poster

When Night Is Falling

Drama / Romantický

Kanada, 1995, 94 min

Režie:

Patricia Rozema

Scénář:

Patricia Rozema

Kamera:

Douglas Koch

Hudba:

Lesley Barber

Producenti:

Robert Lantos

Střih:

Susan Shipton

Scénografie:

John Dondertman

Kostýmy:

Linda Muir
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (13)

 • Lord.Jim
  *****

  Toho oživlýho psa bych nebrala vůbec vážně, mělo to cosi symbolizovat. Jinak docela dost dobrý, hlavní hrdinka je sympaťačka, jejího snoubence je mi trochu líto (neví, co udělal špatně - nepochopil, že to s tím nesouvisí - ach ti muži), cirkusácká dračice taky není nejhorší. ___ Líbilo se mi, že obě holky jsou fakt holky a ne nějaký mužatky a že jsou jemný a něžný. Jedinou věc, která mě moc nepřesvědčila, byl fofr, jakým si hlavní hrdinka uvědomila, jak na tom je.(23.4.2011)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(5.5.2006)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $919,671Tržby Celosvetovo $-(11.5.2010)

 • hirnlego
  ***

  Z filmu mi v paměti utkvěla snad jen lesbická scéna, která je přerušována prostřihy z cirkusového představení dvou artistek na visuté hrazdě - velmi zajímavá a působivá analogie. Ale jinak mi snímek přišel až moc "ukážeme, že taky umíme natočit intelektuální film a snad si nikdo nevšimne, že nám to vlastně ani moc nejde a spíš se v tom trochu malátně potácíme - tak třeba když tam dáme lesby, mohlo by to zabrat". Oživnutí zmrzlého psa bylo už jen pomyslným posledním hřebíkem do rakve, do které bych šoupla, když né celý film ani celkem nepříjemnou hlavní hrdinku, tak chcíplého psíka určitě - ten byl opravdu absolutně zbytečný. (3,5*)(27.8.2006)

 • IQ Tiqe
  ***

  Pěkný lesbický film. Aneb dilema jestli volit stávající vztah s mužem, nebo něco nového nejistého a s nejasnou budoucností se ženou. Dějově nic extra, ale holky byly pěkný a jedna měla nádhernej přízvuk. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(5.3.2013)

 • lena60
  ***

  Než naplno rozkvetla láska mezi vzornou, uvědomělou katoličkou Camille, pomýšlející na vdavky s dlouholetým snoubencem a nespoutanou lesbickou artistkou Petrou, prskala jsem vzteky jako podrážděná kočka (viz. výše uvedený obsah filmu) a přemýšlela o rázném ukončení snadno předvídatelné milostné podívané. Asi po dvaceti minutách jsem se uklidnila a rozhodla se dokoukat film do konce. Výsledné resumé? Slabší průměr.(26.8.2009)

 • blackrain
  ****

  Lyricky laděná romance s velmi silným erotickým napětím. Erotické scény působí velmi věrohodně. Režisérka citlivě rozehrála svůj příběh, který ani jinak skončit nemohl. U těchto filmů hraje velkou roli to, že je točí právě ženy. Jsou totiž většinou mnohem citlivější a vnímavější. Řídí se emocemi. Jsou také více ochotné zaprodat svou duši. V podstatě jde o "červenou knihovnu", ovšem, s jedním nezanedbatelným rozdílem. Ano, je to silný a dojemný příběh. Ten mrtvý pes, který všechno zapřičinil, na konci vůbec obživnout neměl.(5.6.2009)

 • Beagle
  ****

  Je to taková pohádka, těžko se jí uvěří, ale docela dobře se na ni dívá.(11.2.2010)

 • bila.tecka
  ****

  Jsem nadšený z křehkosti, s jakou se režisérce podařilo zachytit milostné tápání distinguované učitelky k svobodomyslné dívce. Kontrast dvou světů, dvou zcela odlišných způsobů vnímaní (postojů k životu, citů,..) ustupuje do pozadí před zamilovaností a touhou po druhém člověku. Banální, ale moc silné a dojemné.(30.11.2008)

 • Lasombra
  ****

  Krásný a romantický příběh, aneb jdi za svým srdcem:)(18.11.2010)

 • mira.l
  **

  Já nevím.... mně to přišlo ujetý už když na začátku dala toho mrtvýho psa do ledničky. Pak následoval takový klasický příběh toho, tak "hetero" žena, mající přítele, pozná jinou ženu a zjistí, že tak úplně hetero není a následoval podle mě docela stupidní a podivný konec. Nic moc.(28.6.2018)

 • Davemix
  ****

  Krásný snímek, který opravdu velmi vkusně a nenásilně spojuje dva jiné světy. Film není natočen nějak extra oskarově, ale ten příběh je tak silný, že to ani nepotřebuje. Nemám rád happyendy, ale v tomto filmu je to prostě paráda. 75%(29.12.2009)

 • AgnesDee
  *

  Co to sakra mělo být?? Nejdřív zavře svýho psa do ledničky, pak se zamiluje do šílené Petry, která ji neustále stalkuje, pak se to dozví její přítel, který na to nehodlá reagovat a nakonec se naše úžasná (ne)hlavní hrdinka dvakrát napije, usne a nakonec si dá šlofíka ve sněhu, což se ukázalo, nebyl zrovna dobrý nápad. A ten pes? Po přečtení anotace jsem se těšila, že se super lesbickej film zvrhne v zombie apokalypsu, a pes z nějakého důvodu oživne jen tak na konci. A co ty super umělecký scény plný stromů, elektrického vedení a žehličky?? Co to mělo sakra znamenat?? Ale co, třeba jsem moc hloupá na to, abych pochopila tak super umělecký film. A málem bych zapomněla na ten šílený mix hudby a jeho hlasitost, přes kterou nešlo nic slyšet. Pokud na tento film narazíte, tak se připravte na těžký drogy a častý záchvaty smíchu.(8.10.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace