poster

Čas beznaděje

 • Česko

  Time Out of Mind

  (festivalový název)
 • USA

  Time Out of Mind

Drama

USA, 2014, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  odpad!

  Jedným slovom, Hrôza! Od chabého scenáru, cez nudný dej, až po samotného hlavného "hrdinu" (ktorý sa však celkom reálne ponášal svojim alibizmom na väčšinu bezdomovcov). Myslím, že na tému bezdomovectvo by sa dal vytvoriť aj zaujímavejší a dramatickejší film... Inak, nič proti bezdomovcom (hoci si za svoj sociálny status často môžu úplne sami), ale doslova ma vytáča (či už v tomto filme alebo aj v realite) absencia akejkoľvek sebareflexie a snahy o to, aby sa vyhrabali z biedy. Ale mnohým asi vyhovuje, že sa štát o nich musí (bohužiaľ!) postarať, tak načo sa potom snažiť, keď môžu žiť na úkor štátu? Samozrejme, pod zámienkou bezďáckeho motta "niet čo stratiť". Zaujímavé, že na jedlo peniaze nie sú, ale na alkohol sa vždy nájdu. A čo tak si nájsť aspoň nejakú robotu (hoci aj podradnú) a tým pádom by nemuseli otravovať ostatných, aby im prispeli na život? Aha, zabudol som, že väčšina bezdomovcov nemá doklady, ktoré im asi boli odňaté zároveň s ich dôstojnosťou a sebareflexiou... A presne o tom bol tento film (a bohužiaľ je to dosť častý jav aj v našej spoločnosti). Vás to neserie? Lebo mňa áno, a veľmi! Preto Odpad...(13.8.2016)

 • campix
  **

  [MFFKV - 2015] Nevím jestli jsem v poslední době viděl snad zbytečnější film. Zároveň také ale film od kterého jsem čekal daleko více. Richard Gere přijel do Karlových Varů a přivezl sebou dva své nové snímky, které soudě podle reakcí ostatních zůstávají daleko za očekáváním a bohužel i daleko za festivalovým průměrem. Gere se do podobné role vůbec nehodí, nezapadá do konceptu. Děj je naprosto nulový, nic se vyloženě nestane, ani se nehne jakýmkoliv směrem. Nuda střída šeď a tak je zase střídána nudou. Bohužel o Time Out of Mind nemůžeme hovořit jako o nezávislé americké produkci, která léta zásobovala MFFKV kvalitními filmy.(11.7.2015)

 • Ben Nevis
  **

  Jde vidět, že lidi nevědí, co s prachama, protože sondu do života bezdomovce by zajistila skoro zadarmo skrytá kamera a vsadím se, že náhodný bezdomovec by měl barvitější život než postava Richarda Gera. Navíc Gere vypadá příliš noblesně i na člověka, se kterým se "život nemazlil" (spíš obyčejný život byl pro něj složitý na žití). Každopádně bych ráda ocenila, že se Moverman vyhnul citovému vydírání, ani neukazuje na nikoho prstem. Tento film není sociální studie ani facka kapitalistické společnosti. Rovněž otevřený konec obsahuje jiskřičku happy endu.(20.7.2016)

 • billyador
  **

  IFFKV Tezke zklamani, cekal jsem zajimavou sondu do života NYC houmlesaku a dostal pouze vyvar z fusekli o nesympatickem (ani Ričrdovo charisma to nezachránilo) slabochovi, jehož roli psal člověk, který se v choré lidské duši vyzná asi stejně, jako já v historii Mezopotámie. Těšil jsem se na New York. No, krom dvou záběrů jsme koukali na uniformní ulici nebo chodník. Naprosto nevyužitý potenciál a vzhledem k očekáváním největší zklamání z letošních Varů, které hádám v následujících 4 dnech nic netrumfne.(7.7.2015)

 • qxkamo
  **

  Tento film jednoducho serviruje usek zo zivota bezdomovca. Necakajte ziaden hollywood, emocie, zabavu, len ciste suche zobrazenie toho, co si bezne ani nevieme predstavit - kazdodenny pobyt na ulici ako bezdomovec. Richard Gere to hra dost realisticky, akokeby sa uplne vzil, resp. ako keby ho priamo vyhodili na ulicu na niekolko dni a len kamerovali. Za to som dal aspon tie 2*.(22.1.2016)

 • - Richard Gere (George) se při testovacím natáčení natolik ponořil do své role, že skoro hodinu prosil kolemjdoucí o drobné. (Zdroj: Cinema 09/2015). (Terva)

 • - Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu dne 7. září 2014. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace