Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

mykey77 odpad!

Prve scifi pri ktorom som zaspal. Niekolkokrat. Z Amy je mi na vracanie, a Hawkeye sa tiez nenatrapil. Triky 0. Dej cim dalej pozerate, tym vacsia sracka, az clovek nerozmysla nad tym co pozera, ale preco to pozera. Zvuky priserne, agresivne a zbytocne... Pointa uplny blud. ()

vesmir.posel

Film, který mění vědomí lidí obdobně, jako to udělal Avatar a Matrix. Film, na který jen tak nepřestanete myslet po jeho shlédnutí.. ()

crusader1 odpad!

WAU to bola kravina!!! Preco ten film nemal nazov "Jazykove okienko mimozemstana" :D To ze ma tento film 85% hodnotenie svedci iba o upadku ludskej inteligencie ()

phoebinka

Byla jsem z toho filmu tak nadsena, ze jsem si stahla hned puvodni povidku, ta me zatim moc nezaujala a spis se tesim na ostatni povidky z te knihy. Hudba je taky krasna. ()

energo

Konečně pořádně scifi, ale ne tradiční, jak by se dalo čekat. Film na přemýšlení a dokonce i s odkazem. Napětí by se dalo krájet. Ten kdo by čekal akci, efekty, útoky, a množství krve bude zklamán. Ten vliv cizího světa z filmu cítit a vygradování napětí dramatickou hudbou jde až do extrémů. I ti vetřelci jsou nestandartní. Film k zamyšlení. ()

Alagaesie

Něco jako Interstellar. Melodramatická část: fakt nejsem na slaďáky - ne, ne a ne. Kontaktní část: Osobně bych čekal, že armáda bude před kontaktem s dvanáctkou menhirů velkejch jak panelák a obsahujících čertví, co, víc ozbrojená - i když je otázka, esli by to pomohlo..Ject k "menhirům" v dekontaminačních overallech ale totálně neozbrojen, považuju prostě trochu za hazard. Nepochopím, proč tým nejdřív nevyslal jakousi sondu a pouštěl se do velkejch akcí, který je mohli ohrozit. (- pochopím: scénárista moc hulil) Amy Adams výborná. Withaker slušnej. Učící se hmota? Fubber, Venom, Obscurius. Pobavila intergalaktická komunikace. Chtěli kolonizovat? Symbolů měli fakt požehnaně. Ta klec s tím pisklavým hajzlem mě srala každej její záběr. Fakt výborná spooky atmoška. Zmíňka o Majhongu pobavila. Požadavky hmoty byly teda síla. Zajímavý bylo, že za "jazyk" Obscurialů mohla dcera lingvistky. Hezkej film. ()

Mzetko

Arrival je velmi originální a neobvyklé sci-fi, které ve skutečnosti ukrývá silné drama a hodnotnou emocionální stránku. Velmi pocitově připomíná Interstellar. ()

pretorij

Uplne jsem to nepobral. Budu asi potrebovat trochu casu a take se na to podivat jeste jednou. Kazdopadne atmosfera vyborna. Skvela az trochu psycho hudba. opravdu trak trochu jine sci-fi. Verim, ze po dalsim zhlednuti to bude za plnej. ()

Tom333

I bez 3D efektů se dá ještě natočit poctivá mysteriózní scifařina, která mě zabořila do sedačky. Famózní výkon hlavní představitelky, výborná pointa. Klaustrofobická, hutná atmosféra podbarvená úžasnou hudbou. Pětkrát *! ()

ivttw

Hned z první jsem to viděl jasně na název žánru, jehož jsem sám autorem – minimálně jsem o tom ještě nikde nečetl a neslyšel – neo-scifi (toť jen na vysvětlenou, proč název ani google nenajde). Jednoduše laserů, „nadpřirozené, hypermoderní“ techniky (nikoliv technologie) a přehršle efektů už bylo dost – lidé si zvykli na teleporty a neexistující zbraně, o které se opíralo dřívější sci-fi a dnes už to pro ně není nic nového. Dnešní hity v žánru sci-fi s sebou vždy nesou jakési hlubší filosofické poselství, delší zamyšlení a nebo se soustředí na osobní požitek. Příklady, v jejichž duchu se nesou i Příchozí, může být třeba Interstellar nebo Gravitace, do toho bych přimíchal Den nezávislosti, kde je invaze mimozemšťanů, kteří nekomunikují pomocí slov, ale pomocí telepatie (v Příchozích se jedná o komunikaci prostřednictvím pocitů), přidáme soundtrack v některých rysech podobný Pátému elementu a Příchozí jsou na světě. V Interstellar se letí ven z naší galaxie poznávat lidstvo budoucnosti, v Příchozích přilétají mimozemšťani, aby pomohli lidstvu poznat samo sebe právě teď a posunout se dál. Dost bylo ale srovnání. Když jsem film shlédl a viděl závěr, říkal jsem si, že by bylo určitě dobré si film shlédnout ještě jednou, ale pak jsem si uvědomil, že některé pasáže, které pracují s napětím a neznámem (minimálně při prvním setkání s UFO až na hranici přehnanosti), by mě nudily. Nebylo by náhodou zajímavější nechávat při úvahách přicházet jednotlivé flashbacky tak, jako to bylo ve filmu a postupně tak poskládat jednotlivé díly skládanky? A nebylo by ještě zajímavější zkusit vnímat celý film tak, jak sám naznačoval – ne „naším“ chápáním lineárně v čase, ale jako jeden celek? Musím říct, že pokud se nejednalo čistě o odpověď na výše zmíněné filmy posledních let a tvůrci se opravdu snažili přinést jakési poselství, museli při vymýšlení scénáře buď hodně fetovat nebo navštěvovat „buddhistického“ guru a nebo jsou vážně geniální. Pokud bych měl přirovnat první základní myšlenku k východní filosofii – při meditaci se člověk snaží vnímat přítomnost natolik, až se celá rozplyne a čas přestane hrát roli. Člověk přestane hrát roli, protože s časem se rozplyne i jeho ego. Co se má stát, stane se. My hrajeme jen roli v příběhu, jehož události jsou důležité pro to, aby se právě toto všechno stalo, nehledě na naše vlastní potřeby. Bojíme se, že po smrti přijdeme o všechno, protože život skončí. Pod vlivem filmu ale můžeme dospět k závěru, že nic neskončí, protože vlastně ani nezačíná – vše je jen jeden celek a přesně o ten vlastně ani nemůžeme přijít, protože se nikdy nevytratí – nikdy by totiž existovalo jen v případě, že by existoval i čas. Druhá základní myšlenka, která na mě z filmu vyplynula, mi přišla tak trochu ženská – pocity jsou důležitější než slova. Každý může přijít s nápadem, co je asi univerzální komunikátor pro celé lidstvo – pro někoho to může být jazyk/řeč jako taková, pro někoho to může být sport, pro dalšího zase hudba a v neposlední řadě také určitě samotná láska. Nemají ale všechny tyto druhy jedno společné? Prožívání a předávání pocitů? Mimozemšťané přišli, aby lidstvu dali dar, dar lepší komunikace a porozumění, aby bylo lidstvo jednotné a mohlo se lépe vyvinout – svůj jazyk, který byl postavený především na předávání pocitů. Pan vědec to dokonce potvrdil, když odpověděl „Asi bych víc mluvil o svých pocitech“. Zároveň pak mimozemský jazyk dává lidstvu možnost vidět náš čas jako jeden celek a tím, jak už bylo řečeno, dost možná zapomenout na své ego a uvědomit si úděl, který nám byl dán a musíme ho přijmout. Celý film pracuje v postupném odhalování a rozklíčování náznaků. Občas je lehce předvídatelný a závěr mohl být lépe vymyšlený, protože byl na můj vkus až příliš vysvětlující a říkal i věci, které byly zřejmé. Celkově se ale jedná o velmi zajímavý snímek, který žánru „neoscifi“ rozhodně nedělá ostudu :) () (méně) (více)

SHERLOCK5443

Takto reálne Sci-fi som už dlho nevidel. Neskutočný film ktorý vás hneď vtiahne do deja. Vôbec to nebolo preefektované ako iné filmy a to vôbec nevadilo. Hudba skvelá, Amy Adams a Jeremy Renner potvrdili aký skvelý sú herci a Denis Villeneuve opäť nesklamal. Podľa mňa film roka 2016. To tajomno, atmosféra a napätie by sa dali doslovne krájať. Ako som už napísal - neskutočný film. 5* jednoznačne. ()

r3musko

Mega kruto prísny film! Úprimne ma prekvapilo vysoké hodnotenie, lebo to nie je film pre každého. Ale ak sa vám, tak ako mne, páči psycho / sci-fi kombinácia, budete nadšení. ()

hampsterrk odpad!

3x jsem u toho usnul a to se mi nestane ani v práci...Když je pořádný film neusnu u něj ani po 48 hodinách bdělosti...Kromě pěkných triků splácanina na entou lomená pí na třetí...divím se že se tam někde neobjevil Jack ze ztracených, který měl taky problém s přesuny časem... ()

Va33ek

Skvělý film, u kterého víte, že Vám stále něco uniká....a na konci Vás to práskne jako facka od tetky. Parádní podívaná. ()

Tempter

Asi jsem něco nepochopil :-( Bezzedná nuda - no párkrát jsem si klimbnul :-), scénář úrovně prvňáčka ZŠ ( a ještě jsem ho nepochopil a vlastně ani nechci ) a k tomu ta Amy ( kterou fakt nemusím ), po 95% filmu tvářící se, coby legendární "kuní ksicht". A zřejmě slepý Jeremy se jí asi 158x zeptá, jak se cítí. Krom toho, myslím, neřekl nic jiného. A chobotničky z X-tého patra. Tak hlavně, že se nakonec zase celý svět spojil a slunce zase vyšlo nad Atlantidou. Film roku někdo napsal? Jojo :-D Ono vlastně na zhodnocení stačilo jediné slovo, začíná na p a končí na ovina, ale nějak mi to nedalo, když to má těch 84 % ?!? ()

Blablador

Hl'bka nametu zužitkovaná z tridstiatichtrochcelýchôsmich percent. - To byla zase politická jízda. Východní blok jsou opět mutanti s kyjema, kteří uctívají americký raketový motor jako boha ohně a emerykn gájs ár fakin kůl ven fejsink ekstraterestrial čelinč. Musíme se prostě všichni spojit, abychom zachránili bohyni gáju, ale támhle s těma se nebavme. Vizuálně OK, scénář blbý, výskyt neomarxistických schemat. Bílý trochujakobypadouch Renner je tu jenom do počtu, povinný černý kladný hrdina a alfasamec hraje celkem dobře, nicméně hrozba, které má ten jeho vojenský ansábl čelit je nejasná a finální rozuzlení je samoúčelně "záhadné", protože Heissererovi asi začal stávkovat team za vyšší mzdy. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota