Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

Motinski

Prvý Strážci sa ešte dali, no toto už je len hlúpučká rozprávka kde zelené plátno žiarí farebnosťou počas väčšiny filmu. Pôsobí to umelo a scenár je až moc béčkový. Chémia medzi hlavnou partičkou ešte ako tak drží príbeh pokope, vzťah otec/syn katastrofálny a už to neobstojí ani ako nahláškovaná zábava do kina. Celkovo ma Gunnov humor teraz dosť minul.  Pre tých čo neboli nadšený ani z prvého dielu pôjde len o detinskú komédiu na ktorú rýchlo zabudnú. ()

Johnny.ARN

Klasická dvojka. Chcelo to byť väčšie, lepšie a zábavnejšie, pritom to ale je dlhé, nudné, málo vtipné s klasickým OP záporákom. Koho zaujímajú tie vzťahy, siahodlhé dialógy o niečom nevypovedanom a Rocketové vnútorné uvedomenie sa? Len ten vizuál a to, že neničia nejaké mesto, len to je na tom celom fajn. A Stallone, aj keď mal tri scény a 5 viet, Sly je Sly. Trojka bude o čom? O pubertálnom Grootovi, ktorý bude rebelovať alebo o hľadaní stratenej sestry a zničení tatka? Sklamanie roka, tak ako ma bavila jednotka, tak som pri tomto trpel. 2 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

SimpanzJi

I když jsem si po odchodu z kina říkal "O čem to sakra bylo?", dvojka Strážců mě bavila o dost víc než jejich první, tři roky stará část. Je sice pravdou, že tvůrci si dost oblíbili zelené plátno a natočili před ním v podstatě devadesát pět procent filmu, ale to vykompenzovaly vtipy a hlavně skvělá scéna s kobercovkou (kdo neviděl, nepochopí :)). Takže i když mi děj filmu víc než unikl, skvělý zážitek. ()

LiborGondek

Yondu mi bude v dalších Strážcích chybět. Měl jsem ho radši, než některé z hlavních představitelů... Ale alespoň rozlučka s ním stála za to, pokud mám i na tomto najít něco pozitivního. Ostatní hodnocení bych shrnul do dvou slov, prostě Marvel. 90% ()

Mrkvič

Od jedničky se takřka nic nezměnilo a to je dobře. Vtipné je to možná ještě víc. Jak skončil stromeček Groot, tak perlí v celém druhém díle a hlavně něžnější polovičky z něj určitě budou paf (já z něj teda paf byl). Opět je tu spousta rodinných vztahů. Sice na kvalitě tolik nemají, ale za to kvantitou jedničku rozhodně převyšují. Tak se už těšme na trojku se Slyem, Vingem Rhamesem a Michelle Yeoh. K těm skvělým postavám nejde strkat nějaké podřadnější herce. ()

ecceHOMMO

Dejovo ma to absolútne nezasiahlo a do diania nevtiahlo, a humor mnohokrát silený ma viac iritoval ako bavil....obrovské sklamanie. ()

filmmovier

Lepší než jednička, která mě ze stále mě nepochopitelných důvodů moc nenadchla, ale která i tak byla dobrá. Dvojka je ovšem mnohem zábavnější a víc cool. Čtveřice Drax, Rocket, Baby Groot (hlavně ten) a Yondu byla naprosto fantastická, kradli si film pro sebe a všechno to vlastně stálo jen na nich - ať se nám ten film snaží namluvit cokoliv. Soundtrack opět nehorázně epickej, závěrečný titulky a meziscény boží, camea výtečná - u Slye si nestěžuju na nic (doufám jen, že se ještě objeví) no a Hoff... inu, ten tam mohl být víc. Kurt Russel je frajer planetárních rozměrů. Vývoj postav je úžasnej, nejenom v rámci děje, ale i v mezičase. Chris Pratt taky furt boží. Vol. 2 jsoou dvě a čtvrt hodiny fantastické zábavy, která nemá snad jedinou chybu, nebojí se ničeho (a nikoho) a u které je jen a jen dobře, jak moc stojí mimo MCU (zatím), protože je prostě EGOisticky boží. Lepší než Spider-Man, Thor ale tenhle film skutečně překonat může - ale bude to mít zatracené těžké, protože tahle dvojka je v rámci Marvelu rozhodně ta nejlepší a pokud jde o film jako o celek, tak ten je taky zatraceně vysoko. Čtveřice Drax, Rocket, Baby Groot (hlavně ten) a Yondu byla naprosto fantastická, kradli si film pro sebe a všechno to vlastně stálo jen na nich - ať se nám ten film snaží namluvit cokoliv. 95%. ()

Lachtaan

Okey, MARVELovky pro mě vždycky povedou až v astronomických číslech nad filmovými pokusy konkurenční stáje DC. Počínaje nepřekonatelným Iron Manem se roztrhl pytel všemožných komiksových dobrodružství, která je potřeba v co nejrychlejším čase zfilmovat a tak už téměř po 10 let dostáváme jeden blockbuster za druhým. V případě samotných Strážců galaxie bez ohledu na zbytek rozlehlého univerza lze u původního filmu z roku 2014 mluvit o vynikající příjemné podívané, kde se tvůrci snažili do akce a vytříbeného CGI vsadit také ojedinělý humor a songy z osmdesátek. Honba za penězi, kterých na přetékajícím kontě MCU nikdy nebude dosti, donutila celý štáb opět usednout za kamery a naservírovat nám druhou část. Původně jsem jí udělil pětku za mého milovaného Rocketa, jehož hlášky dokáží v jistých sekvencích překonat i humor mnohých komediálních klenotů minulého století. Avšak za nepříjemnou a nezáživně zahranou postavu Quillova otce a za přeplácaný a nevítaný konec musím po více než čtvrtletním uvažování a potýkáním se s neodbytelným černým svědomím alespoň těch 20% srazit. Filmy z MCU miluju a očekávám další příchozí sequel či nový origin, trojka Guardians of the Galaxy bude ovšem po tomto kousku v mých očích viděna více než skepticky. ()

Ryuuhei

» Předmluva: První Strážce Galaxie jsem nemusel. Nesedli mi a tak jsem se druhému dílu vyhýbal skoro až obloukem. Jenže Infinity War ještě v nedohlednu, z Marvelu už nebylo moc do čeho píchnout, tak jsem jednoho depresivního večera zasedl s tím, že při nejhorším neuvidím nic, z čeho bych byl nadšený. » Pozitiva: Příběh. Možná trochu klišoidní, zaměřený zejména na smýšlení o rodině jako takové, ale překvapivě celé toto jádro vytažené až do planetárních rozměrů zajímavě fungovalo. Intenzivní akce byla taky fajn a těch pár nových postav (zejména v záporácké řadě) rozhodně neuškodilo. » Negativa: Moc velký důraz na komediálnost a trapnost na každém rohu. I tam, kde se vlastně vůbec nehodila. A samozřejmě jistá dávka předvídatelnosti. » Celkově: Už v prvním díle mi zdaleka nesedly postavy, ani styl humoru. Zde se to opakovalo, ale musím i tak říct, že jsem pozměnil názor a že to celé bylo v tomto druhém díle i vlastně fajn. Takový relax, u kterého není třeba nějak moc přemýšlet. A taky poznamenávám, že jsem doteď u žádné Marvelovky necítil tak velký knedlík v krku a celkové dojetí. To zakončení samotné by bývalo přihrálo i tu jednu hvězdu navrch. » Mé hodnocení: 70% » Viděno: Jako zpětné zhlédnutí z vysílání na HBO ze dne 13.1.2018. ()

elanius

(92/2017) / Musím uznať, tentokrát Marvel zabodoval. Nadupaná, megazábavná komiksová akcia v dokonalom vizuálnom háve. Znovu sa mi potvrdilo, že tento typ filmov na mňa pôsobí iba vtedy ak sa neberú moc vážne. V tomto prípade to platilo snáď trojnásobne a väčšina filmu je čistá komédia až paródia. Za IMAX puntík navyše. (9/10) ()

MikyAff

Oproti prvnímu dílu zde mají hlavní postavy celkem víc prostoru a převládá i rodinnější atmosféra. Tam, kde se jednička snažila zaujmout akcí, to dvojka nahrazuje obrovskou dávkou vtipu. Děj je mnohem uzavřenější, což ničemu neškodí. Možná právě naopak. Z Draxe se stal pohodář, který sází jednu hlášku za druhou a malý Groot je jednou z nejrozkošnějších postav co se kdy v kinematografii objevila. I'm Mary Poppins, y'all! ()

venison

Skoro před dvěma měsíci mne muž vytáhl do kina na předpremiéru druhého dílu komiksové komedie „Strážci Galaxie“. Přiznám se, že nemám této druh promítání ráda, protože člověk zbytečně čeká na film delší dobu než obvykle – standardní 20ti minutové reklamy a upoutávky mi naprosto stačí, nepotřebuji další půlhodinové losování „šťastných“ výherců, kteří obdrží „hodnotné“ dary v podobě propisek, filmových plakátů a jiné verbeže, kterou jsem schraňovala doma jako teenager.. Malým pozitivem bylo to, že jsme nakonec skutečně nějakou tu verbež vyhráli a že se nám prostor v obýváku zase o kousek zmenší :-) Daleko horší než přežít úvod předpremiéry ovšem byl zážitek z promítání.. Když už se rozhoupu a jdu na akční film do kina, tak ho chci vidět v celé parádě se zvukovým zážitkem DOLBY ATMOS a rozhodně ho nechci vidět v češtině.. Vyšší moc zasáhla a prvních 10 minut filmu huhňalo jako ze sudu – odešel jeden z hlavních repráků – produkce byla ukončena.. Zástupci kina se sice omluvili a jako kompenzaci nabídli promítání v jiném sále za hodinu a lístek zdarma nebo náhradní termín a lístek zdarma, ale rozmrzelost mne dále provázela.. Šli jsme na předpremiéru, abychom viděli film brzo (další týden jsem měla natolik našlapaný, že bych film viděla až za 14 dní) a tak jsme s hořkostí zvolili náhradní promítání v jiném sále s předabovanou verzí :-( Zde přestávám frfňat nad kvalitou filmového přednesu a vrátím se zpět ke kvalitě filmu „Strážci Galaxie Vol. 2“.. Dvojka funguje zpočátku navlas stejně jako jednička.. Hromada situačního humoru, spousta prvoplánového humoru a perfektní sbírka starých šlágrů.. Antihrdinové už nejsou tak anti a jejich vzájemné vztahy se ještě více prohlubují, takže ze „záporáků“ se stávají čistokrevní „klaďáci“.. Příběh zase není příliš podstatný, hlavní je na něco naverbovat humor a dostatek rychlospádové akce.. Stará skvadra je super jako v jedničce a strašně potěšilo obsazení Kurta Russella.. První hodina filmu super, v té druhé jsem trošku ublinkávala nad rodinnými melodramaty.. Jako blikající, pestrobarevný, kýčovitý, sedmdesátkový relax to bylo príma :-) ()

uiu

Mírné rozčarování, ale proč ne, Marvel jede dál. SPOILERY. Hodně se tlačí na pilu, aby byla dvojka vtipnější, ovšem nejvtipnější postavy jsou Drax a Rocket. Star-Lord je jaksi v pozadí a někdy se Chris Pratt vyloženě pitvoří, jeho postava úplně ztratila to kouzlo z jedničky. Celý příběh stojí na rodině a přátelství, takže se dočkáme toho, jak Peter pozná svého otce, který ovšem není klaďas, ale záporák. Gamora a Nebula se usmíří, protože přece rodina je to nejsilnější a nakonec Strážci nejsou jen přátelé, ale především rodina. No slzička ukápne jen při vesmírném pohřbu Plenitelů. Děj byl celkem nudný, hlavně na planetě Ego, což je smutné, protože v jedničce mě nenudila ani sekunda filmu. ()

noriaki

"A do druhého dílu dáme dvakrát tolik vtipů, dvakrát víc akce a dvojnásobně sarkasmu." "Vhoááá, tohle určitě ještě nikdy nikoho nenapadlo. Takhle se točí dokonalé pokračování. Nechápu, proč to tak nedělají všichni." No, oni to dělají všichni a taky to pravidelně dopadá mizerně. Guardians of the Galaxy je skvělý film, protože dovedně vyvážil osudovost a uvolněnost. Od první do poslední minuty šlo o nadupanou jízdu s perfektním soundtrackem, která se vůbec nebrala vážně. Ve dvojce z toho zbyl jen ten soundtrack a jízda. Zdánlivě se nezměnilo tolik, jde jen o míru. Pokusů o humor je až přespříliš. Scény jsou zoufale špatně pointované a ať už psal dialogy kdokoliv, neodhadl moment, kdy se ze vtipu stává trapná situace. A kdy se ze sympatických darebáků stávají arogantní floutci bez empatie. Na začátku jsem si nalhával, že má film atmosféru prvního dílu. Ale někdy za polovinou jsem nerad musel uznat, že tohle se opravdu nepovedlo. Něco zachránily špičkové efekty a hodně nedokonalostí zakryla hudba. Jak už jsem předeslal, postavy bohužel tak sympatické nejsou. Koncept je ovšem výborný, takže i přes zkriplený scénář vznikl alespoň průměrný film. Ovšem mohlo (a rozhodně mělo) to být mnohem lepší. ()

LittleJohnny

Jednička mě dostala dvojka už zase tak moc ne... Nějak jsem nepobíral o čem to vlastně má být. Hlavně vtipně ono to nějak "projde?"... ()

Triny

Boží boží bóóóóžííííí!!!! Kdybych mohla dát deset hvězd, dám jich dvacet!!! Prostě největší pecka! Žádný hraní na spasitelé a žádný "morálno" jako je to občas vidět v X-menech nebo Avengerech.. Tohle je prostě boží podívaná prošpikovaná někdy až přehnanými fórky, který sem ale prostě zapadnou!! A jako třešnička na dortu je stejně jako v jedničce dokonalý soundtrack! :) ()

Yoshimitsu

Značně horší než první díl. Vadilo mi tam stereotypní prostředí v prostorách galaxie, žádné bádání vesmírem, vystávání důlku skoro na stejném místě a moc barevnosti. Prcek Groot a Rocketovy hlášky byly jedině, co mě drželo to nevypnout a dodívat se na to až do konce. Dávám 30% ()

oveckaoa

Když jsem byl na tom v kině byl jsem spokojený a dal bych 4 hvězdy s odstupem času o hvězdu snižuji. První díl se mě líbil více měl lepší příběh a lepší příběh. Tady jsou 2 vtipné scény (útěk z vězení a kobercovka) a zhruba 2 dobré vtipy. Nová postava Mantis mě příjde zbytečná a Stallone snad ještě horší (snad mu těch cca 5 minut aspoň dobře zaplatili) navíc mě štvalo násilné rvaní Groota snad do každé scény. Závěr mě už příjde hodně předigibordelovaný Strážci Galaxie tam bojují a kolem nich se všechno ničí a hroutí navíc ten boj jakože s bohem mě tam nesedí. Potitulkové scény 4 z 5 stojí za prd zaujme jen ta s Adamem Warlockem. ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)