Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

Stanmi

Tahle parta značně nesourodých mezihvězdných odpadlíků sice už jednou Galaxii zachránila, ale nic netrvá věčně a Strážci Galaxie se vydávají vstříc novým dobrodružstvím, na kterých se setkají s nebezpečnými protivníky, starými nepřáteli i nečekanými spojenci a aby toho nebylo málo, tak Peter „Star-Lord“ Quill (Chris Pratt) konečně pozná svého otce… První díl Strážců Galaxie sice pro mě nebyl úplně dokonalým filmem, ale rozhodně se jednalo o zajímavou a zábavnou podívanou, takže dá se to samé napsat, také o druhém dílu? No v zásadě ano, režisér a scénárista v jedné osobě James Gunn se rozhodl použít na pokračování svého hitu klasický hollywoodský postup pro sequely, což jak víme, znamená všeho víc. Nový Strážci se tak snaží být osudovější, akčnější, vtipnější a barevnější než jejich předchůdce a byť i zde v několika scénách platí, že méně je někdy více, tak dvojka se svou zábavností za prvním dílem příliš nezaostává. Hlavním tématem snímku je tentokrát rodina, což se týká především našeho známého Star-Lorda a jeho otce, kterým je samotný Kurt Russell (no vlastně se jmenuje Ego), ale tento motiv platí i na ostatní členy této party. O to zajímavější je ten fakt, že Strážci ve svém původním složení mnoho času nestráví, ale tím, že se rozdělí na dvě skupinky, tak každý z nich má čas i prostor zazářit (i když má to i své mouchy). Chris Pratt tak jako Peter Quill může opět házet jednu popkulturní hlášku za druhou (a že jich je), Rocket (Bradley Cooper) je snad ještě prchlivější než posledně, z Draxe Ničitele (Dave Bautista) se stal spíš Drax Vtipálek a Gamora (Zoe Saldana) je mnohem více empatická a už příliš nepřipomíná tu obávanou vražedkyni z prvního dílu (teda pokud si nevezme do rukou lodní kanón). No a pak tady máme malého Groota (kupodivu stále ho mluví Vin Diesel), který je prostě roztomilost sama a už od úvodních titulků válí v každé scéně, ve které se objeví (včetně té potitulkové). Objeví se také pár navrátilců z prvního dílu, (kteří svým způsobem dostávájí druhou šanci) především Nebula (Karen Gillan) a Yondu, jehož představitel Michael Rooker zde ukazuje, že stále umí slušně zahrát. Z nováčků má kromě Ega velkou úlohu také Mantis (Pom Klementieff), což je pochopitelné, protože v komiksech je členkou Strážců. Osobně mně jenom trochu zamrzelo, že Sylvester Stallone nedostal větší prostor (v zásadě má jen takové větší cameo) a vůbec celá ta mytologie kolem Plenitelů byla jen lehce nastíněna, což je škoda. I tak, ale James Gunn opět rozšířil celý marvelovský filmový vesmír o nové postavy, rasy, lokace a další cameo Stana Lee, za což ho samozřejmě jako fanoušek chválím. Co se také povedlo na výbornou, je soundtrack, který obsahuje spoustu povedených songů, z nichž některé jsou známé více (Mr. Blue Sky od skupiny ELO nebo My Sweet Lord George Harrisona), některé méně, ale všechny stylově doplňují dění na plátně a je radost Awesome Mix Vol. 2 poslouchat (v jeho stínu, tak zůstala filmová hudba od Tylera Batese). Na druhou stranu se najdou i nějaká ta negativa, například ne každý vtip je povedený, prostřední část filmu je spíše jen sledem scén, než souvislým dějem a na konci se na můj vkus možná až příliš hraje na city. I proto si stále nejsem jistý, jestli je dvojka Strážců lepší nebo horší než jednička, protože oba filmy mají své lepší i horší chvilky, ale jedno vím jistě. Strážci Galaxie 2 jsou stylovou, vtipnou a pořádně našlapanou sci-fi jízdou, která umí pobavit a dojmout, takže Star-Lord a spol. si můžou dát nohy na stůl a chvíli si dáchnout, mise byla splněna. () (méně) (více)

Martin45

Guardians of the galaxy vol. 2 je rozhodne veľmi dobrý film, ktorý mierne zaostáva za jednotkou. Dôvodom je z časti veľa humoru, pričom pár vtipov (naozaj len pár) nie tak celkom sadne. Problém je tiež, že film je v určitých chvílach ''cartoony''. Z celkového pohľadu je film však ohromná zábava a nudiť sa určite nebudete. ()

m.xFuck

Má drahá žena chtěla jít na ŠPUNTY NA VODĚ, v rámci zachování rodinného štěstí jsem šel s ní. Reklamy, trailery a pak titulek Missouri, říkám si, něco je špatně. Pak tam naběhne záběr n Kurta Russela a říkám si to je Kurt Russel. To už to došlo i manželce zuřivě začala hledat lístky, protože jsme doběhli na poslední chvíli a moc se nestarali o to co kupujeme. Ha strážci galaxie vol 2. Jednička mě moc nebrala, ale v duchu jsem si říkal, že tomu dám šanci. Dobře jsem udělal, byl tam Kurt a Sly a Rocket je pořád drsnej a ta zelená buchta střílela z ramene kanonem z hvězdoletu hustý. Sice je to blbý jak vánoce, ale stupeň zábavnosti je asi tak na devadesátce. Za mě rozhodně lepší než jednička! 80% p.s. manželčiny kecy jaká je to kravina, jak půjde domů, jak je to hrozný atd. za to stejěn stály :D ()

Shadowspark

Stejně dobrý, pokud ne lepší než ten první, jsem celou dobu v kině vybuchoval smíchy, další pecka od Marvelu, nejlepší byl Groot. ()

waltosin

Stražci jsou tentokrát opravdu příběhově slabší to je pravda, ale porad si drží skvělý styl humoru, kde se budete řezat smíchy a užívat si to :D To je pro me hlavní že se nezaškatulkovi a jedou bomby jako v jedničce, jenomže ted ten malý Groot je lepší a je s ním neskutečná prdel :D takže můžu v klidu říct čtyři píčusové jedou dál a těším se co bude dal. :) 80% ()

Karlos8

Jediné v čem tento snímek pokulhává, tak je několik málo hluchých míst, ale udělejte vesmírnou párty bez nějakého klopýtnutí, to prostě nejde. Ovšem to je opravdu jediná věc, ostatní aspekty se povedly na výbornou. K vidění a hlavně k poslechu hraje opravdu spousta retro písniček z retro osobního přehrávače. Přibližně stejné množství jako v jedničce. Vesmírných hrátek je tu o něco méně ale vše vynahrazuje závěrečný fight. Humorných scén je tu také skoro stejně jako v jedničce. Tak co je na tomto dílu tak skvělého, že je lepší, než ten předcházející? Za mě je to jednoznačně postavička Groota, jelikož takhle roztomilé stvoření galaxie sama o sobě nepamatuje. Největší bomba byla ale skryta v citech. Oproti prvnímu dílu, zde dostaneme doslova citovou bombu a musím říct, že povedenou. Zafungovalo to přímo fantasticky, ale pozor, když už budete mít na krajíčku, uslyšíte další vtipnou hlášku, která vás zase honem rychle vrátí na zem. Mělo to grády a uvidíme, co přinese příští nebezpečí Adam. ()

Luckyboy

Už mě to nedostalo do toho lehce nostalgického ale cool světa, jak to zvládla jednička. Už je to trochu ždímání jedničky, ale pořád to baví. A muzika, ta je samozřejmě pořád super. Snad trojku vrátí správným směrem a nepůjde o další pokles ani ne tak kvality, jako lehce uhozené, ale super retro osmdesátkové atmosféry. ()

boyjm

Zklamání. Jednička výborná a nacpaná hláškama. Dvojka pokus o nacpat do filmu ještě více hlášek asi s pocitem že to bude o to lepší. No, na mne to působilo spíše opačně - někdy až zbytečně protahované vtipy přestaly být vtipné. Dějová linka nemastmá neslaná a nezachránil to ani Kurt ani Sly. ()

Plaque

Strážcovia opäť hláškovali odušu a musím priznať, že im to aj tentoraz celkom vychádzalo. Nebyť Bautistu a jeho autistického rehotu, bolo by to dokonalé. No a samozrejme, ak by tam neboli tie dojáky na konci filmu, ešte objednali aj kráľa patetického kukuču, aby to svojim mimickým potenciálom dotvoril na konci do dokonalosti. Pohľad na drsne rozcitliveného Rockyho nemôže predsa nechať žiadne oko suché. A za to mínus hviezda! Inak sú Strážcovia vskutku vtipní a posadení do znesiteľného deja plného neznesiteľného digitálneho blata. Sral to pes, stále mám v hlave skôr hľadanie lepiacej pásky počas najväčšej galaktickej bitky v histórii vesmíru, než predigitalizované všetko okolo. Takže za mňa gut štvorhviezdičkové hodnotenie a svoje výhrady ponechávam na ďalší diel... ()

Tartalus

Nudná přehršel vizuálních efektů, bez špetky vtipu emocí nebo inteligentního scénáře. Nulová práce s postavami a ten konec WTF? ()

Aywes

Ještě o kousek lepší než díl první. Hraje se na stejné hodnoty jako je například láska, přátelství, rodina a další stokrát okecaná témata. Přesto manipuluje vkusně a stylově. Kurt Russell a Sylvester Stallone potěší. Chris Pratt neurazí. ()

yatan

Par krat som sa ale naozaj z chuti zasmial. Slabsie ako jednotka, taziaca zo vsetkeho co bolo take refreshing. Stale ale bavi.. ()

eMeMko

Oproti prvnímu dílu se kvalita mírně zhoršila. Jasně, postavy jsou stále celkem vtipné (hlavně Rocket), ale pomalu a jistě mi postupem času začínali lézt na nervy (hlavně Drax). Dějově se nejedná o žádný zázrak, ale ty dvě hodiny utečou jako voda a divák se celkem nenudí. Hlavní záporák s tváří Kurta Russella se povedl, zápletka je klišovitá, ale ve výsledku dobrá, protože si aspoň na nich nehraje. Přílišné a do očí bijící CGI komentovat nebudu, jelikož je to vlastně takový trademark - Strážci Galaxie jsou prostě přepálení ve všech směrech. Finální hodnocení: průměrný akční film, který pobaví, ale nezůstane ve vaší paměti moc dlouho. ()

harycek

Super, pomalu lepší než jednička , ohromě jsem se bavil!! Opět mýval byl nejlepší!! A k tomu muzika mého mládí no zkrátka super!!!Malinko rouhání tam bylo!?! ()

x_ander

Tak tentokrát opravdu ne. Možná jsem na Guardians of the galaxy moc přísný, ale tady James Gunn ustřelil míli vedle. Jedničku považuju za jednu z nejlepších marvelovek, ale dvojka.. tak je naopak s přehledem nejhorší. Celé to působí jako hodně drahý a digitální pilot k seriálu. Nic víc. A je to škoda, protože chemie mezi hlavní partou šlape.. jenže si nemají co říct a ani ty vtipy jim moc nejdou. K ruce režisér dostane takový kalibr jako Kurta Russela a on z něj udělá naprosto tuctového záporáka. Bohužel, tady se "všeho víc" těžce nezvládlo. ()

Domas88

Opět něco co můžu a miluju. Malinko mi opět vadí děj, jako u jedničky, jinak je to bezchybné, vtip a propracování je dokonalé. Fanoušci si užijí fakt hodně zábavy.. ()

AndrewNewman

Stále je to slušná zábava. Tú chémiu medzi postavami tvorcom určite závidia aj Avengers. Ale ten dej je zase veľmi plytký. Vôbec sa mi nepáčila ta kontra medzi Peterom Quillom a jeho planetárnym otcom. Na druhej strane je to ďalší film zo série MCU, kde sme dostali v podstate to, čo sme čakali a to je len dobre. ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)