Čas beznaděje

(festivalový název)

Time Out of Mind

USA, 2014, 120 min

• kaylin

Nebýt toho hereckého výkonu, který zde Richard Gere předvádí, tak bych tomu filmu asi nedal žádný bod. Richard Gere je neskutečný a je hezké, že se někdo podíval na život bezdomovce bez příkras, ale tohle je tak nudný příběh, který mě jinak opravdu ničím nezaujal, že jsem si skoro začal zoufat. Naštěstí to skončilo.(20.8.2015)

• billyador

IFFKV Tezke zklamani, cekal jsem zajimavou sondu do života NYC houmlesaku a dostal pouze vyvar z fusekli o nesympatickem (ani Ričrdovo charisma to nezachránilo) slabochovi, jehož roli psal člověk, který se v choré lidské duši vyzná asi stejně, jako já v historii Mezopotámie. Těšil jsem se na New York. No, krom dvou záběrů jsme koukali na uniformní ulici nebo chodník. Naprosto nevyužitý potenciál a vzhledem k očekáváním největší zklamání z letošních Varů, které hádám v následujících 4 dnech nic netrumfne.(7.7.2015)

• BOURQUE

Veľmi smutný príbeh človeka (otca), ktorý sa ocitol na ulici a nedokáže („možno“ ani nechce) dostať sa z „beznádejnej“ situácii. Takmer všetko bolo dané k natočeniu zaujímavému príbehu, ale podľa výsledku to vypadá tak, že v scenári sa k jednotlivým scénam venovali viac času ako by mali. Viac by mal byť rozobraný napríklad vzťah otca a dcéry. R. Gere dobrý . Záver je neadekvátny voči príbehu. Osobné hodnotenie: 68% (**) (16.9.2017)

• Ben Nevis

Jde vidět, že lidi nevědí, co s prachama, protože sondu do života bezdomovce by zajistila skoro zadarmo skrytá kamera a vsadím se, že náhodný bezdomovec by měl barvitější život než postava Richarda Gera. Navíc Gere vypadá příliš noblesně i na člověka, se kterým se "život nemazlil" (spíš obyčejný život byl pro něj složitý na žití). Každopádně bych ráda ocenila, že se Moverman vyhnul citovému vydírání, ani neukazuje na nikoho prstem. Tento film není sociální studie ani facka kapitalistické společnosti. Rovněž otevřený konec obsahuje jiskřičku happy endu.(20.7.2016)

Ruch ulice, barvy zašlých grafitů, cizí telefonní rozhovory, rozostřené záběry do dálky skrze sklo a mříže – tyto vjemy rychle navodí ambientní, odosobněnou atmosféru. Nezískejte však pocit, že Time Out of Mind je pouze lyrickou sondou americké společnosti. To snad jen chtěl Moverman vyjádřit rozhořčení z civilní byrokracie, když nechal upovídaného bezdomovce bloumat po úřadech s kamarádem, jehož herectví bylo scénářem zredukováno na zamlklé pohledy. Možná postavil formu nad obsah, možná hledal poslání, v každém připadě mi jeho film přišel zdlouhavý a nepromyšlený. Za dvě hodiny jsem neobjevil žádný znatelný posun a měl jsem pocit, že vše skončilo stejně rozpačitě jako začalo. 5/10 [KVIFF 2015](29.6.2015)

• - Richard Gere (George) se při testovacím natáčení natolik ponořil do své role, že skoro hodinu prosil kolemjdoucí o drobné. (Zdroj: Cinema 09/2015). (Terva)

• - Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu dne 7. září 2014. (Terva)