Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

Vasyl

Parádní barevná jízda plná nečekaností. Su rád, že jsem v tesku koupil to tričko. Protože po zhlídnutí druhýho dílu je ze mě fanoušek. Opravdickej fanoušek s tričkem! ()

Wyorax

Slabší příběh proti jedničce (a nijak marvelovský svět dále neposouvá), o to větší prdel. Doporučuji na odreagování, nedoporučuji na přemýšlení. ()

Sticks

U sci-fi si potrpím na príbehu a inteligentnej myšlienke. Prvá tretina filmu je skvelá. Celkovo sú efekty ohurujúce, vtipné momenty sú tiež super a je ich tam viac než v jednotke. Ale príbehu je tam pramálo. Akoby tvorcovia dorobili zbytok "nasilu", navyše je veľmi plytký a povrchný. Pravoverný scifi fanúšikovia bohužiaľ budú sklamaní. Malá psychologizácia postáv, navyše veľa odbočiek maximálne nevyužitých. Vôbec by mi nevadilo ak by akcie bolo max. polovica z toho a zbytok by sa rozvíjal príbeh postáv (všetkých). Už ma aj serie ako je v každom marvelu obraz Stana Leeho, úplne zbytočné. ()

ejay

V podstatě stejný jak jednička, vizuál a hlášky super. Opravdu hodně vtipný a je tam Kurt Russell a mihne se i David Hasselhoff, tak co chcete víc. ()

PaTeXx

Opět zaúřadovaly tři hlavní aspekty jako v jedničce. Akce. Humor. Emoce. A že bylo všeho akorát. Věcí, které bych vytknul je opravdu minimum. Krása. ()

Spacestone

Proč Jamesi, proč si to udělal, proč si zkurnil to nejlepší. Teda co Gunn splodil je z cela jistě famózní příběh, s obrovským potenciálem pro nej příběh z MCU. Aaaale celý to kazí zpracování filmu kde Gunn vyhořel. Ano něco je fajn, něco je až moc fajn. Třeba emocionální a nebo seriózní stránka filmu, tam opravdu je, ale ta humorná stránka je tak bídná, že překrývá to dobré na filmu. Nikdy jsem nečekal že budu muset říct, že vtipy Star lorda a spol, jsou tak chabé, že mi bylo až trapné se na to koukat. Ale jinak řešení rodinných vztahů v trojúhelníku Ego, Starlord a Jondu , bylo překvapivě zajímavé. Takže rozhodně škoda toho, že James chtěl trumfnout humor v předešlím díle a přitom se mu to zvrtlo k humorem suché frašce. ()

Okami.

--- Tak jsem si dal nové Strážce galaxie a konečně jsem pochopil, proč se celým internetem šíří spojení Marry Poppins a Yondu =D Samotný film mě ale nechytl tolik jako jednička, kterou považuji za jednu z nejlepších marvelovek. Bohužel, musím říct, že tento díl sklouzl do takového toho marvelovského průměru. --- Co na mě v nových Strážcích funguje perfektně, a co se povedlo i prvnímu dílu, je humor. Tady jsem se opravdu a upřímně bavil od začátku do konce. Konečně jsem neměl pocit, že tam to "hláškování" a humor je jen pro to, aby si autoři mohli udělat další fajfku v seznamu. Tohle na mě fungovalo opravdu perfektně. --- Co mě naopak vůbec nesedlo a přišlo mi to tam strašně na sílu, byly neustále výlevy traumat absolutně všech postav na scéně. To byly momenty, které opravdu zabíjeli veškerou atmosféru. Přišlo by mi to snesitelné, kdyby to řešil třeba jen Quill a Yondu, kteří měli ve filmu více prostoru. Ale takhle...? Prostě, všeho moc škodí. --- No, a druhá věc, která mi vůbec nesedla je samotná zápletka... Quill a jeho Otec. Neviděl jsem dopředu žádné trailery, takže jsem netušil o čem druhý díl bude, ale když se hned v úvodní půl hodince objevil quillův otec, tak jsem si řekl jen: "Ach jo...". Nejlepší tajemství je to, které zůstane tajemstvím a byl bych mnohem raději, kdyby právě totožnost Quillova otce zůstala skryta. Třeba jen na konci filmu nahodit nějaký náznak, trochu podnítit fanouškovu fantazii, ale udržet ho v napětí. Takhle jsem hned věděl co se bude dít a jak to celé dopadne =/ --- Jinak, vizuální stránku, hudba i akce fungovala dobře. To Marvelu jde, ale jak jsem říkal, je to takový ten jejich průměr, na který se dobře kouká, ale nic co by mě chytlo za koule, jak říká klasik. --- Takže za mě dávám tři palce z pěti. ()

vodkasesemte

I used my left eye (levý je špatně)? - Every citizen is born exactly as designed by the community (brave new world) - Ne, já ty sračky nebudu pořád přepisovat - Aspon jednou - Impeccable, both physically and mentally. We control DNA of our progeny germinating () them in birthing pods - In the archaic ways of our ancestors - An orthodox genealogy. A hybrid (hlavně že je tedka tolik studuju) that seems particularly reckless - Oh shit, Im using my wrong eye again, arnt I (díky)? - Narážka na dementní kurvičky, co si myslí, že jsou součástí něčeho velikýho - Popravdě vetšina z nich nemá ponětí, odkud tadle symbolika pochází - V tomhle temnym neonvym světě potřebujete pruvodce, jinak jste ztracení - Ten křeček je mi sympatickej - Co se asi učí oni o nás? Jak poznají křestany, aby je svedli z cesty? Sami jsou někdy zmatení - You just need to find a woman who is pathetic like you - Tohodle taky mužu - You are supposed to use a sarcastic voice (dejavu – včera skupina) - It is HERESY of the highest order - GROOT, PUT YOUR SEATBELT ON! - Miluju - Berhert - Dont call me a raccon (myslim, že z nás mají pěknou srandu) - Im sorry. I took it too far - Trash panda - Contraxia - To nemá chybu. Robotky! Lepší než nechutný český kurvy, který jsou bud posedlý demonama, nebo se peleší se psy a jsou posedlý demonama - Yondu was the guy who abducted me, kicked the crap out of me so I could learn to fight and kept me in terror by threatening to eat me - Even that triangle-faced monkey there (tak ten sednul) - Can I pet your puppy? It is adorable (nejlepší Vánoce ever) - You are leaving me with that fox (dostává čočku)? - ANTHENA something to do with emphatic abilities - If I touch someone, I can feel their feelings - You mean read minds? No. Telepaths know thoughts. Empaths feel feelings - To je bomba, tlemim se dřív než Drax - She just told everyone your deepest, darkest secret! - I can also alter emotions to some extent - Nespletli jste si ho náhodou s mývalem? Hele, lift granát (muj oblíbený) - Crap (zase špatný oko) - Hes gonna soft (landa) - Well, hello boys - Egos Planet - Celestial, jo? Anděl - Jeho planeta, nebeská sfera, platí pro ni jiný zákony než na zemi - A Celestial, like a god? Small g, son - Zase nějakej ass berg - Uplácal nám planetu (beru), ale chtěl pro nás více - There must be some life out there in the universe - Task fo finding it - I created thís what I imagined biological life to be like down to the most minute detail - I wanted to experience what it truly meant to be human as I set out amongst the stars until I found life - Tj psycho - I was none alone in the universe after all - I called her river lilly - Son of the woman I loved (nefilim) - This is mutiny - You are the one who killed those man by leading them down the wrong path (exactly) - Bcs you are weak. And stupid - Its time for the Ravagers. To RISE once again to glory with a new captain - Taserface. What was your second choice? - Věřím, že todle jsou zachránci galaxie - Well, dying is certainly better than having to live an entire life as a moronic shitbag who thinks Taserface is a cool name - Taky chcete roztrhat někoho ze svý rodiny na malý kousky nebo plánujete návštěvu obchodního centra? - Beautiful ppl never know who to trust - Why are there no other beings on this planet? - The planet is EGO - A dog would not invite a flea to live on his back (tak to bylo na mě moc složitý) - Im a flea with a purpose (to bude blecha) - Slow down, drama queen (hroznej čuráček) - You might deserve this, but I dont (lol) - Its a day for dumbass names (ego) - Theres no unspoken thing - Something about this place. It doesnt feel right (dyt je zelená) - Its bcs that place (Earth) is real, and this is fantasy - Im part-god and you like when Im the weak one - By Looking Glass (song) - Bringing gifts from far away - My lady is the sea. The sea calls the sailor back - The sea calls upon him as history calls upon great man - And sometimes we are deprivedthe pleasures of mortals - Immortal as long as the light exists - Only we can REMAKE the universe - Only we can take the bridle of the cosmos and lead it to where it needs to go (lightbringer) - Druhej pytlík bramburek - Now, you need to readjust () the way you process life - Everything is temporary. We are forever - Doesnt eternity get boring? Not if you have a PURPOSE (trochu matrix) - I had an unceasing impulse to find life. But what I did not tell you was how, when I finally did find it, it was all so disappointing - To má walkmana? - And that is when I came to a profound realization. My innate desire to seek out other life was not so that I could walk among that life - I have found meaning. I call it expansion. It is my purpose. Now it is yours as well - I implanted thousands of extension of myself. I need to fulfill lifes one true purpose to grow and spread until everything is me - One problem. a single Celestial doesnt have enough power (si přijdu jak ve škole) for such enterprise - Out of all my labors attempting to graft my DNA with that of another species - Power the expansion - I had Yondu deliver some of them to me. It broke the Ravager code, but I compensated him generously - Non of them carried the celestial genes - Out of all my spawn only you carried the connection to the light - Damn planet - We are family. We leave no one behind (na tom něco bude) - Except maybe you - For the first time in my existance I am truly not alone (co to kecá) - My friends. You see, thats the mortal in you (proč na něj tak tlačí) - We are beyond such things - I returned to Earth to see her three times (nvm) - But it broke my heart to put that tumor in her head (začlo to s Kerriganovou) - Awesome mix vol. 2 (to mě poser) - This is the only extension of his true self. He will be back soon - You ppl have issues - Ego wants to eradicate the universe as we know it - Of course I care about the planets and the buildings and all the animals on the planets MEME - The crabby puppy is so cute - Remember that Ayesha chick? - We are all gonna die! - Má pěknej zasek (konečně jsem se odhodlal k tomu to napsat) - Ted je z něj krysa - Nebula - Gamora - Star-lord - No to je trapnej konec - Říkají nám o Luciferovi pravdu, s tím, že příběh má vždycky štastnej konec, a on je poražen – ale oni už žijí v jeho světě – v tom je ten trik. Nikdo nepovažuje alieny, cyborgy a transhumanismus za zrudný, a mluvící křečky doslova zbožnuje - Council waiting. They are perturbed (). I have wasted your resources - When they see what I created here, their wrath will dissipate - Its a new type of birthing pod? - That, my child, is the next step in our evolution - More powerful, more beautiful, more capable of destroying the Guardians of the Galaxy (uka) - I think I shall call him Adam - I am Groot () (méně) (více)

swinevenca

Hrdinové - ****, support ( pískající Robin "Jondu" Hood), kočenka (Beruška a Fiona) - odpad!, tokání - * (za chlapský shazovačky), záporák (rozkvetlý kapitán Ron)- odpad! , akce - * ()

WeeLass

Velmi slabé pokračování, po kterém se už ani netěším na třetí díl. Groot a Rocket byli opět ty nejlepší postavy z celého filmu, ale děj nebyl zdaleka tak podmanivý jako v jedničce. Snaha o humorné scény taky nefungovala a většina působila spíše cringey a hodně nuceně. Postava té zlaté kněžny mi vysloveně pila krev, protože ten její herecký výkon nevýkon bylo něco otřesného. ()

hruska.32

Skupina, která by se že začátku nejradši vyvraždila navzájem. Ale v pokračování se už pracuje s tím, že z těhle hříček bytostí z různých světů se stala... rodina. Postavy mě kurevsky baví a užívám si každý kout vesmíru, kam se naši hrdinové podívají. A ta hudba... pokud nemáte rádi Marvel, tak aspoň zkuste Strážce. Budete se smát, budete uchváceni a možná ukápnou i ty nějaké slzy. ()

Dejff_2004

Se vším tím, čím překvapovala jednička (třeba i hláškující digi Rocket s hlasem Bradleyho Coopera), včetně senzačního soundtracku, se setkáte i ve dvojce. Ale je toho všeho nějak moc. I ten David Hasselhoff vás rozesměje, ale už tolik nepřekvapí. No holt, druhé díly mají těžké poslání a u tohohle pokračování to platí stoprocentně. Jednička byla jednoznačně překvapením roku 2014, a i když se druhý díl snaží navázat v tom nejlepším, neublížilo by mu střídmější zacházení se vším, co přinesl díl první. 60 % ()

BaronMartin

Pokračování Strážců Galaxie je pro mě ohromné překvapení. Tenhle film jsem delší dobu neviděl, ale pamatoval jsem si ho vždycky jako docela slabý. A neskutečně mile mě překvapil, jelikož je to důstojné pokračování jedničky. Všechny postavy, které jsme v jedničce měli tak rádi, jsou zde taky, mají stejné vlastnosti, jejich humor je pořád stejně dobrý a funguje. Trochu změna přichází s Grootem, který se transformoval na Baby Groota, a i když teď budu velmi hejtovaný, nemám tuhle změnu rád :D Baby Groot je možná vtipný a extrémně roztomilý, každopádně je mimořádně otravný. A jeho postava mi přišla, že je ve filmu čistě za prodejem hraček a nemá tu žádný extra význam. Nová postava Mantis mi taky přišla dost plochá a nevýrazná. Trošku problém mám i s dějem, který není špatný, ale je celkem dost jednoduchý, dost přímočarý a když se nad tím zamyslíte, kromě finále by se ta hlavní dějová linka dala shrnout tak do půl hodiny. Aby jsme se dostali k pozitivům, hlavní záporák Ego je velice dobrý, sice nemá bůhví jak dobrou motivaci, ale je charismatický, za což asi může i Kurt Russell, který ho hraje, a má skvělou dynamiku s Peterem, jejich vztah je dost pěkně prokreslený a je fajn. Humor je většinou dobrý, bohužel tu máme i pár docela trapných vtipů, které v jedničce nebyly, a přijde mi, že občas se vtipkuje ve scénách, kde by vtipy být neměli. Každopádně, komediální stránka Strážců je stále velmi solidní a budete se bavit. Vizuál je furt vynikající, stejně jako soundtrack. Každopádně teď už k tomu, co mě na filmu tak moc dostalo. Jeho vážnost a emocionálnost. Nečekal jsem, že pokračování šílené komedie z vesmíru bude takhle moc emocionální a osobní. Celý film má spoustu charakterových momentů, je mnohem osobnější než první díl, je v něm taky hromada vážných, někdy i dojemných scén a celé to končí úmrtím jedné postavy, které patří mezi mé nejoblíbenější Marvelovské smrti, jelikož je prostě srdcervoucí. Je trochu zvláštní říkat, že nejlepší věc na komedii jsou emocionální scény, ale je to prostě tak :D Musím uznat, že James Gunn je skvělý režisér. Když člověk dokáže z šílené a trhlé sci-fi komedie udělat film s vážnými, emocionálními a dojemnými momenty, které takhle dobře fungují, ale zároveň si film zachovává humor a charakteristiku prvního dílu, to chce fakt talent. A Gunnovi se to povedlo. Druhý Strážci rozhodně nejsou nejlepší film na světě, ale je to sakra poctivý film, který ukazuje, jak by se komedie měli dělat. Guardians of the Galaxy Vol. 2 jsou film se super humorem, vizuálem a soundtrackem, je tu ale i dobrý záporák a skvělé charakterové momenty. Hodnocení: 77% ()

JenYu

Předchozí díl mě neoslovil a nebavil, takže jsem od dvojky měla nulové očekávání. Tady ale nevím, co pochválit dřív. Triky? Soudržnost postav? Přátelské pouto? Hudbu? Příběh? Musím říct, že film mi vyrazil dech svojí vizuální stránkou (před tolika nápady musí člověk jen uznale smeknout). Hudba mi přišla mnohem zajímavější než v jedničce (a to nejsem milovník tohohle stylu). Bavil mě Yondu, samozřejmě Baby Groot :) a akční scény za doprovodu vybrané písně (např. útěk Yondua a Rocketa z vězení). Kdyby si film odpustil nechutné vtípky, Nebula by nebyla tak krvelačná a kdybych v Gamoře viděla někoho, do koho se dá zamilovat, hodnotila bych ještě výš. I tak ale překvapení roku. ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)