě jeho přístup, jak hraje a režíruje. Jediné, co není na Family Fang dobré, je plastikami doprzněný obličej Kidmanové, který je odstrašující a zcela neguje její upřímné, ale marné snahy o mimiku. Popravdě nechápu, že jí kdokoliv může obsadit, ačkoliv její účast zde svědčí o nemnohosti nabídek... Ale scénář i zpracování jasně palec nahoru!(7.1.2017)

• ještěžiju

Ach jo, to jsou zase plky některých komentujících, až se mi zasekává myšlení. Tak byť není Kidmanka má velká oblíbemkyně, je o třídu lepší herečka jak samotný Bateman. Je otázka, jak by to dopadlo při možnostech .. jen režisér, jen herec .. když si dá tento dabl, je to slabota .. třeba by ze sebe jako herec dokázal něco vymáčknout, kdyby jej vedla ruka zkušeného režiséra. Nebo měl jen režírovat a jeho roli měl zastat někdo jiný .. a ani hudba nebyla vybrána podle mě vhodně .. ničím mě nezaujala a vytvořit tu správnou atmosféru především ve chvílích, kdy se odehrávaly ony performance nedokázala.(6.5.2017)

• BOURQUE

Tento film, ako aj scenár a réžia (sorry Jason), krváca z viacerých rán. Už dávno som sa necítil tak frustrovane ako pri sledovaní tohto filmu. Bohužiaľ, ani o hereckých výkonoch nemôžem hovoriť v superlatívoch, napriek tomu, že sa tu objavili N. Kidman a Ch. Walken. V obidvoch prípadoch sa jedná o priemerný „performance“. Osobné hodnotenie: 55% (*) (14.1.2017)

• bonovox

Príliš sterilný príbeh o jednej zvláštnej rodinke. Ani ústredná herecká trojka nezachranuje výsledok od slabého priemeru.(17.6.2017)

Zajímavý námět, ale film na mě působil tak nějak nevyváženě. Chvílemi jsem se dobře bavil, ale pak jsem zase měl takový divný pocit, takové pochybnosti o smyslu. Rozhodně je to film, o kterém můžete přemýšlet.(8.5.2017)

Jako naši s Kanadou, 2/3 s nasazením, poslední třetina úpadek do průměru až podprůměru. Výsledek tomu odpovídal - 1:4.(9.5.2017)

• kolemjdouc

film pro toho kdo si libuje až v obscénosti, protože tady to tvůrcům do ní skoro spadlo..Neboť to nese znaky pošahanosti už ve scénáři(25.11.2017)