Koledu, nebo něco provedu (festivalový název)

Trick or Treat

Horor / Komedie / Hudební

USA, 1986, 98 min

• wray

80te roky,beckovy horror so vsetkym co k tomu patri. Celkom pozitivne hodnotim ze to bolo trosku cosi nove (i ked ano, heavymetalove skupiny co vyvolavali diabla a variacie na podobnu temu...) nie len klasicka vyvrazdovacka na strednej skole. Velmi fajn je ze je to taky oddychovy horror netreba sa velmi bat, obcas sa clovek aj zasmeje. Nie je to nicim velmi vynimocne, film ako mnoho dalsich, ale - mam 80te roky rad, Trick or Treat mi nicim vyslovene nevadil - moze byt.(21.10.2012)

Festival otrlého diváka. Bohužel právě na něm ve sluchátkách běžel naprosto katastrofální simultánní dabing, takže jsem si film raději užíval v originále - to bylo daleko lepší. Čekal jsem trošku něco jiného, snad víc hororového, na to, že šlo o osmdesátá léta, bylo vše až příliš učesané, bez krve, nechutností, nahoty a strachu... takže vlastně o horor nešlo, byla to vcelku zábavná a dějem nabitá teenagerská komedie s několika hororovými rekvizitami. Dějem, černohumornou atmosférou a postavami včetně vyvrcholení na halloweenské party dost podobné třeba filmu Idle Hands. Hrdina byl tradičně outsiderovský (a vzhledem k jeho účesu není divu, šikanoval bych ho taky), ale netradičně sympatický, jeho láska ucházející kočička a démonický zpěvák, co se vrátil z pekla, vtipně ujetej. A k tomu spousta skvělý muziky (a to ani trochu nejsem rockovej, natož metalovej fanoušek) a pastor Ozzy. Nic převratného, úchvatného ani šokujícího - zkrátka jen zatraceně zábavnej film. To není málo.(5.12.2014)

Milé děti, rocková hudba pochází od ďábla, jak dokládá tento film a tak raději poslouchejte hip-hop, techno a podobné neškodné NEhudby! Ale teď vážně. Jasně, že bych to měl hodit do odpadu, ale copak můžu? To bych popřel, že rock miluji. A tak jednu hvězdu dávám za hudbu a další dvě za Simmonse a hlavně za Ozzyho, kterého jsem skoro nepoznal.(24.1.2016)

Troglodytný B movie scenár, v technicky áčkovom lákavom balení. Musím povedať, že herec Charles Martin Smith sa ukázal ako schopný režisér a idú mu hlavne akčné scény, ktoré sú na vysokej profesionálnej úrovni. Mimo to ide o klasickú osemdesiatkovú teen odrhovačku, ktorá má iba pobaviť. A to se jej aj podarilo.(28.4.2018)

50% Super námět, ve kterém pubertální truskull metalák najde na nevydané desce svého čerstvě zesnulého metalového idola vzkaz ze záhrobí, při jehož vyslyšení se jeho modla začně zjevovat a vraždit. Bohužel je to všechno až příliš soft a vraždy jsou maximálně nudné (po zásahu "bleskem" po oběti obvykle zůstanou jen kouřící boty). Kdyby se TRICK OR TREAT urval ze řetězu trochu víc, mohla to být naprosto bohovská kultovka. Satanužel.(17.10.2016)

• - "Trick or Treat" - čtvrté album heavy metalových Fastway zároveň posloužilo jako soundtrack k filmu. (Fenk)