Maowid ala ashaa

všechny plakáty

Willy Kufalt

Z egyptských filmů 80. let jsem dosud byl výhradně (možná až bezvýhradně...) nadšený, tady jsem však poprvé narazil na velké zklamání a to přesto, že Mohamed Khan se mi v případě dvou jiných filmů ukázal jako skvělý režisér. Ovšem tento jeho raný výtvor vypadá jako lépe natočený příběh z telenovely, včetně podání emocí nebo navrstvení obrovského množství (často nahodilých) zvratů uprostřed romantického trojuhelníku. Působí to příliš vyumělkovaně a místy mi evokovalo i filmy a styl jednoho španělského podivína Almodóvara, který jen jakoby zapomněl na své oblíbené transvestity. :o) Plytce povrchní nudu a šeď dvou nešťastných romantických vztahů jedné ženy částečně v druhé půli rozmetá příchod Ahmeda Zakiho, tady ještě v Khanově filmu pouze ve vedlejší roli. Bohužel i jeho postava (stejně jako dvě hlavní) trpí silnou jednorozměrností, oproti Zakiho pozdějším rolím v Khanových filmech chybí Shukrimu jisté napětí a neklidná rozporuplnost... a lepší propracovanost charakteru, jaká by hercovu talentu dala více vyniknout. Prodíval jsem se až do konce, ale celkový dojem z posledních minut byl ještě horší. [45%] ()