Reklama

Reklama

VOD (1)

Před třiceti lety spáchají členové náboženské sekty sebevraždu. Jediný, kdo přežije, je pětiletá dívka. Ta se v současnosti vrací s filmovým štábem na místo smutné události a snaží se zjistit, co tenkrát sektu zvanou Nebeský závoj vedlo k tomuto činu. Zjišťuje však, že pravda by mohla být děsivější, než si pamatuje. (Terva)

Recenze (65)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Sotva to začlo a už jsem jevil nezájem a věděl jsem, že to nebude nic pro mě. 40 minut nuda a s příchodem první vcelku povedené lekačky si film upoutal mou pozornost. Natočeno jakžtakž OK,pořád to na mě působilo však béčkovým dojmem. Potěší rozkošná Jessica Alba a můj oblíbenec Thomas Jane,který zde bohužel přehrává až moc nevkusně,což příliš dobrý dojem nedělá. Konec je divný, ale 3* za herce a dvě povedené lekačky dám. Z duchařin za poslední dobu je to alespoň koukatelné. Škoda, že se Phil Joanou nevydal raději cestou k Exploitationu. Gore jak dokázal v Dirty Laundry Punisherovi mu nedělá vůbec problém. 50% ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

The Veil Znáte tu situaci, kdy si sosnete film s tím, že si ho určo jednou pustíte, čas jde dopředu a vy se k filmu ne a ne dokopat, protože pokaždé dostane přednost něco jiného? Třeba mrdání nebo jinej film. The Veil je přesně ten druh filmu a tak se nám s Alíkem na něj v noťasu prášilo s tím, že jednou určo jeho den přijde. Přišel a to v den, kdy by to ani jednoho z nás ve snu nenapadlo. Plány byly totiž úplně jiné. Alík chtěl koukat na turnaj UFC 198 a já se nutně potřebovala celej večer věnovat práci na kompu. Co by se tak mohlo posrat? Nic až na jednu drobnost - Padnutí serveru v naší čtvrti. Alík měl po turnaji, já přišla o prachy a milej net s náma tedy vyjebal tak luxusně , že ani na to jebání nebyla nálada. Co s načatým večerem? No jooo máme tu přece The Veil. Tak jsme to "plní nadšení" pustili. The Veil měl určo radost že konečně přišel jeho velkej večer a rozhodl se nám odvděčit nevšedním zážitkem. Filmu bych neměla ani moc co vytknout. Snad až na pár maličkostí. Představte si že máte tejden zácpu a z nějakého důvodu žerete celej ten tejden jen med a pak konečně zamíříte směr hajzl. Tak první půlka filmu se táhne podobně jako by se táhnul váš výslednej týdenní produkt. Naštěstí to zachraňují postavy. Ty jsou totiž tak neuvěřitelně debilní, že Vám udělá radost každá co zdechne a ani neřešíte jak daná postava skapala, hlavně že je po ní. Ale abych nekřivdila jedna vyjímka se našla - Nick. Samo chcípne jako první když nepočítám jednu autonehodu. To už sem si říkala, že jedinej plus filmu bude koukat na prdel Jessice z Alba, která zde jakýmsi nedopatřením hraje. Ouha. Kolem pasu má uvázanou košili, takže jí na prdel není vidět. To už začíná kolosálně smrdět průserem. Co kdybych to vypla? Alík určo moc protestovat nebude. A tato má myšlenka asi film smrtelně vyděsila, nebo mu došlo, že stojí absolutně za vyliž prdel, fakt nevím co bylo tím faktorem, že se během minuty rozhodl otočit o 180 stupňů. Najednou všechny ty počáteční píčoviny začaly dávat smysl, objevilo se napětí, objevila se houstnoucí atmosféra, objevil se dokonce i Nick (neměl chcípnout?) a jako bonus Jessica, která díky pánbíčkářským rodičům nikdy ve filmu neukázala ani půlku bradavky, do sebe najednou nechá vrazit hned tři pěkně velký kolíky a dokonce u toho řve jak protržená. No ty krávo to se střihač a rejža vzbudili? Fakt že jo. A jako bonus krásný Happy End jako z pohádky. No nevím jak to The Veil udělal, ale z kolosálního průseru se mu povedlo transformovat na pohodovou záležitost, která se za sebe nemusí stydět a dokonce poputuje místo do koše do exterňáku. Zázraky se občas fakt kurva dějí...Jo a velmi důležité info na konec - POZOR, komentář obsahuje SPOILERY. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Toto je absurdné. Film som si pozrel, dosť som ho pretrpel, ale nepostrehol som, že v ňom hrajú Thomas Jane, Jessica Alba ani Lily Rabe. Wtf. No ale čo už, život ide ďalej. Práve vcelku presvedčivý Jane (podobajúci sa na Matthewa McConaugheyho), ktorý inak povedzme si na rovinu nikdy nebol nejako ozrutne kvalitný dramatický herec, je ako šéf šialenej sekty najväčším plusom tohto zabudnuteľného béčka. On a jeho sekta. Všetko ostatné je nestrašidelné, takmer bez atmosféry, plné klišé a zameniteľných postáv. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Trochu to připomíná variaci na předloňský The Sacrament, avšak s jedním rozdílem: kde Westův počin končil, tam tenhle film začíná. Co to znamená? Po hromadný sebevraždě přiběhnou na místo hladoví filmaři, kde je rádi uvítají neviditelní kámoši... Máme tu tedy další bubu duchařinu, která sice víc spoléhá na atmosféru než lekačky, ale je jí to bohužel k ničemu. A těžko říct proč. Rozhodně tomu nepomohla ona sestava v čele s Jessicou PAlbou, která tu hraje to svoje klasické (ne)dostačující minimum známé třeba z Oka, a hlavně podivná transformace Thomase Janea, zjevem avizující Jima Morrisona a kreací zase "stonožkového" Dietera Lasera. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Za mě opatrný approval - když je Blumhouse dostatečně sebekritický na to, aby necpal The Veil do kin, ale uvádí jej rovnou na VOD sítích, budu k filmu vstřícný a mírně pochvalné hodnocení udělím. Oceňuju viditelnou produkční kvalitu - pěkně natočený snímek, se slušnými herci, atmosféra sem tam vystrkuje růžky i díky hezky nasnímanému prostředí (mimochodem mnohem hezčí exteriéry než nedávný The Forest, který měl právě na nich stavět). S použitým filtrem ale někomu možná trošku ujela ruka a úplně nejvíc film sráží herecká kreace Thomase Janea, jehož přehrávání je mimo tabulky. Repektive tomu ani nelze říkat přehrávání, to je prostě over the top napsaná postava až parodických rozměrů, která ze zbytku filmu nepřirozeně vystupuje. A proto jej nelze brát úplně vážně. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Postava Jima Jacobse (Thomas Jane) je viditelně inspirována skutečným knězem Jimem Jonesem, vedoucím sekty Peoples Temple, jenž v roce 1978 nařídil členům spáchat hromadnou sebevraždu - spáchalo ji asi 900 lidí a Jones byl nalezen s prostřelenou hlavou. (t.mon)

Reklama

Reklama