The Veil

Horor

USA, 2016, 93 min

• korbitch22

Thomas Jane neuvěřitelně přehrává a svého maniakálního vůdce sekty si vysloveně užívá a to mi vůbec nevadilo, naopak to byl s námětem jediný dobrý aspekt dalšího zničeného potenciálu.Prazvláštní mix několika hororů by měl určitě navíc, kdyby se všichni nezavřeli v pár budovách někde na venkově a režisér nenechal nudné vybíjení herců jen občas rozseknout výtečnou lekačkou.Jessica Alba je sice neskutečně nádherná ženská, ale hereckýho talentu posbírala co Agáta Hanychová a tyhle holky by měli jen ukazovat svoje perfektní těla na obálkách časopisů a na herectví se vážně vysrat.Škoda, že finální pointa je ve finále zabitá buranským natočením příšerných vidláků v sektě, protože teprve finiš má koule a nést film či pokračování v duchu posledních pěti minut, měli bysme zaděláno na kultovní dvd masaker.Škoda...zase.49%.(6.3.2016)

• tron

Toto je absurdné. Film som si pozrel, dosť som ho pretrpel, ale nepostrehol som, že v ňom hrajú Thomas Jane, Jessica Alba ani Lily Rabe. Wtf. No ale čo už, život ide ďalej. Práve vcelku presvedčivý Jane (podobajúci sa na Matthewa McConaugheyho), ktorý inak povedzme si na rovinu nikdy nebol nejako ozrutne kvalitný dramatický herec, je ako šéf šialenej sekty najväčším plusom tohto zabudnuteľného béčka. On a jeho sekta. Všetko ostatné je nestrašidelné, takmer bez atmosféry, plné klišé a zameniteľných postáv.(29.3.2017)

• George Stobbart

Prúser na n-tú! Už keď som videl, že v tom má zase produkčné paprče mizerný Blumhouse, tak som tušil, že to nebude nič moc. Ale ono to bolo oveľa horšie. Na to, že tu nebol práve najmenší rozpočet ani neskúsené amatérske osadenstvo, to dopadlo až šokujúco zle. Druhú hviezdu dávam čisto zo srandy; pre absurdne komediálny prínos. Btw. Thomas Jane by asi potreboval ostrihať, pretože odkedy na hlave nosí to retro Tarzan háro, tak sa ocitá v čoraz väčších kravinách (snáď bude výnimkou aspoň nadchádzajúci "Before I Wake").(21.1.2016)

Som na vážkach, veľmi ťažké rozhodovanie. Úvodné nastolenie záhady spolu s postupným budovaním atmosféry mi privodili chrochtanie blahom, dokonca aj pár ľakačiek zafungovalo. Technické spracovanie ako i samotní herci ma tiež príjemne prekvapili. Akonáhle sa však začal dej kryštalizovať a rozmotávať, tak ma to paradoxne bavilo menej a menej. Možno to je tým, že pointa bola jasná už na míle dopredu, nehovoriac o tom, že samotné finále ponúklo len priemerné hororové vyžitie. Z druhej polovice preto dýcha len stereotyp, nezvládnutá koncovka a dozvuky tej výbornej prvej. Silné 3 alebo slabé 4 hviezdy, vyberám si tú prvú možnosť. 65/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour.(25.1.2016)

23. marca 1985 spáchalo štyridsať sedem členov sekty "Church of Heaven's Veil" masovú samovraždu. Okrem seba, otrávili smrteľnou drogou vytvorenou samotným lídrom Jimim Jacobsom i všetkých svojich potomkov. Teda až na jedno dieťa, malé dievčatko menom Sarah Hope. Tá sa po 25 rokoch nočných môr, ktoré ju neustále celý život prenasledujú, rozhodne v doprovode menšieho televízneho štábu, navštíviť dané miesto, aby sa raz a navždy vysporiadala z minulosťou. Niekedy je to však náročnejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. V jednom zo starších, opustených domov, nachádzajú množstvo video nahrávok, ktoré ozrejmujú skutočné dôvody úmrtia všetkých členov sekty. Ach tá naša Jessica. Tú len za ruku popadnúť, pred oltár dopratať, následne doma o radiátor pripútať a všetky dvere na sedem západov pozamykať. Pardon, nechal som sa trošku uniesť :) Phil Jihanou natočil dokonalý akčný kraťas "Dirty Laundry" a tak som bol plný očakávania, ako si poradí s mojim milovaným žánrom. No a čuduj sa svete, vďaka niekoľkým mrazivým scénam, pár skutočne vydareným lakačkám, to má odo mňa za túto ducharinku za silnú troječku. Teší ma fakt, že "The Vail" nie je žiadna lacnota, pričom vysoká kvalita spracovania je priam "hmatateľná". Samotný záver síce žiadna sláva, vytknúť by sa dalo tomuto snímku kadečo, ale ja som nadmieru spokojný - 65%(21.1.2016)