poster

Příchozí

 • USA

  Arrival

 • USA

  Story of Your Life

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Prvý kontakt

 • Austrálie

  Arrival

 • Nový Zéland

  Arrival

 • Velká Británie

  Arrival

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 117 min

Externí recenze k filmu (22)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér se pouští na půdu sci-fi melodramatu, které vám v něčem připomene Kontakt nebo Interstellar. Blízká setkání třetího druhu se potkávají s osobním příběhem o tom, že nalézt společnou řeč je těžké nejen pro státy, obyvatele pozemské i mimozemské, ale i pro dva lidi, kteří se milují." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) *****

  "Dokonalé. Len málo filmov znesie takéto označenie, a to je aj dobre. V prípade Prvého kontaktu (Arrival) sa však stretlo toľko pozitívnych stránok, že takéto tvrdenie vôbec nie je prehnané." (více)

 • Comicbox.eu *****

  "Film mě tedy velmi potěšil, protože nám dokazuje, že originální sci-fi snímky pořád ještě nevymřely. Ve srovnání například s novým Dnem nezávislosti působí naprosto obráceně a je v něm minimum akce. O to víc prostou má ale na budování atmosféry a práci s postavami. Samotní mimozemšťané a způsob…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Sci-fi Příchozí zaujme nejen svojí komorností, ale i poselstvím. Netýká se totiž pouze nečekaných návštěvníků z vesmíru, ale i nás samotných. Navíc, problémy, se kterými se musí Adams a Renner vypořádat jsou tak aktuální, že dodávají snímku další rozměr. Drobný stín na celkové vyznění a pochopení…" (více)

 • Dailyoffline.cz (Adam Butora)

  "Celý film je postaven na Sapir-Whorfově hypotéze, která říká, že jazyk, jímž hovoříme, ovlivňuje naše myšlení a to, jak vnímáme svět kolem sebe. Co se tedy stane, když se začnete intenzivně učit mimozemský jazyk? Začnete v něm i uvažovat, začnou se vám v něm zdát sny. Vyvolají se intenzivní…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ****

  "Příchozí je snímkem, o kterém před návštěvou kina nechcete téměř nic vědět. Nejen kvůli stokrát vyzdvihované pointě jako takové, ale jednoduše proto, abyste tajemný jazyk luštili spolu s Louise, abyste napjatě očekávali, co takové Blízké setkání udělá se světem, jak jej známe, prostě a jednoduše…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *****

  "Není první v historii kinematografie, komu se něco takového povedlo, ale stává se to málokdy a jsem moc rád, že se i dnes občas takový film povede. Film, který jde dosti zásadně proti mainstreamovým představám toho, co je to "výpravná sci-fi". Ale přitom je mimo jiné i výpravná sci-fi." (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) *****

  "Co zmínit závěrem? Snad jen: Zapomeňte na všechny komiksy, sci-fi souboje a rádoby chytré velkofilmy. Myslel jsem, že se to dlouho nestane, ale Příchozí nabízejí po delší době daleko víc než jen rande s mimozemšťany!" (více)

 • Filmpress.sk (Erik Binder)

  "Prvý kontakt sa možno na prvý pohľad javí ako banálna sci-fi historka, hodná spracovania v seriáli typu Black mirror, pod povrchom toho sa však skrýva omnoho viac a niekedy treba hľadať skutočne hlboko. Na záver iba skonštatujem, že Prvý kontakt sa javí v porovnaní s tematicky podobným Interstellar…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "Téměř dokonalé souznění všech jeho složek, okořeněné neokoukaným námětem, originálně se vyvíjejícím příběhem a působivým myšlenkovým přesahem, dělá ze snímku Příchozí právoplatně jeden z nejlepších filmů roku, který by vám pokud možno neměl ujít. Sice asi zklame každého, kdo na něj půjde v…" (více)

 • Gorilla.cz (Tomáš Poštulka) *****

  "Jeden z nejlepších minimálně amerických filmů letošního roku, který není úplně snadné napoprvé vstřebat (proto si jej ostatně dám v kině nejspíš ještě jednou), protože se nejedná o úplně divácky komfortní snímek. Kvůli fascinujícím pointám a působivé audiovizuální stránce ale rozhodně patří na…" (více)

 • IHNED.cz (Tomáš Stejskal)

  "Snímek Příchozí atmosférou překonává i nejslavnější filmové kontakty s neznámem, včetně hypnotického finále Blízkých setkání třetího druhu od Stevena Spielberga. Villeneuveův předchozí film Sicario ovládly klaustrofobní scény, v nichž se odehrávalo peklo boje s drogovými kartely. Z těch…" (více)

 • Kameraalitera.cz (Jiří Valášek) *****

  "Hrdiny nám přibližuje mnohem intimněji, dostává se jim pod kůži a zároveň naopak nechává film, aby se zařezával do těch, kteří sedí před velkým plátnem. Do protiváhy ale přidává téměř až hypnotické záběry z vrtulníku, kdy se kolem montanského obelisku neustále povaluje mlha a mraky, které povyšují…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Film je zají­ma­vý jed­nak svým námě­tem, ale také jed­no­du­chým a sou­čas­ně půso­bi­vým způ­so­bem zpra­co­vá­ní. Je pří­jem­né, že pří­běh není veden tvr­dě kon­fron­tač­ně a důraz na roz­ví­je­ní schop­nos­ti poro­zu­mě­ní mi v sou­čas­né době při­pa­dá doce­la aktu­ál­ní." (více)

 • MarastMusic.com (Bára Zvěřinová) *****

  "Je naprosto zřejmé, že jiné než skvělé herecké výkony by podobný film poslaly ke dnu. Amy Adams suverénně nese tíhu téměř celého filmu, potvrzuje, že její výkon je kvalitní bez ohledu na žánr a u mě se definitivně řadí mezi nejzajímavější herečky současnosti. Jeremy Renner je po delší době příjemně…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ****

  "Villeneuve dokazuje svůj um mnohými způsoby. V ději například nepovšimnutelně rozsévá vodítka sloužící k lepšímu porozumění ústředního motivu (na tomto místě by se opět dalo poznamenat, že to dělá mnohem zdatněji než v této oblasti snaživý, ale těžkopádný Nolan). Dále když se má hrdinka poprvé…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) *****

  "Autorův působivý rukopis poznáte: Dokonale promyšlené kompozice, precizní design, kdy si lze ujíždět na paralelách mezi Louisiným bytem a interiérem kosmické lodi, i na huňatých chuchvalcích mlhy plovoucích po kopcích, drásavá zvuková složka (jen s ní si Villeneuve vystačí během expozice, v níž…" (více)

 • NaFilmu.cz (Jana Trnková) *****

  "Příchozí útočí na titul film roku. Denis Villeneuve si již nadobro zajistil status režiséra, jehož každý další snímek budeme bedlivě sledovat. Po Zmizení a Sicario jde o další podívanou, která je silná jak příběhově, tak i samotným zpracováním. Navíc Villeneuve dokazuje, že ne každého festivalového…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) *****

  "Denis Villeneuve natočil nejen jeden z nejlepších filmů letošního roku, ovšem také jedno z nejlepších sci-fi historie. Tam kde se většina tvůrců snaží jít na efekt, vystřihl atmosferické sci-fi jak ze staré školy, které strhne především působivou atmosférou a skvělým zpracováním, které dá zajímavé…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ***

  "Villeneuve tentokráte pálí dosti banálně. Vrcholně přitažlivou zápletku dostrkává jen do bodu, kdy se třetina obecenstva v kině zmůže na unavené “wow”. Přitom filmařsky z toho šlo vytěžit o dost víc a ani by nebylo potřeba úplně opustit blockbusterové končiny. Stačilo by nevykašlat se na to…" (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Příchozím lze vytknout snad právě jen nestřídmost v závěru, jinak není asi co zmiňovat. Chladný vizuál, ostatní herecké výkony, kamera a práce s prostorem - všechno je na nejvyšší úrovni, proto ta trocha schematických myšlenek, jež se z filmu snaží udělat snímek chytřejší a hlubší, než jakým…" (více)

 • Vecnykritik.cz (Ivo Bednář) ****

  "Příchozí je nezvyklé, komorní a myšlenkově bohaté sci-fi, které rozvíjí poměrně banální a otřepanou zápletku (přistání UFO na Zemi) trošku jiným směrem, než jsme zvyklí z trikových blockbusterů. Herecké výkony, režie, kamera i zvuk jsou zde na špičkové úrovni a dokáží z poměrně banální zápletky…" (více)