poster

When Night Is Falling

Drama / Romantický

Kanada, 1995, 94 min

Režie:

Patricia Rozema

Scénář:

Patricia Rozema

Kamera:

Douglas Koch

Hudba:

Lesley Barber

Producenti:

Robert Lantos

Střih:

Susan Shipton

Scénografie:

John Dondertman

Kostýmy:

Linda Muir
(další profese)
 • Lord.Jim
  *****

  Toho oživlýho psa bych nebrala vůbec vážně, mělo to cosi symbolizovat. Jinak docela dost dobrý, hlavní hrdinka je sympaťačka, jejího snoubence je mi trochu líto (neví, co udělal špatně - nepochopil, že to s tím nesouvisí - ach ti muži), cirkusácká dračice taky není nejhorší. ___ Líbilo se mi, že obě holky jsou fakt holky a ne nějaký mužatky a že jsou jemný a něžný. Jedinou věc, která mě moc nepřesvědčila, byl fofr, jakým si hlavní hrdinka uvědomila, jak na tom je.(23.4.2011)

 • bila.tecka
  ****

  Jsem nadšený z křehkosti, s jakou se režisérce podařilo zachytit milostné tápání distinguované učitelky k svobodomyslné dívce. Kontrast dvou světů, dvou zcela odlišných způsobů vnímaní (postojů k životu, citů,..) ustupuje do pozadí před zamilovaností a touhou po druhém člověku. Banální, ale moc silné a dojemné.(30.11.2008)

 • IQ Tiqe
  ***

  Pěkný lesbický film. Aneb dilema jestli volit stávající vztah s mužem, nebo něco nového nejistého a s nejasnou budoucností se ženou. Dějově nic extra, ale holky byly pěkný a jedna měla nádhernej přízvuk. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(5.3.2013)

 • AgnesDee
  *

  Co to sakra mělo být?? Nejdřív zavře svýho psa do ledničky, pak se zamiluje do šílené Petry, která ji neustále stalkuje, pak se to dozví její přítel, který na to nehodlá reagovat a nakonec se naše úžasná (ne)hlavní hrdinka dvakrát napije, usne a nakonec si dá šlofíka ve sněhu, což se ukázalo, nebyl zrovna dobrý nápad. A ten pes? Po přečtení anotace jsem se těšila, že se super lesbickej film zvrhne v zombie apokalypsu, a pes z nějakého důvodu oživne jen tak na konci. A co ty super umělecký scény plný stromů, elektrického vedení a žehličky?? Co to mělo sakra znamenat?? Ale co, třeba jsem moc hloupá na to, abych pochopila tak super umělecký film. A málem bych zapomněla na ten šílený mix hudby a jeho hlasitost, přes kterou nešlo nic slyšet. Pokud na tento film narazíte, tak se připravte na těžký drogy a častý záchvaty smíchu.(8.10.2016)

 • lena60
  ***

  Než naplno rozkvetla láska mezi vzornou, uvědomělou katoličkou Camille, pomýšlející na vdavky s dlouholetým snoubencem a nespoutanou lesbickou artistkou Petrou, prskala jsem vzteky jako podrážděná kočka (viz. výše uvedený obsah filmu) a přemýšlela o rázném ukončení snadno předvídatelné milostné podívané. Asi po dvaceti minutách jsem se uklidnila a rozhodla se dokoukat film do konce. Výsledné resumé? Slabší průměr.(26.8.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace