Byl jsi odhlášen z důvodu dlouhé neaktivity. Zavřít zprávu

Strážci Galaxie Vol. 2

Guardians of the Galaxy 2

(neoficiální název)
  • Nový Zéland

• Kanada

Strážcovia Galaxie 2

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Nový Zéland / Kanada, 2017, 136 min

K jedničce Strážců jsem měl poměrně dost výhrad. Zřejmě jsem byl až moc "přehypovaný" a nebyl jsem ani zdaleka tak spokojený, jak jsem zrovna u tohoto námětu očekával. Ovšem vše, co se mi chybělo v prvním dílu, mi James Gunn a spol. naservírovali v pokračování v míře vrchovaté. Vtipné od začátku do konce, Drax je zde naprosto fenomenální, audiovizuálně oslňující, ač bych možná subjektivně ocenil více trochu profláklejších osmdesátkových hitů jako v jedničce, a i přes lehce přepálenou stopáž ty dvě a čtvrt hodinky utečou jako prd. Oceňuji snahu o nahlédnutí do psychologie jednotlivých postav, které bylo na komiksové poměry poměrně slušné, navíc emotivní scény fungovaly na jedničku. Shrnuto podtrženo, pokud mi jednička stačila vidět jen jednou, dvojku si s chutí zopakuji - a ne jednou. P.S.: BABY GROOT JE BŮH!(26.5.2017)

„JSME RODINA…“ /// Druhý strážci překvapujou tím, kolik maj zajímavejch nápadů. Spoustu překvapení přináší i rodinný linie. Se synem se neshodneme na ftipech - von říká že trapný, já… takže radši napíšu, že jsou přiblblý, a pobavěj ty jednodušší (včetně mě!). Voni totiž pro ty mladší 80´tky nic neznamenaj. Takže takovej vosumdesátkovej Kurt Russel v něm nadšení nevyvolá. (naštěstí na tyhle týpky je tady Větvička a fajnový camea. I když…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád si poslechnu „Skvělej výběr 2“. 2.) Jsem Grot. 3.) Thx za titule „fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(19.8.2017)

• Mi Nü-Chai

Opakovaný vtip jaksi přestává být vtipný, zejména, když to jsou džouky pro džouky s kadencí AK-47. O kýblech patosu a neochotě postavy umístit do nějakého použitelného dějového rámce ani nemluvě. Jako by vlastně vůbec na ničem nezáleželo; divák by se měl automaticky tetelit nadšením nad tím, že je opět v oblíbeném universu, kouká na oblíbené postavy ve zdánlivě frenetické akci, která chabě zastírá, že se ve filmu vlastně tak moc neděje. Nasrat. [na těsném rozhraní 1* a 2*](10.6.2017)

Podle očekávání jsem byl spokojen, i když žádný převratný příběh se nekoná a kulisy jsou jako vždy vypůjčené tu ze StarTreku, tam ze StarWars, což je jedině dobře. Opět vesmírná taškařice, která je pro o něco starší publikum než jednička, leč v Deadpoolových stopách nejde ani omylem. Nejlepší je samozřejmě Rocket Raccoon a jeho rafinované pasti (ozbrojenci levitující nad špičkami stromů pobavili). Zklamáním pro mě byla malá větev Groot. Zřejmě návnada pro dětské publikum, které sice Hlavu 22 nečetlo, ale plyšáky, nebo dřeváky s velkýma očima má rádo. Starý Groot mi fakt chyběl... Hýřící barvami tak, jak se to od comicsového filmu čeká, místy ukecané a nudící, v akci výbušné. Především pro fanoušky, intelektuálům nepomůžou ani kultovní odkazy na kulturu obecně. Snad jen to hudební retro začíná být ubíjející, ale budiž...4,5*(7.5.2017)

Viděl jsem nějaké titulky o tom, že tohle bude ten nejlepší film, který jste kdy viděli. No úplně pravda to není, ale daleko od pravdy to také není. Ze začátku jsem byl bohužel trochu otrávený, protože 20 minut reklam v Cinestáru mě dost vytočilo. Naštěstí jsem se postupem času díky vtipným momentům ve filmu začal uklidňovat, takže nakonec jsem si film dost užil a musím říct, že možná je krapet vtipnější než jednička a docela mě mile překvapilo, že zde docela velký prostor dostal Drax, který to tam zabíjel hláškama úplně nejvíce. Nemůžu samozřejmě zapomenout na roztomilého Groota, který to tam chvílema také dost slušně rozjížděl. Scénář byl napsán dobře a příběhově to také nikterak nestrádá. Takže za mě velká spokojenost.(5.6.2017)