Letní příběh

Francie, 1996, 113 min

Eric Rohmer

Eric Rohmer

Diane Baratier

Letní příběh mne zvláštním způsobem pohladil po duši, na konci jsem dost zalitoval, že to tak uteklo... Možná je to i tou skvělou Bretaní... A bral jsem skoro jako osobní ztrátu, že moula Gaspard nakonec z těch slečen neměl žádnou, a ani se nedostal na ten Ouesant. Tak nějak jsem se v tom poznal, včetně faktu, že na ten legendami opředený ostrov jsem taky chtěl a nakonec jsem tam ani já nebyl :-)(12.3.2012)

Opět spousta dialogů, ale oproti Jarnímu příběhu mnohem sympatičtější herci a příjemnější prostředí. Z úst mladých hrdinů občas vycházejí věty, jež by vyslovili spíš starší a životem zkušenější lidé, ale to je jen malá vada na kráse tohto velmi dobrého Rohmerova filmu, a navíc to není nijak rušivé, takže na to člověk hned zapomene.(23.3.2007)

Dnes jsem měla den, kdy mně Letní příběh vysloveně sednul a já si ho užívala, jak to jen šlo. Na to, že je září, tak je venku naprosto šílený počasí a tak jsem byla nadšená už jenom z pohledu na moře, na lidičky různě se povalujících na pláži, nebo koupajících se v moři a to teplo na mě téměř sálalo přes tu obrazovku. Moc příjemný film, který působil opravdu tak přesvědčivě a přirozeně, jako bych tam s Gaspardem i s jeho problémy, co vlastně se sebou a se svými vztahy má udělat, byla taky přítomná. Nakonec to vyřešil osmistopák a já se do toho nemusela vložit osobně, protože tu chuť jsem občas měla v tom dobrém slova smyslu. A i když to má poměrně delší stopáž, mně to uteklo tak rychle, že jsem to ani moc nepostřehla. Díky za takové fajn odpočinkové filmy.(26.9.2014)

• Bobofon

Po dvou hodinách sledování filmu jsem se podíval na hodinky a zjistil jsem, že uběhlo dvacet minut. Uznávám, že art je art, že umění chce svůj prostor a čas a obvykle ctím i častou květnatou upovídanost podobných francouzských filmů, ale tohle bylo opravdu moc. Jednání postav je nepochopitelné, nikam to celé nesměřuje a bylo mi úplně fuk, co se komu stane. Z utrpení nedokoukáno.(30.6.2009)

Příběh, který bude povědomý každému, kdo to aspoň jednou v životě zkoušel rozehrát na více stran. Pozitivní podívaná, která dává přesný návod, jak si co nejlépe užít léto a hlavním hrdinou chlapík, který si neumí vybrat mezi upřímnou sympaťačkou, rozmazlenou fiflenou a hysterickou polopřítelkyní. Jenže podobné nelogičnosti děláme občas všichni. Navíc tvůrcům děkuji za nečekaně realistický a přitom příjemný závěr, tohle prostě musel scénárista zažít.(31.3.2007)